Soňula
03.06.14,12:23
Ahojte, ja používam na svojom PC program OpenOffice.org.3, stiahla som si ho zadarmo z netu. Dcera by potrebovala original Word, aby jej to išlo v škole, keď potrebuje na USB kľuči ukázať niake súbory. teraz neviem, mám si ho kúpiť, potrebovala by som to aspoň na 2 PC a čo najlacnejšie. Máte s tým niake skúsenosti?

Túto otázku priznávam sa , som zadávala narýchlo, preto by som sa rada ospravedlnila za slová: " niake súbory" a " niake skúsenosti", nie je to o tom, že som " absolútna NULA", všetko som vysvetlila nižšie. Na budúce si otázku lepšie premyslím.
tictac7
03.06.14,11:13
sthruska
03.06.14,11:56
misoft
03.06.14,16:02
Ahojte, ja používam na svojom PC program OpenOffice.org.3, stiahla som si ho zadarmo z netu. Dcera by potrebovala original Word, aby jej to išlo v škole, keď potrebuje na USB kľuči ukázať niake súbory. teraz neviem, mám si ho kúpiť, potrebovala by som to aspoň na 2 PC a čo najlacnejšie. Máte s tým niake skúsenosti?
Já ti teda, Karle, nevím, ale stačí Uložiť súbor ako... z menu vybrať (obrázok) a je to. A je jedno, či je to Word, Open Office, Libre Office - všetky ho zoberú - pretože to ukladá v starších verziách *.doc, ktoré podporujú aj nové M$ Office (spätná kompatibilita stále platí...):
ivka70
03.06.14,16:27
avalik
03.06.14,16:55
Aké sú to "niake súbory" a čo sú to "niake skúsenosti" ?
misoft
03.06.14,17:31
Asi 0 súbory a 0 skúsenosti..... teda absolútna NULA! :D
avalik
03.06.14,17:40
chodila som dost dlho do skoly aj dost citam, ale slovo "niaky" nepoznam ... ale predpokladam, ze zadavatelka mala na mysli slovo "nejaky"
kergulaan
04.06.14,03:28
Suhlasim Misoftom. Uz roky pouzivam Open Ofice a zatial som nemal ziadne problemi s kompatibilitou medzi OO a MO. Je len zvlastne, ze OO dava moznosti ulozenia dokumentu vo formatoch akych len chces a MO nie, ci?
Preboha, len nevyhadzuj 100E za vec ktoru budes potrebovat par krat za rok a este k tomu z jej moznosti vyuzijes menej ako 1%.
Pre info skus pozriet: http://www.openoffice.org/sk/
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.14,04:32
Súhlasím s Misoftom a kergulaanom. Na tvorbu .doc súborov dokonale stačí Openoffice writer.
U textových dokumentov je kompatibilita postačujúca.
Save As klávesovou skratkou ++S (v anglickej verzii).
PS - rok používam Openoffice v4 a už mi vadí robiť s MS Office, chýba mi prehľadnosť ponúk a používanie klávesových skratiek.
220870
04.06.14,04:39
Nezabudnite pritom na to že keď sa vám pokazí počítač tak z druhým počítačom si budete musieť kúpiť aj nový word.
Soňula
04.06.14,05:19
Ahojte, je pravda, že otázku som zadala nepremyslene, ja používam len OpenOffice, pre mňa je super. Ale dcera ma včera bombardovala telefonátmi, že jej to v škole nejde, že by chcela program, aký maju v škole, tam asi maju ten Word, Excel....ale problem sa včera vyriešil. Odznova som jej do PC nainštalovala OpenOffice a už bola spokojná. Myslela som, že rozdiel medzi OpenOffice-zadarmo a balíkom Office za 70 eur je veĺký.....tak preto tá moja otázka...
sthruska
04.06.14,05:23
To som nikdy nemusel. Ale mal som vždy škatuľovú verziu.
misoft
04.06.14,07:15
Pretože redmontskí NECHCÚ, aby sa z ICH produktu dalo ukladať v iných formátoch konkurenčných spoločností.....
srska
04.06.14,07:19
nevravíš dobre. ako píše sthruska - záleží na licencii
kergulaan
04.06.14,12:43
V praci som bol donuteny pouzivat excel 2003 ci este novsi, no strach a huza, hore 5 cm lista o nicom, musel som si urobit svoju aspon ze stare klavesove skratky funguju, i ked ma to upozornuje ze su stare a ze mam pouzivat nove, ale tie su tak stupidne, ze sa to proste neda. Zlaty OO