Pat SKala SKaloš
03.06.14,15:29
Dobrý deň, chcem si objednať z ebayu tablet (40$ alebo 55$ za jeden) ale niesom si istý či musím platiť DPH, viem že je limit 22€, ale čo ak na balík odosielateľ napíše že je to darček (Gift) a napíše na balík že cena je napr. 10€?Bude colnica otvárať tento balík aby sa presvedčila že je to pod 10€ alebo to kontrolovať nebudú a ja budem oslobodený od DPH???Ďakujem za každú radu.
Tweety
03.06.14,14:05
Samozrejme, že ho môže otvoriť, veď je aj na to, aby odhaľovala podvody a teda môže aj dodatočne vyrúbiť clo.
barni15
04.06.14,09:37
áno samozrejme že ho otvorý a bude pýtať doklad o cene určite to bol prevod z účtu predpokladám že si to aj tak platil, darček nič nerieši každý tovar má svojú colnú hodnotu z ktorej potom zaplatíš colný dlh ( CLO, DPH ) a započitavjú sa aj náklady na dopravu pokiaľ nie su v cene tovaru.
fortunka
04.06.14,10:20
skoc si na colnicu a opytaj sa, ze kamoska ti chce poslat darcek... ako sa postupuje :) Inak to funguje stylom: Posle to postou/kurierom. Ti to predlozia colnici. Rozbalia a bud ti to rovno dorucia (ano aj to sa mi stalo, bez uhrady cohokolvek), alebo bude colny dlh tj. DPH a ten sa doplati pri doruceni. Pred dorucenim budes dorucovatelovi posielat: Objednavku s popisom jednotlivych poloziek, resp. fakturu + doklad o uhrade z bankoveho vypisu/paypalu, vyhlasenie o tom, ze ta mozu zastupovat v colnom konani a este obciansky preukaz. Cize za telefonat alebo navstevu colnice by mne tieto cirkusy jednoznacne stali :P Keby som mala taku moznost poslat to ako darcek, alebo sukromny balik alebo nieco podobne.
Pat SKala SKaloš
06.06.14,08:25
Aha, lebo ja som počul že ked sa ten balík označí ako darček, a že má hodnotu pod 22€ tak to otvoriť nemusia, ale môžu :/ a colnicu mám daleko, neviete či má colnica nejaký web?Dakujem
fortunka
13.06.14,13:04
colnica ma web treba si vygooglit... a maju tam aj telefonicky kontakt.