Wivijjen
03.06.14,17:03
Dobrý den, chcem sa informovať ako mam vybaviť stavebné povolenie na pozemok, ktorý je v extravilane a v časti kde je plán v budúcnosti stavať podľa územného plánu mesta. Nie je to v návrhu u.p. Prosím, môže mesto vydať stavebné povolenie v tejto časti? Dá sa to aj bez zmeny územného plánu, ze by mesto vydalo nejaké závažne stanovisko, ze dáva tam stavebné povolenie s tym, ze keď sa bude meniť územný plán zada to tam? Mesto pred rokom menilo územný plán, včera som sa dozvedela, ze pre výstavbu jednej fabriky idu meniť územný plán v inej časti mesta. Ak by to realizovali Mozem v rámci toho požiadať aj ja o moju zmenu? Dakujem
draik
03.06.14,15:46
Ak dostanete pozemok do územného plánu, budete môcť požiadať o stavebné povolenie. Ak daný pozemok nie je určený na zástavbu, tak nie je možné vydať stavebné povolenie.
Wivijjen
04.06.14,09:54
ďakujem za odpoveď, pozemok je v extraviláne mesta a je v územnom pláne, že tam bude výstavba ale je to len plán a nie návrh. Je to problém? Dá sa tam dať stavebne povolenie?
draik
04.06.14,18:14
Platný územný plán musí umožňovať výstavbu na danom pozemku.
Wivijjen
05.06.14,07:55
Na mestskom urade ma vypoklonkovali, ze aj ked je pozemok v uzemnom plane ze tam vystavba bude ale je to len plan, aby tam mohli dat stav.povolenie musi tam byt navrh, pretoze navrh je zavazny a plan nie. Je to pravda? Co mam spravit aby mi tam povolenie dali. Ja uz mam hypoteku schvalenu a toto som necakala ze mesto spravi. Dakujem
stavebne-povolenie.eu
05.06.14,11:40
Keď je schválený a platný územný plán obce, zóny..., je možné požiadať o vydanie stavebného povolenia. Nerozumiem, aký návrh od Vás žiadajú....?
Wivijjen
26.10.14,08:22
Zdravim. V minulosti ste mi odpovedali na moj dotaz ohladne stavebneho povolenia. Zistila som presne umiesnenie pozemku- je v uzemnom plane mesta, avsak uzemny plan hovori: pozemok je v zone kde je vo vyhlade vystavba domov. Vyhlad vraj nie je zavazny a preto mi tam nechcu dat stavebne povolenie. Viete mi povedat ci je to naozaj tak? Ci ma mesto pravo mi z tohto dovodu nedat stavebne povolenie? Ja mam pozemok vynaty z pozemkoveho fondu, inak to bola rola... dakujem