aaasuper
03.06.14,20:44
Vykonávala som účtovné služby pre pani s chránenou dielňou. Pri odovzdaní dokladov na úrad práce som zasielala aj kópiu účtovnej zmluvy. Z úradu práce mi oznámili, že ju mám opraviť zmluvu na dobu určitú. Porušujem tým zákon 394 o platbách v hotovosti.
Absolútne však neviem čo mali na mysli. Máte s tým niekto skúsenosti? čo je potrebné dať do zmluvy o účtovníctve?
Laura1
04.06.14,07:49
Mali na mysli, že môžeš pre CHD účtovať aj 10 rokov, a za tú dobu by fakturovaná suma mohla prekročiť 5.000,- eur. Tým pádom ani časť za jeden zmluvný prípad nemôžu uhradiť faktúru v hotovosti.
účtovník 007
04.06.14,13:01
Môžem sa spýtať, prečo si na UP musela doložiť zmluvu na účtovníctvo s CHD?
aaasuper
21.06.14,09:43
Ďakujem za vašu reakciu. UP si ju vyžaduje doložiť. vždy 3x. Nakoniec som tam zavolala. To prečo to chceli je ťažko pochopiteľné. Niekto na UP si vykladá zákon po svojom. Urobila som presne chceli a je na chvíľu pokoj. :-)
aaasuper
21.06.14,09:47
Ďakujem :-) áno, takto mi to "vysvetlili" na UP. Aj keď nechápem na čo je toto papierovanie dobré ....
avalik
21.06.14,09:58
lebo od 1.1.2013 je platny zakon o obmedzeni platieb v hotovosti - nemusis ho dodrziavat, ale potom si priprav eurase na pokuty
mondes
21.06.14,13:17
Ja tiež robím účto pre chránenú dielňu a tiež musím dokladovať zmluvu medzi mnou a mojím klientom + cenník. No mne klient platí peniaze prevodom na účet, takže nemám s tým žiadny problém.
veronikasad
21.06.14,13:36
Nebol by väčší pokoj, keby ti platili uhradu faktúry na bankový účet ?
Včera mi volali z UP, že v prípade platieb v hotovosti pri vyúčt.prev.nákladov za II.Q.2014 musí žiadatel okrem peňažného denníka aj pokladničnú knihu.

Našťastie, moji klienti platia všetko cez účet, tak to neriešim, ani mesačne pokladničnú knihu netlačím

Zmluvu s účtovníčkou pri preplácaní prev.nákladov vyžadujú aj na UP v PD, ak požadujú prev.náklady na vedenie účtovníctva