Strongman
03.06.14,20:13
Dobrý deň,

chcel by som si otvoriť živnosť, hlavným predmetom by malo byť podnikanie v oblasti poskytovania služieb GPS monitoringu vozidiel pre dopravné firmy respektíve súkromné fyzické osoby.
Viem ,že takých firiem je na Slovensku niekoľko, avšak riešim problém toho či na vykonávanie tohto predmetu činnosti potrebujem licenciu na vykonávanie Technickej služby od Krajského policajného zboru? Väčšina firiem má v obchodnom registri napisane ,že počítačové služby a nič viac, pričom počítačové služby su volnou živnosťou.

Ďakujem za odpovede.
Nokerla
03.06.14,18:47
Urob to tak isto ako ostatni a vybavene.
buchač
03.06.14,18:54
§ 7
Technická služba

(1) Technická služba je projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí.

(2) Ustanovenia tohto zákona sa nevzťahujú na činnosti uvedené v odseku 1, ak sa tieto činnosti týkajú mechanických zámkov s menej ako trojbodovým uzamykacím mechanizmom z jedného miesta a prenosných trezorov.

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-473

Na základe tohoto , vyššie uvedeného :

1. GPS vozidiel - NIE
2. Monitoring súkromných osôb ÁNO - pokiaľ sú v chránenom objekte ( súkromné obydlie alebo firma )
Strongman
03.06.14,19:09
Ďakujem za odpoveď,
tak teda pod akú živnosť by som to mal zaradiť ? Počítačové služby ,alebo montáž autodoplnkov v rozsahu volnej živnosti. Alebo mám surovo pozrieť firmy v ORSR ako to majú zapísané a tak isto to uviesť ?