mabena
03.06.14,22:34
Uvažujeme, že si si kúpime chatu.Podľa Vás sa v dnešnej dobe oplatí ešte kúpiť chatu? Bývame v rodinnom dome ale niekedy je dobre vpadnúť. Čo vy nato?
arizona
03.06.14,20:38
Na obcasne "vypadnutie" je vhodnejsie si obcas nejaku chatu prenajat .-)
Chobot
03.06.14,22:28
Na čo ti je preboha chata, keď máš rodinný dom??? To máš málo roboty okolo domu?
Peggynka
04.06.14,05:11
Kúpou chaty sa budeš len obmedzovať;pribudne ti starosť...Ak potrebuješ vypadnúť,naplánuj si výlety podľa toho,čo ťa zaujíma:turistika,kultúra,výstavy atď.Ak chceš chatu ako investíciu,nuž ak máš pre koho,resp. na prenájom,všetko závisí od okolností,ale život treba užívať a nie otročiť.
buchač
04.06.14,05:35
Môj sused ( starousadlík ) na chalupe mi občas vraví ( keď " pindám " ) :

" Nemala baba roboty , kúpila si chalupu ! "

Lenže ja bývam v paneláku , takže chalupa je v mojom prípade niečo iné ...;)
bjuty smis
04.06.14,06:08
ked máš niekedy chuť vypadnúť, tak si chatu prenajmi...
odpadne ti údržba, strach z vykradnutia.....o jej kúpe ani nehovorím...

chatu by som si kúpil, ak by som býval v paneláku a bola by tak do 50 km, aby som naňu aj pravidelne chodil....
jslancik
04.06.14,06:14
ľudia si chaty či chalupy kupujú hlavne kvôli tomu, aby sa o ne starali, zveľaďovali ich. Ono to nie je o užívaní, resp. veľmi málo. Málokto má chatu iba kvôli tomu, aby prišiel, vytiahol lehátko a celý víkend lehnil na slnku. Väčšinou "je tam vždy čo robiť". Priestor pre sebarealizáciu.
ak plánuješ iba lehniť, ďaleko lacnejšie je ísť niekam na víkend, zaplatiť si to. Za tých xy tisíc eur za kúpu chaty (a následnú nutnú údržbu) ti vyjde xyz víkendoviek na ďaleko kvalitnejších chatách.
Ice dive
04.06.14,06:21
no nepíšeš aký rozpočet máš... ale ak to je len o tom lehnení... tak by stálo za úvahu kúpiť si nejaký apartmán/byt.... čo je taká zlatá stredná cesta, aj je kam vypadnúť do svojho, aj tam nie je toľko roboty okolo toho... napr. jeden môj kolega má apartmán v Ružomberku a lyžovačky sú hneď lacnejšie... (ak neuvažujeme o tom, že za apartmán zaplatil okolo 50-60 000 €)
misoft
04.06.14,07:21
Viď buchač...... chalúpka v údolí..... to je jeho kráľovstvo, na ktoré dopustiť nedá...... (a ani sa mu nedivím....)
jslancik
04.06.14,07:22
no, niektorí môžeme iba snívať. Ale snáď v jeho veku... :D
bjuty smis
04.06.14,12:28
načo ti bude v 80-tke chata ? :)
Peggynka
04.06.14,12:54
:D kto má 80? Buchač? Dnes nežartuj,má "svoj " deň;vybrané slová po "p",hehe...Chytí sa?
Jarka 1
04.06.14,14:04
Ak chceš mať: chatu k dispozícii kedy sa ti zachce, vlastnú posteľ a nie spať po iných, vlastné WC a sprchu, len zobrať rýchlo nejaké to jedlo, prísť v piatok večer, uvariť kávu, sadnúť a vyložiť nohy vonku na terase, zatvoriť oči a mať pocit, že tam líšky dávajú dobrú noc, tak áno, vtedy si kúp chatu.
misoft
04.06.14,14:55
Jáááj - buchy - trochu väčší odo mňa, trochu hmotnejší odo mňa, keby mi jednu "lízol" - tak zvončeky by mi zvonili dva dni..... ale 80? Niéééé! Šak je v najlepších rokoch (na svoj vek :D).
buchač
04.06.14,15:08
Pakovia ....;) :D :D



jslancik (Dnes 10:22) no, niektorí môžeme iba snívať. Ale snáď v jeho veku...

Dlhoročnou ,poctivou a statočnou prácou som sa presníval k chalupe .
Ale vážne , bol to môj posledný sen ,ktorý sa mi splnil .

Kua , ale po " P " iči budem splácať ...skoro do 80 - ky ...;)
misoft
04.06.14,15:12
...což je približne doba - keď z krpca sa maturant stane.....
Peggynka
04.06.14,16:00
Keby si zabudol na tento systém;
Dlhoročnou ,poctivou a statočnou prácou...,
mohol si platiť keš a nie splácať...ja v mojom veku už len kešovka,inak lížem labu,hehe.
bjuty smis
06.06.14,11:55
myslíš, že tak to funguje ?
len zobereš jedlo a vyložíš nohy na terase? :)))
ach jááj...
Jarka 1
06.06.14,14:29
U mňa, v piatok večer to tak určite funguje. V sobotu podľa potreby makáme, beháme po lese, alebo máme celý deň vyložené nožky.
pioter007
09.06.14,12:30
Chata je super vec, ale záleží na rodinných pomeroch - koľko vás je doma, či to bude mať kto potom zdediť raz a tiež sa o to ďalej starať, poznam veľa ludí čo bývajú na dome a majú aj chatu, keď je Vás doma veľa je super zobrať si zopár vecí a zájsť do prírody na chatu - kľud, ticho, v lese je chladnejšie ako v meste/dedine takže aj keď sa ludia topia vonku na chate si môžeš kludne behať a to teplo tak nepociťuješ - ale tiež záleží od umiestnenia chaty. :) My sme nedávno chatu zrekonštruovali - nie je to nič extra - celkovo 2 miestnosti - prízemie kuchyňa/obývačka s barovým pultom a krbom a na poschodí taká spálňa + vonku terasa a posedenie. A pritom máme pomerne veľký dom okolo ktorého je kopu roboty ale tak chatu už teraz tak nemusíme riešiť, ako tak je postavená - je tam stále čo robiť a prerábať ale to nie je také podstatné, občas tam pokosíme a také drobné prácce a to je všetko, veď keď ste tam na víkende nebaví to človeka tam len ležať :) a K tomu je chata aj super na rôzne oslavy, gulášovky, grilovačky.... A dá a aj prenajímať ale to už záleži od teba či by si na tom chcel zarábať - my to mame napr. len čisto pre seba.
Ak Vás je doma veľa, prípadne sú nejaké financie tak si myslím že chata nie je zlý nápad :) Ale dávaj pozor aby si kúpil chatu = idealne v lese a idealne aby tam nebolo moc chát v okolí - ideálne tak osamote - nech máš kľud a súkromie, lebo ak si v nejakej chatárskej oblasti tak to je skoro ako na dome a to je skôr vhodné pre bytovkárov :)
pioter007
09.06.14,12:35
lenže záleží na okolnostiach - ak má menší dom + nie ideálnych susedov tak je super vypadnúť do prírody na chatu kde široko daleko nie je žiaden sused.
Viem že na dome je dosť roboty samo o sebe ale tak ak je dom v dobrom stave a nemá veľkú záhradu - teda nema veľa roboty okolo domu tak prečo nie ? chata je raz chata a nedá sa to z domom porovnávať - súkromie, kľud, idealne bez elektriny - návrat k starým koreňom, odreagovať sa od tejto modernej doby plnej PC, tv, internetu... :)
Ale zasa záleží od okolností, ak chce vypadnúť z domu len tak 2x do roka tak sa oplatí si radšej nejakú prenajať ako kupovať, strašne záleží na okolnostiach :)
januska444
11.06.14,08:33
Určite áno. My máme chatu už 10 rokov a nikdy by som nemenila. Je tam kľud, pohoda, krásne, môžeš si kedykoľvek zaisť do lesa na huby. Veľmi ju oceňujeme na všetky rodinné oslavy a často ju využívajú naše deti . Čím sme s manželom starší, tým ju navštevujeme častejšie.
osky
17.06.14,07:44
ono vsetko zalezi aj od toho,ci budes mat cas uzivat vsetko to co mas-lebo ludia zhrnaju majetky a nakoniec ich ani nemaju kedy vychutnavat.

napr.my sme mali plachetnicu.bolo to veeeeeelmi super,ale za sezonu sme platili najom za parkovne na jazere 500 eur,a v podstate sme sa na to jazero dostali 2-3 razy za cele leto.
takze to bolo maximalne nerentabilne.
tak sme ju predali.

to iste plati aj o chate.je to super vec pre cloveka ktory byva v meste alebo v panelaku.

ale pokial zijes na dedine a v dome....neviem,ci ju natolko vyuzijes.
my mame na sk letny domcek a za cele leto som sa tam vlani Dostal na 2 dni!!!!
keby tam nechodili moji rodicia,tiez by nam Bola na nic :-D
takze zvaz,kolko casu tam budes travit.aby sa ti to oplatilo.
korela
17.06.14,08:39
Poznám, dom ako hrom, a chatu na Donovaloch. Využívali ju oni ako rodina a aj prenajímali. Prečo nie?