Kloudy
04.06.14,06:26
Dobrý deň, vedel by mi niekto odpovedať na otázku ohľadom prestávky na obed? Som zamestnaná v štátnej správe a trpím celiakiou, nakoľko u nás v stravovacom zariadení nie sú schopný poskytnúť mi obed, stravujem sa doma. Je čas 30 minút na obed prerušenie práce a musím sa zapísať do knihy dochádzky ak táto doba nie je platená.
sosak
04.06.14,04:47
V dnešnej dobe nie je predsa problém si doniesť do práce jedlo pripravené doma. V štátnej správe sú chladničky pre zamestnancov, tak isto kuchynky na zohriatie prineseného jedla. Takto robia stovky ľudí s rôznymi dg., ktorí pracujú v priemysle a nemajú výsadu ísť domov sa najesť. Podľa ZP je prestávka na jedlo 30 minút. K otázke, pri odchode sa treba zapísať, aj keď prestávka na jedlo nie je platená. Mimochodom, koľko trvá cesta domov a späť?
BXLmiami
04.06.14,04:57
Zrejme vyvára mamička.
Kloudy
04.06.14,05:01
Cesta domov mi trvá 5 minút, kuchynku nemáme a chladničky majú len na vedení. Nepýtala som sa na dobu , ktorú dodržím. Čas na obed je súkromná vec a zamestnanec má na ňu právo a je jedno ako ju využije. ďakujem za odpoveď . Otázka bola či je potrebné sa písať.
Tweety
04.06.14,05:33
ÁNo, je to prerušenie práce, nezaratáva sa do PČ. Evidencia je potrebná.
willma
04.06.14,06:07
ako písala Tweety je potrebné sa zapísať. Z hľadiska BOZP ak sa Ti niečo stane počas obednej prestávky - a ty opúšťaš nie len pracovisko ale aj budovu. Je to podstatné pri pracovných úrazoch.
misoft
04.06.14,07:28
Obráť sa na vedenie s požiadavkou na zriadenie kuchynky pre zamestnancov pre toto zdravotné obmedzenie (a nielen pre nich....) - už len z hľadiska prístupu k zamestnancom..... Ak však to neurobí, nie je to povinný robiť, v tom prípade - to čo písali vyššie....