scari
04.06.14,07:51
Objednali sme náradie z CZ, predajca nám oznámil cenu. V banke sme vybrali z BU presnú sumu, na druhý deň vybehli pre náradie do CZ, uhradili faktúru v hotovosti - mám Fa aj príjmový doklad o úhrade.
1. Bude sa účtovať kurzový rozdiel? Peniaze sme vybrali 2.6., fa má dátum 3.6.
Ak áno, použiť kurz z 2.6. alebo 3.6.?
2. Pri samozdanení sa o DPH aj účtuje, alebo len uvádza v DP DPH a KV ?
Na ktorom riadku DP sa to uvádza?

Doteraz som neriešila žiadnu zahraničnú fa, ďakujem
Andrej13
06.06.14,10:14
Veľa otázok, ideme pekne postupne.
1. Zaúčtujete prijatú faktúru v CZK, s kurzom daného dňa, resp. dňa predošlého podľa ECB dňu dodania. Softvér by to mal prepočítať sám.
2. Predpokladám že ste vyberali z EUR účtu CZK, takže máte príklad na bankovom výpise výber 100 Eur. Založíte si CZK pokladňu, kde vložíte vybranú sumu s kurzom, aby ste tam mali 100 Eur. (toto vám vyčistí 261 pohyb medzi bankou a dotáciou pokladne)
3. uhradíte faktúru cez pokladňu v ten deň, aký je na pokladničnom doklade. Ak je však deň dodnania na faktúre a vystavenia PPD rovnaký nevznikne rozdiel. Avšak predpoklad je, že v CZK bude 0, ale ostane zostatok v EUR. Tento by som zaúčtoval ako VPD kurzový rozdiel.

4. Čo sa týka samozdanenia, tak faktúra je bez DPH, nezahrňovaná v KV, samozdanenie, je tzv. vymeranie DPH. Pri tomto sa DPH vymeriava a vstupuje do DPH aj do KV.
scari
09.06.14,05:39
Ďakujem pekne Andrej. Medzitým som si všetko vyhľadala, vy Ste mi to potvrdili.
Andrej13
09.06.14,07:06
keď môžem, pomôžem. :)