FormanP
04.06.14,10:21
Zdravím, s manzelkou uvazujeme o kamennej studni, ktora by bola vymurovana s kamenom od zakladu a navrch by sme chceli dat dreveny pristresok, mala by to byt taka dominanta zahrady, studnu mame na zahrade funkcnu, tak dufame ze by sa mala dat prerobit na kamennu, poznate niekoho kto to este v dnesej dobe robi? alebo popripade ci je to velmi financne narocne ? S manzelkou travime v zahrade vela casu, tak chceme aby to tam vyzeralo dobre....
command
04.06.14,11:47
Myslite kamena vnutro namiesto skruzí budu kamene? alebo len vonkajšia časť.
buchač
04.06.14,12:11
Otázky :

Jak hlboká je momentálne studňa ?
Aký je terajší priemer studne ?
Aká je výška hladiny vody ?

Koľko , aká suma je pre Teba finančne náročná ?
Peggynka
04.06.14,13:00
FormanP
05.06.14,10:57
No pravdu povediac neviem ci je to mozne ale obmurovatl alebo vymurovat nanovo
FormanP
05.06.14,10:59
no hlboka je 8 metrov , priemer 18cm, vyska hladiny do 4, dala by sa vylozit kamenom kompletne aj z vnútra ? suma som ochotny 3tisic investovať...navrhnite
buchač
05.06.14,11:59
18 cm alebo 180 cm ...???

Trošku rozdiel ...či ? ;)
tom55
18.06.14,06:56
takto reparoval kamarat studnu mali dole betonove rury a vrch si dali vylozit kamenom a potom to aj zvonku pekne poobkladali a dali si urobit pekny pristresok na nu. Kedze kamenarcina je tazka praca a treba vela rucnosti oni to dali spravit nejkaej firme to by tak pekne sami nedali.
A co sa tyka financii?? toto myslim bude na základe dohody pretoze nikto nedokaze odhadnut co by tato praca stala pokial si to nepride obzriet . Ale 3 tisicky mate dost aj na to nejake pivecko zvysi
alchstuip
18.06.14,11:47
Robil som to, Kamenna studna.
Teda klasicka kopana studna vylozena betonovymi skruzami, na urovni terenu obbetovana. NA betone vymurovany kamenny murik, do vysky cca meter. Z lomoveho kamena. V murive v prihodnych miestach zamurovane zelezne trubky, pomocou ktorych sa neskor pripevnila konstrukcia drevenej striesky.
Keby sa sem dali nejako rozumen nahrat fotky (co sa samozrejme neda), tak by som dal.
Narocnost? Priemerne zrucky a inteligentny clovek to zvladne. Ak je vymena ziarovky 1 a vymena motora v aute 100, tak toto je niekde okolo 10.

Murar? Z kamena? vsak terajsi murari hadam uz nevedia ani tehlu ukladat, uz by len handrokarton vsade lepili. A ak najdete nejakeo, co sa na to da, bud to potentuje, alebo sa nedoplatite. Ja by som do toho siel svojpomocne, budete mat z toho vacsiu radost.

Ak zavesiem niekde na net fotky tej nasej studne, dam sem link.
TomasHC
18.06.14,12:08
Fotky sa sem nádohdou dajú pridať mega jednoducho :)
alchstuip
18.06.14,13:02
Okej, daju, minule mi to nijako neslo. Ospravedlnujem sa, pridal som
buchač
18.06.14,14:16
Môžem sa pochváliť .. ;)

Mám kamennú studňu . Akurát irónia , že na vrch - úroveň zeme je položená skruž . Ale kedy a kto ju robil , tak to je už iná vec .
Tak tú skruž som kameňom obložil ...
deno256
22.07.14,08:17
toto je jaka pecka uplneparadna studna pozria sa http://robyt.sk/datap/subor/146/kamenna-studna.jpg