marcott
04.06.14,12:35
V marci 2014 mi bola zistená zdravotná diagnóza akútne, recentrne manifestované srdcové zlyhávanie, NYHA IV + obličková choroba, K/DOQI 1.st s proteinúriou. Bol som uznaný za ŤZP s mierou funkčnej poruchy 80%.. Svojej obvodnej lekárky som sa pýtal na možnosti invalidného dôchodku.Táto mi povedala, že sa rozprávala s posudkovou a že mám čas. V súčasnej dobe som PN, zamestnávateľ so mnou rozviazal pracovný pomer v skúšobnej dobe a ja momentálne poberám len soc. dávky. Celý život som pracoval, no môj zdravotný stav mi toto nedovoľuje. Poradí mi niekto ako mám postupovať ?
veronikasad
04.06.14,10:38
Kto ti uznal 80 % mieru funkčnej poruchy ?
Koľko máš rokov ?
Peggynka
04.06.14,11:10
Pozri si toto:
http://www.porada.sk/t244679-aky-je-postup-pri-vybavovani-invalidneho-dochodku-ake-podmienky-musim-splnat.html#post2556051
Ak si na PN napr. 7 mes.,choď si sám spísať na soc. poisťovňu žiadosť o ID.Nespoliehaj sa na vyjadrenia obvodnej lekárky,ani posudková ti nedá vyjadrenie,mne napr. ani neporadila,že aký je postup.Pokrčila ramenami a že mi PN budú platiť len do 7.1.To bolo všetko.Je to logické,zastupuje zamestnávateľa (SP) a nie je v ich záujme zvyšovať počty invalidných dôchodcov.Všetko som si našla a vybavila sama.Moja obvodná vtedy ani netušila,že nie je v jej kompetencii vypisovať žiadosť o ID.V tej tabuľke (príloha č.4) sa dá pozrieť cca %,ktoré môžeš dostať za diagnózu.A neporovnávaj to s posudzovaním z ÚPSVaR-u,tam je to iné.
marcott
05.06.14,03:08
Uznal mi to ÚPSVaR, ich posudková na preukaz ŤZP