janko.kernicky
04.06.14,12:55
Vysoká škola chce odo mňa peniaze (e-návratka) či mám záujem zapísať sa na VŠ v auguste (pokiaľ viem v zákone sa píše, že vysoká škola má právo požadovať od uchádzača informáciu, zdôrazňujem informáciu či sa daný uchádzač chce dať zapísať)
Vymyslela si akúsi e-návratku, ale to nie je informácia, ale peniaze. Podľa nej informácia = peniaze. Je o tom nejaká zmienka v zákone? Čo nie je zakázané je povolené, ako to je? Ona si v tom počíta ISIC kartu, hoci uchádzač ešte nie je fyzicky zapísaný, poplatky spojené so zápisom, to ešte chápem, ale poplatky za komplexné služby knižnice a a ešte za externosť karty.... okolo 25 € spolu....
veronikasad
04.06.14,10:57
čo rozumieš "záujem zapísať sa na VŠ" ? Podal si si prihlášku na štúdium na tejto škole ?
taiko
04.06.14,11:05
"peniaze o zaujem"?, ci peniaze za prejaveny zaujem? "vysoka skola ma pravo pozadovat informaciu, ci sa dany uchadzac chce dat zapisat"? Ty si prijaty na vysoku skolu, ci nie?
Clovece Ty akym jazykom pises? Nerozumiem Ti ani slovo.
jslancik
04.06.14,11:08
nakoniec z toho vyjde, že peniaze za prihlášku :) to je vlastne prejavený záujem, a do zápisu ešte ďaleko...
sosak
04.06.14,11:18
janko.kernicky
04.06.14,12:13
už som prijatý na štúdium, ale nie zapísaný, ani fyzicky, ani e-návratkou;
citujem: "záujem o daný študijný program je potrebné potvrdiť najneskôr do 6. júna 2014 predpísaným spôsobom (e-návratkou), t.j. zaplatením poplatkov (iba bankovým prevodom) za zápisné na štúdium a ku vydaniu preukazu študenta vysokej školy (teda asi ISIC)"

a dole v dokumente: ďalšie informácie ku ďalším požadovaným úkonom pred a ku fyzickým zápisom na štúdium (posledný augustový týždeň 2014) nájdete na web stránke.

Logika hovorí, že toto ešte je asi predbežný "zápis", keďže fyzický je v auguste. Ja ho nazývam tzv. peňažný zápis.

E-návratka (teda tá peňažná pačmaga - t.j. peniaze čo treba zaplatiť za) pozostáva z:
ISIC karty (17 €)
zápisné úkony (10 €)
knižnica (2€)
ze karta sa dá vyuzit aj v MHD (2,5 €)

ako keby ste nevedeli, čo znamená slovo zápis v porovnaní so slovom prihláška.....ľudia
Ešte treba dajaké info?
janko.kernicky
04.06.14,12:17
zápis, zápis.... nie prihláška; jednoducho, chcú vedieť, keď som bol prijatý, či sa chcem zapísať - mám im poslať peniaze, oni to volajú e-návratka, ale fyzický zápis je až v auguste!
avalik
04.06.14,13:33
ak nemas zaujem o studium, tak sa na to vykasli ... ak mas zaujem, zaplat v termine - poplatky su zverejnene na stranke skoly

PRÍKAZ REKTORA Č. 11/2013
VÝŠKA ŠKOLNÉHO A POPLATKOV SPOJENÝCH SO ŠTÚDIOM
V AKADEMICKOM ROKU 2014/2015 http://www.tuke.sk/tuke/pre-studentov/studium/skolne-a-poplatky-spojene-so-studiom/PR_TUKE_11_13_Skolne2014_2015_TitulnaStranka.pdf
janko.kernicky
04.06.14,15:19
aké dojemné... a ty si dievča? lebo si asi nepochopila otázku... či má právo
avalik
04.06.14,15:30
ano, ma pravo ... pretoze ak mas zaujem studovat, tak ti vyrobia preukaz, pripravia zapis ... takto cast zaplatis uz teraz, dalsie poplatky po zapise - ak nemas zaujem studovat, prijmu namiesto teba niekoho ineho - ak si myslis, ze na to nemaju pravo, tak im to napis - nechapem o co ti ide, tie poplatky ak chces studovat na danej skole budes musiet zaplatit ... ... mimochodom ... mam ukoncenu VS a dieta mi tiez studuje na VS ;)
misoft
04.06.14,15:35
Ale veď logika - prijatý si _OK. Ale to neznamená pre nich, že tam chceš študovať. Takže im pošleš lóve, čo pre nich bude znamenať, že MÁŠ záujem o to, aby si BOL zapísaný ako študent na štúdium. Oni ti za to pripravia všetko to, čo si spomínal.... ty len prídeš, ukážeš, že si zaplatil a oni ti to už dajú - hotové, bez čakania a vybavovania....
Pretože je óóóóbrovský rozdiel medzi prijatím a zápisom - prijatie - splnil si podmienky a počítajú, že prídeš, zápis (a teda i to zaplatenie) - im dáva najavo - JA PRÍDEM!
Pretože v opačnom prípade - nezaplatíš - vyzvú ďalšieho za tebou (náhradníka), aby urobil to isté (a ten, ak mal možnosť, ale bol neprijatý) ihneď po tom skočí - a ty utrieš nos.....
janko.kernicky
04.06.14,16:23
úplne súhlasím; mám záujem študovať, ale mám ešte prijímačky na iných školách... je to neprofesionálne a neetické vyrábať preukaz už teraz, keď si človek školu vybral ako zálohu... a keď sa rozhodneš pre inú, preukaz ti je nanič, zbytočné míňanie materiálom
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.14,16:58
Nepíšte trápne komentáre o tom, čo tu kto pochopil, na to ste tu krátko. Radšej čítajte
"V súlade s ustanovením § 92, § 113a, § 113aca a § 113af zákona číslo 131/2002 Z.z. o vysokých školách"
Ak si to neviete nájsť sám ako nádejný študent, tak si tu prečítajte aspoň nadpis

§ 92
Školné a poplatky spojené so štúdiom na verejnej vysokej škole