Carsgirl
04.06.14,14:03
Dobry den, nespravne som zaradila DHM do 1.odpisovej skupiny, ale mal byt v druhej. Firma existuje este len od minuleho roku od novembra, takze zle resp vyssie uplatnene odpisy su len za dva mesiace. V programe som opravila uz na tento rok odpisovu skupiny, ale odpisy nebudu tiez uz dobre uplatnene, a este ta suma rozdiel v odpisoch neje velky, cca 10-20eur rozdiel za tie 2 mesiace min.roku....ako to prosim Vas opravit v uctovnom programe....?

Prosim Vas ako by to slo?
KEJKA
06.06.14,09:01
účtovné odpisy by som nechala tak ako sú - za tie dva mesiace 2013.
Od roku 2014 môžeš zmeniť aj účtovné odpisovanie, takže to máš dobre.
Mimo účtovníctva ma karte DHM vyčísliš tie účtovné odpisy tak ako sú v účtovnom programe a daňové odpisy. Za rok 2013 v DPPO dáš rozdiel UO-DO ako pripoč.položku (DO mali byť podľa zadania nižšie).
Carsgirl
06.06.14,11:04
V programe som si prednastavila aby sa UD=DO, ale po chybe teda mam v 2013 ze UD > OD, rozdiel je 26eur, to by mala byt pripocitatelna polozka, kvoli tejto sume sa musi posielat dodatocne DP? (v DP mi to ovplyvni len ze by sa vykazala strata nizsie o 26eur...ale vzdy by bola strata).
Ak som si v programe nastavila odp.skupinu 2. automaticky mi preratalo odpisy spravne, okrem DO, kde v poslednom roku, 7meho mi vlastne vykazalo tu rozdielnu sumu kvoli prvemu roku (opravi sa to rucne, a cez opravu da dokopy?)
K tejto problematike, citala som niekde ze ak chyba presahuje 1% z vykazaneho VH tak sa musi posielat dodatocne DP, plati to? resp plati to aj pri strate?
Prepacte za vela otazok, ale este len zacinam, tak sa ucim :)
Carsgirl
09.06.14,10:44
Nepomoze mi s tym niekto?