Lucia Dilská
04.06.14,20:08
mam ukoncenu mgr. socialnu pracu, ale do prace si budem musiet urobit aj specialnu pedagogiku. Mam info ze take nieco - na 2 roky existuje len v BA a v Ruzomberku na kat. univ. Chcem sa spytat ci to je naozaj takto? alebo su aj ine miesta kde by som sa mohla prihlasit, lebo som z Ke tak ci nie je aj nieco blizsie... Dakujem velmi pekne
ivka70
04.06.14,18:27
Lucia Dilská
05.06.14,14:18
dakujem aj za snahu, ale tu stranku som uz pozerala ale tam su vypisane len 1.2.a 3. stupeň ale ja sa pytam na DPŠ - na minimum nie na normalne vysokoskolske stupne
ivka70
05.06.14,17:49
Dost pochybujem, ze specialna pedagogika sa da len s DPS "dostudovat" k socialnej praci.
Lucia Dilská
06.06.14,10:29
uz som si to zistila z inych zdrojov - da sa dpš aj na upjs aj na presovskej, ak sa nazbiera dost ludi ... ale aj tak diki za ochotu
alaya1
06.06.14,10:53
Ak mas skoncenu socialnu pracu nie si ucitelka. najskor si musis urobit DPS- doplnujuce pedagogicke studium, po ukonceni ktoreho ziskas pedagogicku sposobilost na vyucovanie daneho predmetu. Plati to hlavne pri jazykoch, ktore sa studuju, ako neucitelske predmety.
Ty ak mas soc.pracu, neviem teda, aky by ti po ukonceni DPS uznali vyucovaci pretmet, ked si ziadnu aprobaciu nestudovala. Az ked ziskas pg sposobilost mozes ist studovat na rozsirujuce studium specialnej peg. takze, ak to spocitam, trvat ti to bude spolu 4 roky, aj tak ucite na zakladnej spec. skole ako kvalifikovana nebudes moct, nebudes na to mat aprobacny predmet. odporucam ti, prihlasit sa riadne na 5 rodne studium spec. ped. mas to len o rok viac, ale 100% istota vzdelania na dany typ skoly. Predpokladam, ze mas zaujem ucit na zakladnej sp. skole.
Lucia Dilská
06.06.14,12:33
ja uz na specialnej skole pracujem ako asistentka ucitela a kvoli tomu si potrebujem dorobit dps - len minimum - 2 rocne, nechcem vyucovat ako ucitelka
alaya1
06.06.14,13:39
DPS nie je specialna pedagogika, to je nieco uplne ine. DPS je ziskanie Pd sposobilosti.
Chod na studijne oddelenie VS, kde si koncila Mgr. a opytaj sa, ze ked mas SP, ci si mozes u nich robit dps. len neviem, aky aprobacny predmet ti uznaju, ked pri Mgr. ziaden aprobacny predmet si nestudovala. najrelevantnejsie info dostanes na VS, kde si koncila Mgr.
Onko
07.06.14,10:47
Síce je to mimo témy, keďže dotazovateľka uvádza, že nechce učiť, ale byť len asistentkou, ale ako vyštudovaná Mgr. v odbore sociálna práca by po ukončení DPŠ bola kvalifikovaná učiteľka sociálnej práce, napr. na nejakej Sociálnej a pedagogickej akadémii.

A na pedagogického asistenta netreba žiadnu špeciálnu pedagogiku, stačí hocijaké Bc. a DPŠ:

Ča s ť XV II. P e d a g o g ic k ý a s is te nt
Kv a lifik a č né p re d p o k la d y
A . V y s o k o š k o ls k é v zd e la nie p rv é ho s tup ňa
1. v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika
2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo
profesijných predmetov a učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov
3. v študijnom programe v študijnom odbore pedagogika
4. v študijnom programe špeciálna pedagogika učiteľský, vychovávateľský alebo neučiteľský smer
5. v študijnom programe zameranom na vychovávateľstvo
6. v neučiteľských študijných programoch a doplnenie pedagogickej spôsobilosti
D . Ú p lné s tre d né o d b o rné v zd e la nie
1. v odbore vzdelávania zameraného na učiteľstvo a vychovávateľstvo
2. úplné stredné vzdelanie a doplnenie pedagogickej spôsobilosti
3. úplné stredné vzdelanie a špecializačné kvalifikačné štúdium asistentov učiteľa v metodickopedagogickom centre skončené do 31. augusta 2010

Len učitelia na špeciálnych školách musia mať špeciálnu pedagogiku.