monika8392
05.06.14,09:07
Poprosila by som o radu. Poprosili ma z úradu práce aby som im zaslala platobný výmer jednej našej zamestnankyne. Ale naša zamestnankyňa je zamestnaná na dobu určitú (sezonnu pracu) a jej mzda sa počíta podľa výkonu. Takže každý mesiac má inú mzdu, podľa toho koľko hodín/dní odrobí. Tak ako mám vyplniť platobný výmer? Tam sa zadáva nejaká presná suma ktorú si zamestnanec a zamestnávateľ dohodli pred vstupu do prac.pomeru. U nás sa také pri sez.pracovníčkach nedeje, keďže robia len istý počet mesiacov. Vy by ste to ako vyriešili? Vopred ďakujem za rady a názory.
avalik
05.06.14,07:23
Keď ste nevystavili "platobný výmer" tak im nemáš čo posielať ... "mzdové podmienky" sú predpokladám uvedené v pracovnej zmluve - na ňu by som odkázala pracovníčky UPSVaR.

Je možné, že po tebe chcú "Potvrdenie o mzde/odmene za zárobkovú činnosť" - to sa ale nevydáva na základe prosby z UPSVaR - buď si to potvrdenie vyžiada zamestnanec alebo písomne UPSVaR.
monika8392
05.06.14,07:37
Potvrdenie o mzde som im už zasielala. A mzdové podmienky má v zmluve uvedené tak, že mzdové dojednanie-výkonové normy. Tak im potom mám zavolať, že im nebudem posielať platobný výmer lebo nebol žiadny udávaný?
avalik
05.06.14,07:47
Áno, zavolaj im ... a vysvetli, že ani nie ste povinný vystavovať "platobný výmer" - taký ako majú vystavený zamestnanci vo verejnom zaujme alebo štátnej službe ;)

Ešte mi napadá ... tie výkonové normy, máte kde definované v pracovnej zmluve alebo nejakej smernici či kolektívnej zmluve?
monika8392
05.06.14,07:58
Dobre, ďakujem :) píše sa to do pracovnej zmluvy pre tích zamestnancov ktorý nemajú fixný plat. Sú platení podľa hodinovej mzdy.