iveti
05.06.14,09:07
Dobrý deň,
možno sa už táto otázka tu objavila, ale aj tak ma zaujíma, som FO v hmotnej núdzi, mám ukončenú SPŠ strojnícku s maturitou, nakoľko neviem si nájsť zamestnanie, s prísľubom práce v zdravotníctve externe študujem na Strednej zdravotníckej škole. Podľa informácie z ÚP nemám nárok na aktivačný príspevok lebo si nezvyšujem vzdelanie, pretože už maturitu mám. Pýtam sa, ak by som si robila rekvalifikačný kurz napr. ,,kaderníčka", vtedy by som mala nárok ? To podľa mňa nie je zvyšovanie kvalifikácie ! Bolo mi vysvetlené že v mojom prípade iba štúdium na VŠ je zvyšovaním kvalifikácie. K tomu ešte pracujem 9 dní v mesiaci na dohodu o vykonaní práce toto sa tiež neberie do úvahy ? Skúste mi niekto poradiť. Srdečne ďakujem.
Boris Kocúr
06.09.14,19:51
Dobrý deň,

zaujíma ma ako to s Vami a aktivačným príspevkom nakoniec dopadlo.Ja riešim to isté s tým,že mám maturitu na gymnáziu a idem externe na učňovku.Tiež mi bol zatiaľ len ústne príspevok odmietnutý.V pondelok idem podať žiadosť na aktivačný príspevok zo všetkými paragrafmi ktoré mi pomôžu.Oni si totiž na úrade zjavne pletú stupeň vzdelania so zvyšovaním kvalifikácie pritom v Zákonníku práce par.140 odst.2 je jasne napísané,že zvyšovanie kvalifikácie je aj jej získanie a rozšírenie.

Nižšie uvádzam odkaz na otázku,kde ma upozornili na túto skutočnosť.

http://poradna.hnonline.sk/otazka/aktivacny-prispevok-na-externe-studium#.VAtknaN5_rQ