ivetaf
10.04.06,16:33
Nie som si celkom istá, prosím pomôžte mi. FO nie je platiteľom DPH a nakupuje tovar v Maďarsku. Maďarský dodávateľ nám predal tovar bez DPH, aj napriek upozorneniu, že nie sme platiteľmi. Máme teraz povinnosť zaregistrovať sa na daňový úrad ako platitelia DPH podľa § 7, alebo podľa akého paragrafu? a zaplatiť daň, alebo máme požiadať maďarského dodávateľa o opravu vydanej faktúry o DPH.
Ďakujem za pomoc
Denda
10.04.06,14:36
Nie som si celkom istá, prosím pomôžte mi. FO nie je platiteľom DPH a nakupuje tovar v Maďarsku. Maďarský dodávateľ nám predal tovar bez DPH, aj napriek upozorneniu, že nie sme platiteľmi. Máme teraz povinnosť zaregistrovať sa na daňový úrad ako platitelia DPH podľa § 7, alebo podľa akého paragrafu? a zaplatiť daň, alebo máme požiadať maďarského dodávateľa o opravu vydanej faktúry o DPH.
Ďakujem za pomoc
V akej celkovej sume ste nadobudli tovar z Maďarska?
DušanČ
10.04.06,15:18
Nie som si celkom istá, prosím pomôžte mi. FO nie je platiteľom DPH a nakupuje tovar v Maďarsku. Maďarský dodávateľ nám predal tovar bez DPH, aj napriek upozorneniu, že nie sme platiteľmi. Máme teraz povinnosť zaregistrovať sa na daňový úrad ako platitelia DPH podľa § 7, alebo podľa akého paragrafu? a zaplatiť daň, alebo máme požiadať maďarského dodávateľa o opravu vydanej faktúry o DPH.
Ďakujem za pomoc

Maďarský dodávateľ je povinný Vám fakturovať s maďarskou DPH. Požiadajte ho o opravu fa.
Jana Acsová
10.04.06,15:29
Ja k tomu len toľko.
Ak ste od neho kupovali len tovar, pochybil maďarský dodávateľ, nakoľko uvádzate, že ste ho informovali o tom, že nie ste osobou registrovanou na daň. Ak celková hodnota dodávky nepresiahla 420 tis. Sk, nemáte zatiaľ žiadne povinnosti. Daň mala byť odvedená v Maďarsku, ale nie vami, ale maďarským dodávateľom. Je možné, že vám časom zašle daňový ťarchopis. Je to na ňom.
Ak dodávka presiahla spomínaných 420 tis. Sk, vašou povinnosťou bolo pred uskutočnením obchodu registrovať sa na daň podľa § 7 ZDPH.

V odpovedi nepredpokladám, že by sa jednalo o dodávku súvisiacu s nejakou službou, kde by pripadal do úvahy prípadný prenos daňovej povinnosti.
KEJKA
10.04.06,15:32
... a musíte si sledovať celkový objem nakúpeného tovaru. Ak by mal presiahnuť 420000 Sk, treba riešiť registráciu DPH.
ivetaf
10.04.06,17:15
Nákup tovaru nám nepresiahol 420000 na to si dávame pozor. Takže keď som to dobre pochopila, tak sa nemusím ísť registrovať na daňový úrad, a pre istotu vyzvem Maďarského dodávateľa, aby my opravil faktúru, ak to nebude ochoťný urobiť, tak sa s tým nemusím zaoberať, daňový úrad mi to nemôže na základe hlásenia zo strany maďarska dodaniť, myslím tým tie štvrťročné hlásenia čo musíme aj my podávať.
ALBO
10.04.06,17:27
Nákup tovaru nám nepresiahol 420000 na to si dávame pozor. Takže keď som to dobre pochopila, tak sa nemusím ísť registrovať na daňový úrad, a pre istotu vyzvem Maďarského dodávateľa, aby my opravil faktúru, ak to nebude ochoťný urobiť, tak sa s tým nemusím zaoberať, daňový úrad mi to nemôže na základe hlásenia zo strany maďarska dodaniť, myslím tým tie štvrťročné hlásenia čo musíme aj my podávať.

Nie , nemôže vás dodaniť, lebo v tomto prípade ide o maďarskú daň § 13/1 , tá je v kompetencii maďarskej daňovej správy voči ich platiteľom.