bielaruzicka
05.06.14,19:22
Dobrý den...potrebovala by som pomoc....vystudovanu mam Mgr.. odbor učitelka pre primarne vzdelavanie... ale bc. mám predskolskú a elementárnu pedagogiku.....prijali ma do zamestnania MS...chcela by som s aopytatt do akej platovej triedy patrim... moze alebo musi mi uznat riaidtelka titul Mgr......??....a ak ma urci ako nekvalifikovanu ucitelku s titulom Mgr cio to pre mna znamena?.....nebudem si moct zbierat kredity?.....dakujem velmi pekne za odpoved:)
avalik
05.06.14,18:11
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

§ 5

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

8) Napríklad zákon č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 742/2004 Z. z. o odbornej spôsobilosti na výkon zdravotníckeho povolania a zákon č. 459/2002 Z. z. o odbornej príprave zamestnancov prokuratúry.

11aa) § 27 ods. 2 a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z.

Pozri aj

341/2004 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme

437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov
Janka.117
06.06.14,07:01
Dobrý deň, podľa mňa patríš do 9 platovej triedy ako nekvalifikovaná učiteľka MŠ, ak nemáš adaptačné vzdelanie patrí ti aj príplatok začínajúceho učiteľa MŠ až do ukončenia adaptačného vzdelávania
bielaruzicka
06.06.14,07:30
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a chela by som sa este opytat co to pre mna znamena?...nekvalifikovana?...Budme si moct zbierat kredity?..Dakujem:)
bielaruzicka
06.06.14,07:31
Dakuje, ...idme studovat...mamm co robit....:) nech to skoro pochopim
Onko
07.06.14,11:11
Nekvalifikovaná znamená nižšia platová trieda a teda nižší plat. Kredity zbierať budeš môcť, ale kreditný príplatok nie je taký vysoký ako postup do vyššej platovej triedy. Navyše možnosť pôsobiť ako nekvalifikovaný pedagóg je časovo obmedzená. Je povinnosť si kvalifikáciu doplniť, keď nie, tak v škole skončiť. Takže namiesto behania po kurzoch za kredity treba absolvovať buď vysokoškolské štúdium alebo doplňujúce pedagogické štúdium.