lubosHr
05.06.14,20:14
Poprosil by som o radu či by ste takýto dom kúpili.
Lokalita Žiharec (okres Šaľa) cena 42 000 eur
Zajtra idem na obhliadku tak Vás poprosím o radu či to stojí za to a na čo si dať pozor pri tejto kúpe

Počet izieb: 4.izbový
Celková úžitková plocha m2: 131,4
Plocha obytnej časti m2: 113,6
Výmera pozemku m2: 653
Zastavaná plocha m2: 185,97
Rozmery pozemku m: 16x41
Príjazdová cesta: Asfalt
Konštrukcia domu: Tehla
Podpivničený: Nie
Skolaudovaný v roku: 1 ???
Popis: Bývajte v kvalitnej tehlovej jednopodlažnej novostavbe za prijateľnú cenu. Dom stojí na pozemku o celkovej výmere 653m2, zastavaná plocha je 185,97m2. Rozostavaná novostavba na okraji obce na tichom mieste. Dom je strednej veľkosti so 4 obytnými miestnosťami, uspokojí nároky pre 4-6 členné rodiny. Za domom je plánovaná terasa 18m2, na ktorú sa dostanete z obývačky cez posuvné francúzske okno. Prípojka v obývačke aj na krb. Obývacia časť je spojená s kuchyňou, ktorá má vlastné okno. Celková výmera tejto miestnosti je 52,6m2. V dome sú 2 kúpelne, 2x wc z toho jedno samostatné. Spálňa je v zadnej časti domu 15,48m2 má vymurovaný šatník a vlastnú kúpelňu s wc. Vpredu sú dve izby 12,7m2 a 14,8m2. Technická miestnosť (kotolňa s práčovňou) Kvalitná tehlová novostavba s dokončenými: - betónové podlahy - strecha s komínom (strešná krytina Mediterran) - pripravené rozvody elektriny, vody a kanalizácie - plastové okná v celom dome (v obývačke veľké francúzske dvojokno) - bezpečnostné plastové vstupné dvere - osadené stavebné puzdro JAP pri vstupnej chodbe - závesné wc geberit 2x - podlahy pokryté polystyrénom pripravené na podlahové kúrenie. Dom nie je podpivničený. Podľa dohody, je možné ešte dokončiť na dome podlahy s kúrením, vnút.omietky, stropy s izoláciou, vonkajšie zateplenie fasády...Možnosť zväčšenia pozemku (odkúpenie pôdy) zo susednej záhrady. Všetky inžinierske siete na pozemku. V cene je kompletný prevod nehnuteľnosti s poplatkami na katastri, právne vyhotovenie zmlúv, prepisy energií, hypotekárne poradenstvo. Možnosť 3D návrhu riešenia interiéru domu. V obci je kompletná občianska vybavenosť, autobusové spoje. V obci sa nachádzajú pekné rybníky a oddychová zóna s vybudovanými preliezkami a lavičkami.
Inžinierske siete: Elektrina, Plyn, Kanalizácia, Verejný vodovod
Kúrenie: Plynové, Podlahové
Počet nadzemných podlaží: 1
Forma vlastníctva: Osobné
Garáž: Nie
Elektrický prúd: 220 V
buchač
05.06.14,19:13
Tento myslíš ???
Sa seba poviem ... a vieš , že ani NIE ???
Je síce pravda , že foto by bolo lepšie , ale aj nákres veľa napovie .
Dôvodov je viacero ...
http://static.reality.sme.sk/agency-2124/photo-1/1898/399/att28056632_f.jpg
lubosHr
05.06.14,19:25
Hej to je ten dom sú tam okrem tejto fotky ešte dve jedna spredu a druhá zozadu... ďakujem za odpoveď ale hodili by sa aj tie dôvody prečo nie...
buchač
05.06.14,20:03
Hej to je ten dom sú tam okrem tejto fotky ešte dve jedna spredu a druhá zozadu... ďakujem za odpoveď ale hodili by sa aj tie dôvody prečo nie...

Zásadne za seba vravím :

1. Obývačka spojená s kuchyňou u mňa nemá šancu
2. Zle situované detské (?) izby
3. Dokončenie prác
4. Kúpa ( možnosť ) ďaľšieho pozemku
5. Vezmúc v úvahu počiatočný vklad plus bod 3 a 4 konečnú cifru navýši .

...a vôbec ...vonkoncom sa mi nepáči ...;)
arizona
05.06.14,20:56
Co je vlastne v cene? Hole mury a prichystane pripojky?
Peggynka
06.06.14,06:03
Ak si spočítaš,koľko ťa bude stáť dokončenie,potom budeš mať predstavu.Druhá vec je,zvážiť všetky aspekty bývania na tomto mieste;dostupnosť práce,nákupov,lekára,škôl,prítomnosť neprispôsobivých v obci atď.Zdá sa,že sa tam hodne domy predávajú-zistil si dôvod?Vieš,prečo zmenil názor majiteľ?Pokiaľ sa rozhodneš len podľa obrázkov realitky,môžeš byť prekvapený.Pre dobré bývanie je treba ešte mnoho iných vecí,aby fungovali.
inak súhlas s buchačom;dispozičné riešenie veľmi zlé.O.i.napr.vchod do WC bude asi vedľa sedačky...Druhé WC zbytočne veľké,projektant asi nie je veľmi zdatný (alebo majiteľ).Nekúpila by som to.
lubosHr
06.06.14,12:58
toto všetko čo píšete je pravda cena koľko to ešte bude stáť len zisťujem a idem to kalkulovať. čo sa týka samotného miesta tak to vyhovuje určite ale ešte preverím čo a ako funguje v tej obci,

dispozičné riešenie sa mne zase ale páči :)
koľko ľudí toľko chutí :)))

to som moc nepochopil že vchod do wc vedľa sedačky veď tam je priečka...
druhé wc je so sprcháčom ale samozrejme že sa na dispozícii ešte dá popracovať...

vďaka za názory

mohli by ste ešte poradiť že ak by som do toho išiel na čo si pri kúpe a hlavne realizácii veci ktoré budem musieť riešiť dať pozor na čo som sa tak isto pýtal :))))
ešte raz ďakujem za názory
Dáša_
06.06.14,13:56
je to sice mimo témy, ale ja keď počujem Žihárec, tak si hneď spomeniem na obec s najväčším počtom podnikateľov (alebo bielych koní) na slovensku
http://orsr.sk/hladaj_sidlo.asp?ULICA=&CISLO=&OBEC=%9Eih%E1rec&SID=0

od tial by som sa asi bala kupovať čokoľvek. Ale to je len taký pocit, ak to poznáš....
buchač
06.06.14,14:17
je to sice mimo témy, ale ja keď počujem Žihárec, tak si hneď spomeniem na obec s najväčším počtom podnikateľov (alebo bielych koní) na slovensku
http://orsr.sk/hladaj_sidlo.asp?ULICA=&CISLO=&OBEC=%9Eih%E1rec&SID=0

od tial by som sa asi bala kupovať čokoľvek. Ale to je len taký pocit, ak to poznáš....

Ja len na margo ...trochu nadviažem .

Na taký malý slepačinec je na nete nejak dosť veľa inzerátov na predaj nehnuteľností ...

Asi tam až tak fasa nebude ........či ???
Oliwa
06.06.14,14:47
Tak ako dopadla obhliadka, šecko v porádku? ;):)
Podľa Tvojej dnešnej reakcie asi nad tou kúpou uvažuješ ďalej, takže - moje miničervíčky :D pochybností:. :rolleyes:

- zrejme nie si znalý miestnych pomerov, keď sa takto pýtaš, takže budeš prisťahovalec...
- obec má nad 1000 duší, pozrel si si trebárs jej web stránku?
- choď v deň výplaty sociálnych dávok na poštu a uvidíš, koľko z nich je z etnika /to sa zo žiadnej štatistiky nedozvieš, alebo sa spýtaj poštárky, tá bude informovaná/...
- zájdi do krčmy, daj si pivo a zbystri sluch...
- zisti od susedov na ulici, prečo je ten "Tvoj" dom na predaj...
- ako si sa o ňom dozvedel - cez realitku alebo od majiteľa - poznáš ich?
- nie je to len dom postavený na kšeft z najlacnejších materiálov a z nejakého dôvodu nedokončený?
- kto býva v susedstve, resp. na "Tvojej" ulici, či v "Tvojej" štvrti?
- mrkol si na kataster, ako je vysporiadaný pozemok?
- nie je dom postavený v ochrannom pásme a nebude problém s kolaudáciou?
- videl si projekt domu, budeš ho mať k dispozícii a je zahrnutý v cene?

- aká je predpokladaná cena domu podľa neho po dokončení /nechápem, čo ideš teraz akože zisťovať a kalkulovať, veď to by si mal mať k dispozícii.../? Ten, čo to staval, nevedel, čo to bude stáť??? Keď budeš chcieť trebárs namiesto dlažby z Baumaxu mramor z Iránu, to Ti samozrejme cenu navýši, ale v tomto štádiu hrubej stavby...
- ako je situovaný dom z hľadiska svetových strán /v ktorých izbách budeš mať slnko ráno a v ktorých popoludní/?
- čo je za domom /keďže je na kraji obce/ - záhrady, železničná trať, futbalové ihrisko alebo polia ?/predstav si sezónne poľnohospodárske práce a na jeseň myši, sťahujúce sa do Tvojho domu cez tú otvorenú terasu ;).../
- máš auto? kde bude parkovať - pred domom, za domom, vedľa domu, keďže je to bez garáže...
- kde budeš mať "haraburdáreň"? - kosačku, náradie, možno bicykle, lyže, kočík, rebrík, záhradné sedenie /v zime/ a čojaviemčoešte máš alebo budeš mať...
- máš vyriešenú dochádzku do zamestnania, školy... /deti vyrastú a pôjdu ďalej/
- nie je na dom uvalená exekúcia, nie je predmetom dedičstva alebo dražby?
- čo konkrétne znamená "možnosť zväčšenia pozemku" - majiteľ domu je aj majiteľom ponúkanej záhrady?
- ako je vedená táto "susedná" pôda v katastri - ako záhrada či orná pôda - je to v extraviláne alebo intraviláne obce?
- keby sa Ti veeeľmi chcelo, zájdi na obecný úrad a požiadaj o nahliadnutie do územného plánu - či náhodou v susedstve neplánujú ČOV :mad: alebo diaľnicu :D... Jeden nikdy nevie... :rolleyes:

Nie, nepreháňam, ale každá neúplná, resp. neuspokojivá odpoveď by raz mohla byť príčinou Tvojich bezsenných nocí...
Inak prajem všetko najlepšie, zložiť ružové okuliare a veľa triezveho rozumu pri rozhodovaní... Hlavne, ak by si si na to mal brať pôžičku na 30 rokov...

Môj osobný názor:
tri umývadlá, 2 záchodové misy, 2 sprchové kúty a vaňa - všetko na kope len oddelené dvoma priečkami považujem pre 4 ľudí v bungalowe za luxus a hlavne plytvanie priestorom /aj keď tá kúpelňa pri spálni sa chce tváriť tak "americky".../ Resp. zvoliť úplne iné dispozičné riešenie... Rovnako dlhá chodba so 4 dverami... Radšej by som z nej ukrojila a pridelila predným "detským" izbám...

Á propos, chápem, že dnes už špajze vyšli z módy, ale kde v tej minikuchynskej linke je miesto na nejakú potravinovú skrinku? Ja vidím len chladničku. No neviem, možno to stačí a istiť to môže donáška pizze. Ale v Žihárci? Alebo dal projektant prednosť umývaniu pred jedením - čistí, ale hladní. :D Možno predvídavo počítal s tým, že po zaplatení hypotéky bude obyvateľom musieť stačiť aj jogurt. A ten sa vmestí do chladničky. :)
Ale proti gustu žiaden dišputát... Howgh!
lubosHr
06.06.14,19:13
čauko, tak obhliadka dopadla ok.

váu aké príspevky... :)
ľudia v deň kedy som našiel ten inzerát tak som sem založil debatu takže momentálne len zvažujem či by sa mi to páčilo alebo nie a následne budem riešiť všeeeeetko čo ste tu popísali.... :P

umierajúce dediny na SK tak to je asi každá dedina nakoľko každý sa ťahá do mesta....

inak do toho nejdem v okolí je veľa topoľ a skoro nás zožrali komáre keď sme boli vonku a pozerali pozemok, tak už toto mi stačí aby som to riešil lebo byť zavretý v dome nie je to prečo chcem mať rodinný dom

veľmi pekne ďakujem za názory a rady aj keď niektoré boli neužitočné a mimo témy ale aj tak každá rada dobrá rada

ďakujem

keď nájdem iný inzerát ktorý ma zaujme natoľko že budem uvažovať že ho kúpim tak založím novú tému

p.s. asi pôjdem do toho postupne najprv pozemok, potom projekt a následne stavba....
arizona
06.06.14,19:28
...

umierajúce dediny na SK tak to je asi každá dedina nakoľko každý sa ťahá do mesta....

...

S tymto moc nesuhlasim. Dnes praveze vela ludi tiahne na dediny,lebo v mestach su pozemky drahe,ludia sa kralikarni nejako presytili, tuzia po kusku zahrady.

Pred casom sme mali skolsku stretavku po 25rokoch. Typicke mestske,sidliskove deticky, vyrastajuce na peknom, modernom sidlisku okresneho mestecka.
Teraz po 25 rokoch sme sa divili, ze cca 90% tychto mestskych deti zije na dedine v dome .-)
Oliwa
06.06.14,19:44
Vidíš, aké máš šťastie, že si ten inzerát objavil teraz. :) Lebo v zime by si ťažko zistil, že k tým pekným rybníkom v obci patria aj komáre... ;) :D

Ale platí to aj naopak: kamarát išiel v zime na obhliadku domu a keď mu "predávajúci" povedal, že "auto zaparkujeme tuto dole /pod kopcom/", lebo vyššie sa ním už nedostaneme /a neboli to žiadne lazy, ale mesto/, "záujemca" okamžite stratil záujem a dnes býva inde a hlavne - na rovine s udržiavanou prístupovou cestou. Pretože si predstavil, ako sa 5 členná rodina s tromi malými deťmi šmýka do a zo škôlky, školy a s nákupnými taškami... :eek::D
Peggynka
07.06.14,04:32
Mňa hneď napadlo,že v blízkosti je vodná nádrž,či to nieje aj zátopová oblasť (pozrieť mapu zátopových oblastí),aj keď som neštudovala ako ďaleko tá nádrž je-a vidíš komáre.A vieš,prečo to predáva?
arizona
07.06.14,10:34
Mňa hneď napadlo,že v blízkosti je vodná nádrž,či to nieje aj zátopová oblasť (pozrieť mapu zátopových oblastí),aj keď som neštudovala,ako ďaleko tá nádrž je-a vidíš komáre.A vieš,prečo to predáva?

Nemusi to predavat majitel,ktory mal v umylse postavit byvanie pre seba.
Dnes vela firiem, realitiek aj zivnostnikov nakupi lacne pozemky v nezaujimavych, ci odlahlejsich obciach a stavaju bezne, co najlacnejsie katalogove domy a potom predavaju. Alebo skupuju starsie lacne domy, tie prerobia,vynovia najlacnejsimi materialmi a ponukaju k predaju.
lubosHr
08.06.14,10:20
Mňa hneď napadlo,že v blízkosti je vodná nádrž,či to nieje aj zátopová oblasť (pozrieť mapu zátopových oblastí),aj keď som neštudovala,ako ďaleko tá nádrž je-a vidíš komáre.A vieš,prečo to predáva?

tak vyjadril sa že "Úprimne" jeho manželka tam nechce isť... :)
je tam ale dosť neznámych dom je postavený celkom fajn ale projekt vyzerá úplne inak :eek:, on to má všetko v hlave a zdalo sa mi že niečo zahmlieva takže tam určite bude nejaký ďalší zádrhel ktorý ale už ani zisťovať nebude nakoľko ma tie komáre presvedčili....

tie nádrže sú ďalej a aj v studni nebolo moc vedy ale s tým to počítal a základy zdvihol vyššie aj keď tam nebola nikdy záplava...
lapejko
11.06.14,03:14
aj keď je to uzavreté, moja skúsenosť s kúpami nehnuteľností súvisí s mojím poradenstvom pre zákazníka ohľadom hrubého odhadu ďalších nákladov na dokončenie, ale aj na opravu už zabudovaných vecí.
Tých pár obhliadok zachránilo mojím klientom dosť peňazí...je lepšie kupovať starú, pôvodnú stavbu, alebo iba hrubú stavbu.