Miriam.x
10.04.06,18:24
Minulý mesiac bola v manželovej firme kontrola zo sociálnej poisťovne. Zistili mu, že v rokoch 2002 a 2003 bolo nesprávne odvedené poistné zodpovednosti za škodu pri pracovnom úraze a pri chorobe z povolania. Odvádzala sa suma vypočítaná podľa prevládajúceho predmetu podnikania, ale zo SP tvrdili, že oni dostali nejaký interný metodický pokyn podľa ktorého sme mali odvádzať poistné vypočítané z toho predmetu podnikania, z ktorého sa má platiť najviac. V zákone sme ale nič také nenašli. Nemáte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem za každú radu a názor.:)
Melnick
10.04.06,16:32
Minulý mesiac bola v manželovej firme kontrola zo sociálnej poisťovne. Zistili mu, že v rokoch 2002 a 2003 bolo nesprávne odvedené poistné zodpovednosti za škodu pri pracovnom úraze a pri chorobe z povolania. Odvádzala sa suma vypočítaná podľa prevládajúceho predmetu podnikania, ale zo SP tvrdili, že oni dostali nejaký interný metodický pokyn podľa ktorého sme mali odvádzať poistné vypočítané z toho predmetu podnikania, z ktorého sa má platiť najviac. V zákone sme ale nič také nenašli. Nemáte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem za každú radu a názor.:)

http://www.porada.sk/showthread.php?p=224598#post224598

Miriam.x dnes sa už táto téma rozoberala.
Miriam.x
10.04.06,16:43
Ďakujem, vôbec som si to nevšimla :o
Ale aj tak mám ešte jednu otázku, ktorá sa tam neprebrala. Ide o ten výpočet, neviem prečo by sme mali platiť podľa predmetu podnikania, ktorý ani nevykonávame. Vie niekto podľa akého par. to je?
Melnick
10.04.06,16:50
Ďakujem za vôbec som si to nevšimla :o
Ale aj tak mám ešte jednu otázku, ktorá sa tam neprebrala. Ide o ten výpočet, neviem prečo by sme mali platiť podľa predmetu podnikania, ktorý ani nevykonávame.

Tiež si myslím ,že činností na ŽL môžeme mať veľa,
ale platiť by sme mali len z tej, ktorú vykonávame.
Myslím ,že by si sa v tomto smere mala obhajovať.
Keby sa dalo,požičiam Ti tých mojich 0,08 promile,
ktoré som ja odvádzala naviac:p . Ale teraz keď tak
pozerám na tie kontroly čo nastupujú,tak možno zistím,že som ani neovádzala viac/ mala som viac aktivít/
evina
10.04.06,17:00
Znenie príslušného paragrafu v roku 2002 aj 2003 v zákone č.274/1994 v znení nesk. predpisov o SP:
§ 15a
1/ Zamestnávateľ je povinný si poistné na poistenie zodpovednosti za škodu vypočítať sám, pričom použije sadzby poistného na poistenie zodpovednosti za škodu podľa hlavného druhu činnosti vykonávanej zamestnávateľom uvedené v prílohe. Najnižšie poistné na poistenie zodpovednosti za škodu za poistné obdobie je 70 Sk. Poistné obdobie na účely poistenia zodpovednosti za škodu je predchádzajúci kalendárny štvrťrok.
2/ Ak zamestnávateľ vykonáva rôzne druhy činností, použije sa sadzba poistného na poistenie zodpovednosti za škodu vzťahujúca sa na činnosť s najvyššou sadzbou poistného.

To znamená, že malo sa platiť z činnosti s najvyššou sadzbou, ale ktorá sa aj skutočne vykonávala, nielen že je napísaná v ŽL.
Miriam.x
10.04.06,17:02
Nám sa to tiež nezdá, hlavne to nevieme nájsť nikde v zákone, oni nám stále ukazovali len ich metodický pokyn, preto by som chcela vedieť či niekto nevie podľa akého § sme to mali platiť. Už nám poslali aj rozohodnutie, nie je to veru nizka suma, hlavne to penále za tie omeškané mesiace, to je viac ako celé poistné :confused:
evina
10.04.06,17:08
Nám sa to tiež nezdá, hlavne to nevieme nájsť nikde v zákone, oni nám stále ukazovali len ich metodický pokyn, preto by som chcela vedieť či niekto nevie podľa akého § sme to mali platiť. Už nám poslali aj rozohodnutie, nie je to veru nizka suma, hlavne to penále za tie omeškané mesiace, to je viac ako celé poistné :confused:

V rozhodnutí musí byť o.i. uvedený presný paragraf a dôvod.....Ale paragraf som Ti citovala už vyššie...
Melnick
10.04.06,17:15
Nám sa to tiež nezdá, hlavne to nevieme nájsť nikde v zákone, oni nám stále ukazovali len ich metodický pokyn, preto by som chcela vedieť či niekto nevie podľa akého § sme to mali platiť. Už nám poslali aj rozohodnutie, nie je to veru nizka suma, hlavne to penále za tie omeškané mesiace, to je viac ako celé poistné :confused:

Znenie zákona a aj príslušný § máš od Eviny.
Miriam.x
10.04.06,17:20
Znenie príslušného paragrafu v roku 2002 aj 2003 v zákone č.274/1994 v znení nesk. predpisov o SP:
§ 15a
1/ Zamestnávateľ je povinný si poistné na poistenie zodpovednosti za škodu vypočítať sám, pričom použije sadzby poistného na poistenie zodpovednosti za škodu podľa hlavného druhu činnosti vykonávanej zamestnávateľom uvedené v prílohe. Najnižšie poistné na poistenie zodpovednosti za škodu za poistné obdobie je 70 Sk. Poistné obdobie na účely poistenia zodpovednosti za škodu je predchádzajúci kalendárny štvrťrok.
2/ Ak zamestnávateľ vykonáva rôzne druhy činností, použije sa sadzba poistného na poistenie zodpovednosti za škodu vzťahujúca sa na činnosť s najvyššou sadzbou poistného.

To znamená, že malo sa platiť z činnosti s najvyššou sadzbou, ale ktorá sa aj skutočne vykonávala, nielen že je napísaná v ŽL.

Aj keď sme túto činnosť nikdy nevykonávali?
Zita5
10.04.06,17:22
Aj keď sme túto činnosť nikdy nevykonávali?

To či ste činnosť vykonávali alebo nie bude o tom svedčiť účto a celkovo doklady , faktúry a podobne .
evina
10.04.06,17:24
Aj keď sme túto činnosť nikdy nevykonávali?

Môj názor je, že vtedy nie. V § je uvedené : "ak zamestnávateľ vykonáva...". To znamená, ak neexistujú žiadne účtovné a ani iné doklady o výkone takej činnosti, tak vtedy sa do úvahy brať nemá.
Miriam.x
10.04.06,17:24
Veď práve, nikde v účtovníctve nie je ani zmienka o tom, že by sme niekedy vykonávali túto činnosť.
evina
10.04.06,17:25
Veď práve, nikde v účtovníctve nie je ani zmienka o tom, že by sme niekedy vykonávali túto činnosť. Len oni tvrdia, ž


Dopíš, čo tvrdia...:)
Dplním - metodický pokyn nesmie byť v rozpore so zákonom...
Miriam.x
10.04.06,17:34
V rozhodnutí nie je spomenuté nič viac, len už spomínaný zákon. V SP to odôvodňujú tým ,že oni nie sú opravnení kontrolovať v účtovíctve či je daná činnosť vykonávaná alebo nie, pre nich je podstatné, čo je zapísané v OR.
Zita5
10.04.06,17:43
Mirian , pokiaľ je to tak , treba sa odvolať .Možnosť odvolania predsa máte .
evina
10.04.06,17:44
V rozhodnutí nie je spomenuté nič viac, len už spomínaný zákon. V SP to odôvodňujú tým ,že oni nie sú opravnení kontrolovať v účtovíctve či je daná činnosť vykonávaná alebo nie, pre nich je podstatné, čo je zapísané v OR.
To sa podľa mojej mienky hlboko mýlia. To by 80% firiem platilo odvody z činností, ktoré vôbec nevykonávajú. O.i. z účtovníctva musia kontrolovať aj VZ, takže ....
Tu je však ich tvrdenie ešte aj v rozpore s bodom 1 spomínaného paragrafu:

1/ Zamestnávateľ je povinný si poistné na poistenie zodpovednosti za škodu vypočítať sám, pričom použije sadzby poistného na poistenie zodpovednosti za škodu podľa hlavného druhu činnosti vykonávanej zamestnávateľom uvedené v prílohe. Najnižšie poistné na poistenie zodpovednosti za škodu za poistné obdobie je 70 Sk. Poistné obdobie na účely poistenia zodpovednosti za škodu je predchádzajúci kalendárny štvrťrok.

A to, či si zamestnávateľ vypočítal poistné správne môžu kontrolovať predsa len z účtovníctva... Pokiaľ viem, tak z OR sa ani nedá určiť, ktorá z uvádzaných činností je hlavná...
Miriam.x
10.04.06,17:49
To nám je jasné, ale nič sa tým nemení na tom, že sme dostali rozhodnutie, podľa ktorého im máme vyplatiť pekných pár koruniek, podľa nás neoprávnene.:mad: Dokonca keď boli vo firme, tak tvrdili, že oni nemajú oprávnenie kontrolovať nám účtovníctvo.:eek:
evina
10.04.06,17:51
To nám je jasné, ale nič sa tým nemení na tom, že sme dostali rozhodnutie, podľa ktorého im máme vyplatiť pekných pár koruniek, podľa nás neoprávnene.:mad: Dokonca keď boli vo firme, tak tvrdili, že oni nemajú oprávnenie kontrolovať nám účtovníctvo.:eek:

Mení sa na tom to, že máte právo sa odvolať, resp. v Rozhodnutí musí byť spomenuté, či a ako a dokedy sa máte právo odvolať. To čo tvrdia oni je jedna vec, čo hovorí zákon je druhá vec.
Miriam.x
10.04.06,17:55
To určite aj spravíme, dokonca sme podali námietku hneď ako boli u nás, ale prišlo nám rozhodnutie, že ich pracovníčka postupovala správne a v súlade so zákonom.
evina
10.04.06,17:59
Je tu šte jeden zaujímavý paragraf zo zákona v tom období:
§ 44f
1/ Sociálna poisťovňa pri kontrole a evidencii podkladov potrebných na výpočet poistného na poistenie zodpovednosti za škodu spolupracuje so správcom dane.
2/ Zamestnávateľ je na požiadanie Sociálnej poisťovne povinný predložiť hodnoverné podklady rozhodujúce pre určenie základu na výpočet poistného na poistenie zodpovednosti za škodu.
3/ Sociálna poisťovňa je oprávnená preskúmať správnosť podkladov na výpočet poistného na poistenie zodpovednosti za škodu, ako aj údaje nevyhnutné na vybavovanie poistných udalostí.
4/ Proti zamestnávateľovi, ktorý v čase vzniku poistnej udalosti, v ktorej dôsledku škoda vznikla, nezaplatil poistné na poistenie zodpovednosti za škodu včas a v správnej výške, Sociálna poisťovňa má právo na náhradu 50 % súm, ktoré vyplatila z dôvodu poist-ných udalostí.
5/ Od uplatnenia práva uvedeného v odseku 4 môže Sociálna poisťovňa v odôvodnených prípadoch upustiť čiastočne alebo úplne.
evina
10.04.06,18:02
To nám je jasné, ale nič sa tým nemení na tom, že sme dostali rozhodnutie, podľa ktorého im máme vyplatiť pekných pár koruniek, podľa nás neoprávnene.:mad: Dokonca keď boli vo firme, tak tvrdili, že oni nemajú oprávnenie kontrolovať nám účtovníctvo.:eek:

Ak nemajú oprávnenie na kontrolu /čo nie je pravda, viď vyššie/ potom nemajú právo ani spochybňovať správnosť Vami vypočítaného poistného...

P.s. Čím ďalej vykonávam túto činnosť nestačím sa diviť, kto si tu čo nevymyslí, fakt. Ja osobne by som ich vyhodila z firmy, ak nemajú právo kontrolovať :D /to na odľahčenie tej blbosti, ktorú povedali...
Miriam.x
10.04.06,18:04
Ďakujem Evina:) , zdá sa mi, že im sa len nechcelo hrabať v papieroch, nie že na to nemajú oprávnenie ;)
Tweety
10.04.06,18:14
Ďakujem Evina:) , zdá sa mi, že im sa len nechcelo hrabať v papieroch, nie že na to nemajú oprávnenie ;)
Keby sa hrabali v papieroch, nedajbože by zistili, že fakt ste mali platiť menej a to už by im veľmi nevyhovovalo, lepšie je mať viacej peniažkov ako menej.
Paula
10.04.06,18:14
Ďakujem :) , zdá sa mi, že im sa len nechcelo hrabať v papieroch
.......a ušetrili si tak aj z času určeného im na kontrolu na ktovieakú inú činnosť....
Kontrola u nás bola veľmi dôsledná a prebiehala presne tak, ako keby ju bola robila sama evina:) = teda v zmysle ňou vyššie citovaného. Ak by sa mala brať výška odvodu iba podľa OR, mohli by penále vyrubovať priamo z kancelárie ako na bežiacom páse.
Miriam.x
11.04.06,05:43
Dám vám vedieť ako to dopadlo. Ak by ešte mal niekto nejaký dobrý tip čo s tým, budem vďačná za každú radu.:) :cool: :rolleyes:
Miriam.x
11.04.06,07:34
Nikoho nič nenapadá čo by sa s tým dalo spraviť??:mee:
evina
11.04.06,08:22
Nikoho nič nenapadá čo by sa s tým dalo spraviť??:mee:

Ak máš v rukách Rozhodnutie máš len dve možnosti, alebo sa odvolať alebo zaplatiť. Keďže ich postup nie je v súlade so zákonom nerozmýšľaj dlho, nezmeškaj lehotu a napíš Odvolanie. V rozhodnutí si pozorne prečítaj, či aj tak nemusíš dĺžnu sumu zaplatiť. Ako má SP postupovať v prípade kontroly uvidíš i v §§ 245 - 245 zákona 461/2003 o sociálnom poistení. Nemá zmysel s nikým si nič viac vysvetlovať a píš...
Zita5
11.04.06,08:28
Miriam , nečakaj na zázrak PORADY , a konaj tak ako píše evina . Tu už nič nenarozmýšľaš , ak sa do 15 dní neodvoláš , si povinná vymeraný nedoplatok uhradiť .
Miriam.x
11.04.06,08:42
Miriam , nečakaj na zázrak PORADY , a konaj tak ako píše evina . Tu už nič nenarozmýšľaš , ak sa do 15 dní neodvoláš , si povinná vymeraný nedoplatok uhradiť .
Zitka, nečakám na zázrak porady, jasné že sa odvolám. len som chcela vedieť či s tým nemá niekto nejaké skúsenosti, ktoré by nám mohli pomôcť. Som presvedčená o tom, že je to neoprávnené a v prípade potreby sa obrátime aj na právnika.
Zita5
11.04.06,08:50
Zitka, nečakám na zázrak porady, jasné že sa odvolám. len som chcela vedieť či s tým nemá niekto nejaké skúsenosti, ktoré by nám mohli pomôcť. Som presvedčená o tom, že je to neoprávnené a v prípade potreby sa obrátime aj na právnika.

Miriam chápem Ťa , práve preto už začnite konať .....možno sa niekto neskôr ohlási , kto už mal s tým problém .Držím Vám palce .....:)
Miriam.x
11.04.06,08:55
Miriam chápem Ťa , práve preto už začnite konať .....možno sa niekto neskôr ohlási , kto už mal s tým problém .Držím Vám palce .....:)
Ďakujem Zitka, budeme to potrebovať a aj ostatným za snahu.
Pekný deň.:)
semi
12.04.06,17:18
Môjmu klientovi vypočítali penále 17 300,- Sk za nedoplatok poistného vo výške 137,- Sk spolu za roky 2002 a 2003 , kedy odvádzal iné promile ako mal. Jednotlivé čiastky v Q nepresiahli 100 Sk
Našla som § 22 ods. 5 zákona 274/ o soc. poistení kde je uvedené aj to " ak je táto zistená suma dlžného poistného nižšia ako 100,- Sk príslušná pobočka nepredpíše poistné za poistenie zodpovednosti za škodu . "
Viete mi povedať či môžem do odvolania použiť tento § , a ako je možné že pobočka soc. poisť. sa správa ako úžerník.
Monika333
13.04.06,09:00
Odvolanie nepomôže, problém treba riešiť súdnou cestou.
Miriam.x
13.04.06,09:09
Odvolanie nepomôže, problém treba riešiť súdnou cestou.
Máš s tým skúsenosti? Napíš prosím ťa viac.
Maya1
03.08.06,18:55
Dobrý deň,
práve som dostala oznámenie o vykonaní kontroly sociálneho poistenia v jednej spoločnosti za obdobie od 1996 do 2006, teda 10 rokov dozadu a som, mierne povedané, pobúrená. Tak za 10 rokov som ešte nemala. Je to dosť veľká kopa papierov. Sociálna poisťovňa ale žiada, aby som pripravené doklady odovzdala. Mám takú skúsenosť, že keď bola kontrola vo firme s jedným zamestnancom a kontrolovali 3 roky dozadu, tak mali u seba papiere 10 mesiacov. Tak si naozaj neviem predstaviť túto 10 ročnú kontrolu. To budú mať doklady do Vianoc 2007. Prečo by nemohli prísť oni - páni SP - na kontrolu do spoločnosti? Veď nech si tam chodia, aj kávu im spravím... Ľudia, prepáčte, že som sa tu tak posťažovala. ...a prajem pekný deň.
Zita5
03.08.06,19:04
Dobrý deň,
práve som dostala oznámenie o vykonaní kontroly sociálneho poistenia v jednej spoločnosti za obdobie od 1996 do 2006, teda 10 rokov dozadu a som, mierne povedané, pobúrená. Tak za 10 rokov som ešte nemala. Je to dosť veľká kopa papierov. Sociálna poisťovňa ale žiada, aby som pripravené doklady odovzdala. Mám takú skúsenosť, že keď bola kontrola vo firme s jedným zamestnancom a kontrolovali 3 roky dozadu, tak mali u seba papiere 10 mesiacov. Tak si naozaj neviem predstaviť túto 10 ročnú kontrolu. To budú mať doklady do Vianoc 2007. Prečo by nemohli prísť oni - páni SP - na kontrolu do spoločnosti? Veď nech si tam chodia, aj kávu im spravím... Ľudia, prepáčte, že som sa tu tak posťažovala. ...a prajem pekný deň.


Verím Ti , že si pobúrená .Ja keď som niesla doklady na SP ..tak som si povyberala všetky potrebné doklady ....po skončení zasa zakladať ......no strašné .....ale čo spravíš ....treba to len prekonať .
Zoltán Kovács
04.08.06,05:28
Absolvoval som už kontrolu z SP na 10 rokov do zadu. Firma mala prevádzku v BA, ale podľa sídla patrila do DS. Počet zamestnancov v priemere 15. Viete si predstaviť koľko dokladov toho bolo. A museli sme všetko vláčiť k ním. Jedno celé osobné auto bolo natrepané. Ale skončili do jedného mesiaca s kontrolou.
Ninna
04.08.06,05:55
Aj ja som absolvovala túto 10-ročnicu. Nie je to nič hrozné akurát výsledok za 10 rokov je dosť prekvapivo krutý pokiaľ sa to kumuluje.
jankasm
17.10.06,07:21
Neviete náhodou niekto poradiť, aký bol termín na zaplatenie štvrťročného poistného zodpovednosti za škodu v rokoch 2002-2003? Bol tam termín rovnaký ako na mesačné poistné alebo bol sociálnou poisťovňou stanovený pevný termín na odvod?
Vyrátali nám penále za oneskorené platby a kolegyňa čo to vtedy robila tu už nepracuje, tak sa to snažíme nájsť niekde v zákone, ale zatiaľ nič.
Ďakujem :rolleyes:
Paula
17.10.06,07:32
Neviete náhodou niekto poradiť, aký bol termín na zaplatenie štvrťročného poistného zodpovednosti za škodu v rokoch 2002-2003? Bol tam termín rovnaký ako na mesačné poistné alebo bol sociálnou poisťovňou stanovený pevný termín na odvod?
Vyrátali nám penále za oneskorené platby a kolegyňa čo to vtedy robila tu už nepracuje, tak sa to snažíme nájsť niekde v zákone, ale zatiaľ nič.
Ďakujem :rolleyes:

Poistné bolo splatné po uplynutí poistného obdobia štvrťročne v termíne splatnosti poistného na nemoc. poistenie a dôch. zabezpečenie, ktoré odvádza zamestnávateľ.....Napr. za 1. 1/4-rok 2003 bolo splatné do 30.4.03
Aljok
17.10.06,15:19
Máte niekto skúsenosť? Dáva SP pokuty pre zamestnávateľov, ktorí pošlú mesačný výkaz poistného neskoro? Viem, že môže, ale dáva?
cloe
17.10.06,16:03
S kontrolórmi zo SP mám len a len dobré skúsenosti. Mala som už viackrát kontrolu zo soc.poist. na rôznych firmách ale zatiaľ nikdy nedali pokutu za oneskorené výkazy, prípadne RL alebo EL. Dokonca aj pri oneskorených úhradách, keď vyčíslili penále a dali sme žiadosť o odpustenie, tak vyhoveli. Taká je moja skúsenosť ale je možné, že v iných mestách dávajú. Držím palce!
Aljok
17.10.06,16:09
S kontrolórmi zo SP mám len a len dobré skúsenosti. Mala som už viackrát kontrolu zo soc.poist. na rôznych firmách ale zatiaľ nikdy nedali pokutu za oneskorené výkazy, prípadne RL alebo EL. Dokonca aj pri oneskorených úhradách, keď vyčíslili penále a dali sme žiadosť o odpustenie, tak vyhoveli. Taká je moja skúsenosť ale je možné, že v iných mestách dávajú. Držím palce!
Ďakujem za odpoveď. Chvalabohu kontrola ma nečaká. Aspoň o tom neviem.:) Chcela som to vedieť preto, že mám klienta, ktorý nemá urobené mzdy za 3 mesiace dozadu a vôbec mu to nevadí. Len ja mám z toho kŕče.:eek:
Ešte raz ďakujem.
tomare
18.10.06,09:09
Máš s tým skúsenosti? Napíš prosím ťa viac.

Zaujímava téma. Ale zaujímalo by ma ako dopadla Semi a Miriam.x
Miriam.x
18.10.06,12:19
Zaujímava téma. Ale zaujímalo by ma ako dopadla Semi a Miriam.x
No, u nás sa to vlieklo dosť dlho, ale napriek tomu, že každý uznal, že máme pravdu, tak sme s tým nemohli nič spraviť, pretože "predpisy sú predpisy". Premýšľali sme o súde, ale keďže manžel podniká v poľnohospodárstve, tak si nemôžme dovoliť mať nejaké dlhy voči SP. A tak sme vďaka jednému nezmyslu prišli o pekných pár koruniek.:mee:
vema
29.01.08,14:45
Čaká ma kontrola zo soc. poisťovne. Máme predložiť výplatné listiny. Neviem či to chápem správne, ale naši zamestnanci majú všetci osobné účty, je to listina, ktorú zamestnanec podpíše, keď si preberá výplatu? A rekapitulácia výplatných listin? Doklady o vzniku pracovnoprávnych vsťahov, predložím pracovné zmluvy a tiež RLFO, tu kontrolujú dátum príchodu a odchodu? Kto absolvoval kontrólu v tomto blízkom období, či by ma neuviedol na správne miesto.Dík
ALDA
29.01.08,15:15
To sú mzdové listy. Jednotlivo za zamestnancov a spolu za firmu za celý rok.
Ostatné ako píšeš. Ja som im odniesla celé mzdové fascikle, nech si vyberú čo potrebujú.
Zoltán Kovács
29.01.08,16:53
Možno budú požadovať aj bankové výpisy, na ktorých sú odvody do SP.
Paula
29.01.08,16:56
Možno budú požadovať aj bankové výpisy, na ktorých sú odvody do SP.


V našom prípade si na BV výpise potvrdili, že sme 2x odviedli za jeden mesiac a preplatok nám naozaj patrí .
vema
29.01.08,16:56
Možno budú požadovať aj bankové výpisy, na ktorých sú odvody do SP.Áno, nachystáme aj to.Žalúdok mám v krku. Dík.
Zoltán Kovács
29.01.08,17:00
Áno, nachystáme aj to.Žalúdok mám v krku. Dík.

Neboj aj oni sú len ľudia. AK máš všetko prehladne usporiadané, tak to bude aj pre ních hračka. Minulý rok som zažil kontrolu. Firma sa rušila, tak sa poodhlasovali zamestnanci a aj firma. Do mesiaca sa ohlásila kontrola. Doniesol som šanón, a že oni sa ozvú. Bola to pobočka Ba okolie. Bol som na 1/2 ceste domov (SC) a zvonil telefón, že to majú hotové a môžme to vyzdvihnúť. Vyrúbili iba úrok z omeškania troch platieb, vo výške cca 130 Sk.
vema
29.01.08,18:31
Neboj aj oni sú len ľudia. AK máš všetko prehladne usporiadané, tak to bude aj pre ních hračka. Minulý rok som zažil kontrolu. Firma sa rušila, tak sa poodhlasovali zamestnanci a aj firma. Do mesiaca sa ohlásila kontrola. Doniesol som šanón, a že oni sa ozvú. Bola to pobočka Ba okolie. Bol som na 1/2 ceste domov (SC) a zvonil telefón, že to majú hotové a môžme to vyzdvihnúť. Vyrúbili iba úrok z omeškania troch platieb, vo výške cca 130 Sk.Keby som mala toľko šťastia. Ďakujem za povzbudenie.
ALDA
30.01.08,07:21
Možno budú požadovať aj bankové výpisy, na ktorých sú odvody do SP.

Zolko ďakujem za pripomienku, ja mám prefotené výpisy pri všetkých výkazok SP a ZDRP, takže ma to nenapadlo dopísať.
dopravca
19.05.09,10:38
Prajem pekný deň. Prosím Vás, čo je to a ako vyzerá Rekapitulácia výplatných listín podľa druhu miezd. ďakujem
Manual
19.05.09,10:55
Prajem pekný deň. Prosím Vás, čo je to a ako vyzerá Rekapitulácia výplatných listín podľa druhu miezd. ďakujem
Dobrý SW to robí. Je to rekapitulácia, kde máš za všetkých zamestnancov uvedené sumy odvodov, ktoré sú uvedené na výkazoch, ktoré odovzdávaš do SP. Prakticky si to takto porovnávajú s odovzdaným mesačným výkazom, aby to nemuseli na kalkulačke spočítavať za všetkých zamestnancov.
dopravca
19.05.09,12:15
Ďakujem za odpoveď, mám iba dvoch zamestnancov, nemám soft na mzdy, účto robím v ALFE. Ako by som to mohol urobiť? Nejakú tabuľku v exceli?
Manual
19.05.09,12:23
Ďakujem za odpoveď, mám iba dvoch zamestnancov, nemám soft na mzdy, účto robím v ALFE. Ako by som to mohol urobiť? Nejakú tabuľku v exceli?
Ak máš len 2 zamestnancov, tak sa s tým netráp, to si spočítajú :D, oni to hlavne pýtajú keď je zamestnancov viac