ehasprova
06.06.14,08:23
Pedagóg vyštudoval Sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. Doteraz bol ako Bc. zaradený ako samostatný ped. zam. v 9. platovej triede s praxou nad 20rokov, má uznané DPŠ. Teoreticky by mal postúpiť do vyššej platovej triedy, do 10. ako samostatný. No nie som si celkom istá či bol splnený jeho kvalifikačný predpoklad. Pracovné zaradenie je MOV - kuchár.

Podľa 317/2009 Z.z.O pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch

§ 7 Kvalifikačné predpoklady
c) majstra odbornej výchovy je aj vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a vyučenie v príslušnom učebnom odbore alebo príbuznom učebnom odbore alebo úplné stredné vzdelanie a vyučenie v príslušnom učebnom odbore alebo príbuznom učebnom odbore; v tých odboroch, v ktorých sa vyučenie v odbore nevykonáva, je splnením požadovaného stupňa vzdelania aj úplné stredné odborné vzdelanie v príslušnom študijnom odbore alebo príbuznom študijnom odbore a doplnenie kvalifikačného predpokladu podľa § 8 ods. 1 písm. a).

§ 8
(1) Pedagogický zamestnanec, ktorý získal vzdelanie absolvovaním študijného programu alebo vzdelávacieho programu v inom ako požadovanom študijnom odbore na výkon pedagogickej činnosti, doplní si kvalifikačný predpoklad pre príslušnú kategóriu a podkategóriu pedagogického zamestnanca získaním vzdelania v oblastia) pedagogiky, psychológie a didaktiky vyučovacích predmetov alebo didaktiky odborného výcviku (ďalej len"pedagogická spôsobilosť")

Nie som si celkom istá či to zahŕňa aj môj prípad. Ďakujem...