edi23
06.06.14,09:15
Dobrý deň!
Chcela by som vás poprosiť o pomoc, lebo si neviem poradiť. Dieťa skončil štúdium na strednej škole, zmaturoval a nebude pokračovať ďalej. Viem, že v tomto prípade daňový bonus si môže uplatniť najdlhšie do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole, v tomto prípade do 31.8. roka. Ako sa postupuje v tom prípade, ak nastúpi do pracovného pomeru a následne aj ukončí, lebo sa mu to nepáči. Môže ešte aj potom uplatniť rodič daňový bonus do konca augusta? Nastúpi napríklad 1. júla, v tom prípade za júl si už nemôže uplatniť, lebo nie sú splnené podmienky, ale ak aj ukončí v júli pracovný pomer, za august si ešte môže uplatniť? Za Vaše odpovede Vám vopred ďakujem!
willma
06.06.14,08:23
podľa mňa ak sa zamestnal stráca štatút študenta a ak rozviazal PP v skúšobnej dobe tak je už nezamestnaný, tým pádom na DB už nárok nie je.
edi23
06.06.14,08:35
Ďakujem pekne willma za odpoveď! Ja som, medzitým našla odpoveď, že je zmena v zákone.
Od 1.2. 2014 platí, že sústavnou prípravou dieťaťa na povolanie nie je iba obdobie, v ktorom sa prerušilo štúdium, tzn. že ak dieťa v tomto období pracuje, resp. bolo zaradené do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie, nárok na daňový bonus zostáva do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole. Tzn., ak dieťa ukončí štúdium na strednej škole absolvovaním skúšky napr. 21.mája 2014 a od 1.júna 2014 začne pracovať na pracovnú zmluvu, resp. sa 1.júna zaeviduje na Úrade práce, nárok na daňový bonus rodičovi počas tohto obdobia nezanikne. Poslednýkrát dostane bonus za august 2014, aj napriek tomu, že dieťa bude pracovať, resp. bude zaradené v evidencii uchádzačov o zamestnanie.
willma
06.06.14,08:42
no tak fajn :) Jedno mám už veľké a u druhého sa zatiaľ o to moc zaujímať nemusím :) Bol to len môj názor.
edi23
06.06.14,08:45
Aj tak ďakujem, za odpoveď! Ja som sem napísala, čo som našla, ak by to niekto potreboval. Ja som to hľadala od rána. Prajem pekný deň!