veverička7
06.06.14,09:36
Dobrý deň, kúpili sme dom v dražbe a následne sme zistili, že je odpojená elektrina, bývalý majiteľ neplatil,tak ho odpojili. Na informáciách nam oznamili,že nás pripoja, až keď bývalý majiteľ dlh zaplatí. Situáciu sme mu oznámili a teraz čakáme ako sa zachová. Čo ak to odmietne zaplatiť? Nemala nás dražobná spoločnosť o tomto stave informovať? Ďakujem
kopretinka
06.06.14,08:37
to je hlúposť,vy ste nový majitelia,vy nič nemáte s tým,že on má dlžoby. Nepýtajte sa na informáciách,ale choďte sa prihlásiť.
arizona
06.06.14,09:07
Chodte sa nahlasit osobne,povedzte, ze kontakt na byvaleho majitela nemate. Nahlaste datum a stav meracov,aky ste prebrali-je dobre dolozit kopie preberacich protokolov. Firma nech si dlzoby vymaha od predosleho majitela, oni maju na to svoje "paky". Aj ked zvacsa robia problemy a nechcu novych majitelov nahlasovat pokym stari neodhlasia a nezaplatia dlzoby.
Prip. sa obratte na drazobnu spolocnost, nech vec s byv.majitelmi doriesia.
dmc
06.06.14,18:15
.......By ma zaujimalalo aka je to spolocnost ked vam dava taketo informacie hraniciace z "bluznenim". Pockajte si na zavkladovanie na katastry aby ste mali ruke list vlastnictva aj ked by Vam mal stacit "priklep" od drazobnej spolocnosti pretoze pri drazbe sa majitelmi stavate "priklepnutim" drazby. Odfotte si elektromer - + odpiste si cislo elektromeru a jeho stav. Kopiu LV + fotky predlozte doterajsiemu dodavatelovy s tym ze mu pisomne a doporucene oznamte ze ste sa stali vlastnikom nehnutelnosti a ziadate aby vas vyradili z "bilancnej skupiny" a termin vyradenia Vam oznamili. Po oznameni vyradenia s bilancnej skupiny ihned kontaktujte noveho dodavatela elektrickej energie ktoreho ste si vybrali.

Doterajsi dodavatel NEMA OPRAVNENIE od Vas ako od novych majitelov pytat zaplatenie podlznosti - NEMA S VAMI ZIADEN PRAVNY VZTAH (zmluvu). Pri zmene majitela stara zmluva zanika a na Vasu ziadost je povinny Vas pri prechode k inemu dodavatelovy Vyradit s bylancnej skupiny. Nemusite pokracovat (prebrat) v zmluvu(ani Vam to neodporucam) ale uzatvorit novu zmluvu.
bodliak
06.06.14,18:53
Len 2 poznámky:
Ak je odpojený, asi nie je čo fotiť. Elektromer odmontujú ako prvý.
Za druhé, ak sa vám nechce naťahovať s dodávateľom pôvodným, zvoľte si iného. U toho dlh nie je.
veverička7
07.06.14,09:29
elektromer neodmontovali, lebo sa k nemu nedostali (je zo zadnej strany domu) - nie vpredu v plote ako sa to robi teraz. Elektriku odpojili na stlpe.
veverička7
07.06.14,09:35
vdaka za radu, v pondelok to pojdem poriesit osobne. Niekde som sa docitala, ze pri znovupripojeni, resp. novej zmluve (novom pripojeni) to uz vyzaduju riesit po novom (teda novu skrinku vpredu v plote (aby k nej mali pristup) - kedze je to starsi dom, elektromer ma vzadu na dome (preto sa k nemu nedostali a nedemontovali ho - elektriku odpojili na stlpe). Plus k tomu vyzaduju reviznu spravu a neviem co este, nove natahanie kablov atd.. to sa riadne predrazi. Uvidim, co zistim v pondelok osobne. Ak to nebudu chciet poriesit, prejdem k inemu dodavatelovi.
veverička7
07.06.14,09:36
tiez som si to takto myslela, len pani na informaciach mi povedala opak...
kopretinka
07.06.14,09:38
tak vás potom vedome oklamala
veverička7
07.06.14,09:38
dakujem. drazobna spolocnost nebude nic riesit, to uz pri odovzdavani nehnutelnosti mi povedali, ze prepis nech si poriesime s majitelmi sami. Ale vobec ma neinformovali, ze su tam dlhy (a dost velke) aj ked o tom (podla slov byvaleho majitela) vedeli.
Peggynka
07.06.14,10:30
Tak,či tak,info máš dobré-revízna sprava atď.možno budeš nakoniec musieť ťahať aj nové rozvody.Počítaj s tým,že aj iný dodávateľ pôjde podľa zákona.
willma
07.06.14,14:20
mám dojem, že ak nerobíš rekonštrukciu a výmenu rozvodov, nemeníš istič a nerobíš vlastne nič s elektrinou tak Ťa musia jednoducho zapojiť tak ako je - záleží ešte ale asi aj od toho ako bola dlho elektrina odpojená. Najmúdrejšie by bolo opýtať sa nejakého revízneho technika.
Peggynka
07.06.14,19:00
ZSE to má takto:
http://www.zsdis.sk/sk/Obcania-a-firmy/Ako-sa-pripojit/Opatovne-pripojenie
Predchádzajúci majiteľ bol odpojený z dôvodu neplatenia,ale keďže mu už dom nepatrí,je pravdepodobné,že sa odhlásil (s prihliadnutím k tomu,že noví majitelia neriešia jeho dlžoby).V tom prípade sa ich týka to,čo je napísané po rozkliknutí;odpojenie z dôvodu odhlásenia a tam sa píše,že sa postupuje ako pri novom odbernom mieste t. j. komplet splnenie techn. podmienok a revízna správa (bude to drahé).
misoft
07.06.14,19:25
Nemajú čo vyjednávať a žiadať od vás. Starý majiteľ už nie je vlastníkom. Vy ste vlastníci, vy prihlasujete nové odberné miesto, vy ste dlžoby nenarobili. Podlžnosti nech si vymáhajú od predchádzajúceho majiteľa....
A keď sa im to nepáči - bude sa im asi páčiť, až to oznámite Úradu pre reguláciu sieťových odvetví http://www.urso.gov.sk/ a tí tam nabehnú....