labe2
06.06.14,12:24
Manželka dostala výpoveď pre nadbytočnosť (§63, ods.1, písm.b ZP) a prevzala ju 1.2.2014. Začala jej plynúť výpovedná doba, ktorá bola trojmesačná a mala skončiť 31.5.2014. Od 15.5.2014 je na PN a tá trvá aj k dnešnému dňu, t.j. 6.6.2014.
Od zamestnávateľa dostala zápočtový list s tým, že jej PP bol ukončený k 31.5.2014 a zároveň jej na účet prišlo aj odstupné. Podľa mňa je manželka v ochrannej dobe a jej pracovný pomer by sa mal ukončiť až po ukončení PN.
Manželka nepožiadala o ukončenie PP k 31.5.2014. Postupoval zamestnávateľ správne ?
ivka70
06.06.14,10:32
Zamestnavatel nepostupoval spravne, treba mu oznamit, ze nakolko je manzelka na PN, jej PP neskoncil a skonci az posledny den PN.
Predpokladam, ze im mazelka dorucila od lekara predlzenie PN do dalsieho mesiaca.
Oznamte im pisomne, ze nakolko im manzelka neoznamila, ze na trvani PP pocas PN netrva, jej PP nemohol skoncit 31.5. Nech si to daj udo poriadku.
veronikasad
06.06.14,10:53
Zamestnávatel nepostupoval správne. Je predpoklad dlhodobejšej PN-ky ? Vzniká jej nárok na dávku v nezamestnanosti ? (kolko má rokov?)

Doplnenie :
Je na manželke, či bude trvať na tom, aby zamestnávatel zrušil odhlášky do ZP a SP, ale veľa tým nezíska. Na vek som sa pýtala kvôli "natiahnutiu" obdobia v prípade nároku na predč.star.dôchodok - to však nie je prípad tvojej manželky. Nemocenské jej aj po skončení prac.pomeru bude naďalej vyplácať SP, platitelom zdr.poistenia je štát - v zdr.poisťovni treba odovzdať kopiu PN-ky a po výplate nemocenského doklad zo SP, že jej nemocenské bolo vyplatené. Na UP ju aevidujú až po skončení PN.
labe2
06.06.14,11:54
PN možno tak ešte 2 mesiace. Má 55 rokov.
veronikasad
06.06.14,12:11
doplnila som predch.odpoveď