SaMSlaM
06.06.14,14:50
Mam odkupeny 3 izbovy byt a v zmluve je uvedenych aj 11m2 v spolocnych a nebytovych pristoroch.... ale su tam ine pivnice....co mam robit aby som dosiahol ze si ich mozem ohradit a vyuzivat co mi patri????? sussedia sa nemienia dobrovolne vypratat....
veronikasad
06.06.14,13:01
Ako si predstavuješ to "ohradenie" ?
Peggynka
06.06.14,13:05
Ako si byt preberal,keď nevieš,čo je tvoje?
buchač
06.06.14,15:03
Spoločné a nebytové priestory je niečo úplne iné ako pivnica .
misoft
06.06.14,15:35
Hele SaMSlaM - byt odkúpený s príslušenstvom (a tam patrí i pivnica!) + spoločné priestory (schodisko, vchod, kočikáreň, chodby) - dôraz na slovo spoločné! Patria nielen tebe, ale aj ostatným.....a ty si chceš to ohradiť - vyčleniť? To akože zoberieš susedom ich diel? Zamedzíš im priechod cez vchod do baráku?

Zobuď sa konečne!
Mária27
06.06.14,17:12
Napíš presne, ako to v zmluve znie.
Pivnica býva v podlahovej ploche bytu (napr. Podlahová plocha bytu je 73,65 m2, z toho pivnica 2,65 m2.).
Býva tam aj podiel na spoločných častiach a zariadeniach domu (múry, strecha, chodby ...).
Ak by si mal podiel na spoločnom nebytovom priestore (napr. obchode), tak ten sa zvyčajne prenajíma a je to príjmom fondu opráv domu).
Peggynka
06.06.14,18:34
Ja tipujem,že pivnice neboli urobené a sami si porobili kóje.Nuž ale,nie sme v Lote.
Mária27
06.06.14,18:43
Má jediný príspevok, možno sa nevie znova prihlásiť
sito
06.06.14,20:43
Možno slovíčka?

Odkúpený, znamená prevedený do osobného vlastníctva od vlastníka bytu pred prevodom, odkúpením? Zvyčajne organizácie, prevažne bytové družstva, mestá, obce, JRD, prípadne iné štátne podniky.

Kúpený od niekoho kto si požiadal o prevod bytu do osobného vlastníctva za zostatkovú hodnotu, anuitu a rozhodol sa vám predať, svoj priestor na bývanie v bytovom dome.

Podstatné je, čo je zapísané na katastri ako príslušenstvo bytu. Ak je tam tých jedenásť metrov zapísaných ako váš majetok, je to váš majetok.

Asi je to tam divočina, v tom dome, bytovom?

Máme zákon, ktorý je na ...