Petullka18
07.06.14,22:22
Dobrý deň, rada by som vás poprosila o radu týkajúcej sa nesprávne/nedostatočne vyplnenej faktúry od dodávateľa. Jedná sa o to, že priateľ (neplatca DPH, účtuje v JU, zakladá e-shop so športovymi potrebami) nakúpil tovar, bola mu poskytnutá FA, ale v nej sa neuvádzajú merné jednotky, ani množstvo kúpeného tovaru, cena bez DPH. v texte je len uvedené, že si kúpil pomôcky na cvičenie v celkovej sume... ,tovar nie je rozpísaný. Čo s tým? je to veľký problém pre daňovákov? Len začínam s účtovníctvom a mám z takýchto faktúr obavy. Za každú radu vám budem nesmierne vďačná
áčko
08.06.14,09:40
ak nie je uvedený rozpis tovaru na faktúre mal by byť k faktúre dodací list ako príloha k faktúre
Petullka18
08.06.14,09:47
nemam k tomu ani dodaci list :( len tu fakturu s celkovou cenou tovaru :(
áčko
08.06.14,09:51
treba vyžiadať od dodávateľa
Petullka18
08.06.14,10:01
nevie mi ho poskytnut, vysvetluje to tym, ze k tovaru ktory kupil z ciny nedostal fakturu, preto nema tovar zaevidovany na sklade, cize ho oficialne nema a tak mi ho nemoze vypisat do faktury
zlatica76
09.06.14,13:48
nezaplatiť dovtedy, kým nedodá správnu faktúru - a tlačiť naňho, nech si preštuduje zákon o DPH, čo všetko má obsahovať faktúra. Iný spôsob asi neexistuje.
áčko
09.06.14,14:02
hmm, sám sa priznal k predaju na čierno, milé. no napriek tomu má spôsob ako si aj takýto tovar zaúčtovať na sklad, to že nemá faktúru od dodávateľa nie je dôvod na to aby nevystavil dodací list. Keď s tým má problém, tak nemá tovar ponúkať na predaj. tiež by ma zaujímalo ako si potom odôvodní tržbu. odporúčam zmeniť dodávateľa.