sybila3
10.04.06,21:36
Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
ayya
10.04.06,19:43
teraz, teraz ... pred chvilockou som doporucovala stranku:
http://www.chudnutie-ako.sk/
:)
sybila3
10.04.06,19:50
Bola som už na tej stránke, ale nejako sa do toho nemôžem dostať, ked sme prerábali dom tak som pribrala veľmi, potom som schudla 22 kg za pol roka ani neviem ako mala som 54 kg a povedala som si, že už nikdy nepriberiem, teraz ani neviem ako sa to na mna nalepilo.
Skúsila som ryžovú diétu, že sa od nej dobre chudne, prvý den v pohode, druhý den tiež, po 4 dnoch som mala 4 kg dole a bez námahy, ale začalo mi byť zle, cítila som sa slabá a strašne sa mi krútila hlava. Tak som aj skončila a ešte týžden som sa dávala dohromady, čo som sa necítila dobre.
Občas cvičím 5 tibeťanov, práve včera som sa dočítala, že je to cvičenie aj na mladosť, aj, že uvolní všetky čakry a ozdravuje. Tak zajtra začnem. Ked ma to chytí tak cvičím kalanetiku, mám knihu preč zo zadkom, sú tam velmi dobré cviky a pred 3 rokmi som si kúpila orbitrek občas ho oprášim, drží ma to 2 týždne, schudnem aj 5-6 kg, potom zase nemám čas a naberiem to. Potrebovala by som taký pravidelný režim.
jana32
11.04.06,12:00
Hhhmm, Sybila3 ono to asi bude práve v tom režime. keď čítam tvoj príspevok akoby som ho písala ja. Moja váha po druhom pôrode dosť kolíše, tak som si kúpila stac.bicykel, ale vydržala som asi mesiac. Fakt som aj schudla, ale potom prišlo obdonie daňových priznaní, do toho ďalšie aktivity, ktoré som robila a proste som si začala stres zaháňať jedlom. Takže si uvedomujem, že to chce najrpv zmeniť životný spôsob, urobiť si poriadok v prioritách a potom sa púšťať do takých aktivít ako chudnutie. Určite je to môj prípad. Ale skúsim sa pridať ku tebe, vo dvojici sa chudne lepšie. Inak čo je to zač tá kniha Prečo so zadkom? Trefne to vystihla moja známa, že mám postavu ako Ferdo mravec - čo sa týka pozadia určite.
sybila3
11.04.06,15:39
Tá kniha Preč zo zadkom je veľmi dobrá, sú tam dobré cviky, vytvaruje postavu, aj Kalanetika je dobrá.
Každý piatok sa odvážim a dúfam, že sa mi podarí schudnúť. Dúfam,že sa pridáš s tými piatkami.
Len teraz ide Veľká noc, ale dúfam, že odolám.
maj sa.:D:p
sybila3
11.04.06,15:46
Začnem od dnes aj cvičiť, na tom orbitreku (to je jak na bežkách), mohla som si radšej kúpiť bicykel, na tom sa aspon sedí, hento je strašne namáhavé. Ale 20 min cvičenia je jak 1,5 hodiny v posilovni.
durisovad
11.04.06,18:20
A to chcete chudnut akurat teraz, ked na velkonocnom stole bude tolko dobrot? Ved si nerobte take nasilie.
ondrejvla
11.04.06,18:32
A to chcete chudnut akurat teraz, ked na velkonocnom stole bude tolko dobrot? Ved si nerobte take nasilie.

Tak toto sa ti podarilo Dáška! Aj ja vždy začínam od pondelka...
jana32
12.04.06,06:32
Mne akosi sviatky čo sa týka jedla nevadia . Ale aj tak som toho roku si povedala že dám stop tučným jedlám, so šalátov vyhral švajčiarsky syrový šalát bez majonézy, koláče som objednala v nevyhnutnej miere. Tak sa nádejam že to zvladnem. Sybila a čo sa tak dohodnúť, že si vždy v piatok napíšeme koľko sme išli s váhou dolu? Nezabudni napísať vždy o 0.5 kg viac aby ma to správne motivovalo. A navrhujem zaradiť jeden čistiaci deň týždenne - teda len s bylinkovými čajmi. Ja síce mám k obezite ďaleko ale tých niekoľko kg navyše mi bráni vtrepať sa do sukien a nohavíc, takže môj šatník tvoria jedny rifle. Súhlasíš?
jasa
12.04.06,07:05
Kto z Košíc chodieva pravidelne cvicit?...mam na mysli posilnovanie...nie poskakovanie/aerobik/,..... kedze som uz "zrelsia stredna generacia":) ... rada sa pridam... samej sa mi nechce..:rolleyes:
Dada
12.04.06,07:09
Dievčatá skúste spinning. Dobrá vec.
ajacik
12.04.06,07:35
moja osobná skúsenosť:
od 1.4. som sa dala na chudnutie - to sa tak ani povedať nedá.
Spočíva to v tom, že nevečeriam. Za tých 10 dní mám dolu 2 kg.
Podotýkam, že cez deň papám všetko - aj sladké úplne bez problémov. Po štvrtej hodine už nepapám, iba ovocie a pijem teplý čaj (ten mi naplní žalúdok).
Samozrejme výnimka: včera sme boli na večeri s drahým - a nemám vôbec žiadne výčitky.

Keby sa ku mne niekto pridal v Žiline na kalanetiku - by bolo super.
VERONIKA6
12.04.06,08:39
Pridám aj ja moju skúsenosť s chudnutím. Celý život mám problém s priberaním. Cez zimu som opäť pribrala 5 kg. Asi pred mesiacom som sa dala na boj s nadváhou. Poradili mi jesť naturálnu ryžu. Ráno pravideľne jedávam jugurt, potom naturálnu ryžu, pridala som vločky a pijem veľa redukčného čaju. V sobotu a nedeľu doma varím a pečiem a tak jedávam všetko do radu. Redukčný čaj pijem stále. Chlieb som obmedzila úplne.Do dnešného dňa som schudla 4,5 kg.
Mám výšku 164 a váhu 60 kg.
bendži
12.04.06,08:59
Ako tu tak čítam, ako úspešne chudnete, zamýšľam sa sama nad sebou :( Ja teda by som potrebovala niečo zhodiť, ale neviem sama nad sebou udržať kontrolu. Jedine že trochu cvičím, no skutočne len trochu - chodievam dvakrát do týždňa na spinning...
jana32
12.04.06,09:14
Veronika, s redukčným čajom mám veľmi dobrú skúsenosť + ja som výrazne obmedzila mastné jedlá, pečivo, naopak zaradila zeleninu a ovocie. Ibaže som to vtedy prehnala a skončila som pri výške 170 cm na 51 kg. Postavu som síce mala ako modelka ale nechci vediet co to urobilo s mojou psychikou! Takže odvtedy si hovorím všetko s mierou.
bendži
12.04.06,10:45
toto mi prišlo práve mailom (trošku na odreagovanie..):

Motto dnešného dna :)
V čase, keď sa mnohí pripravujú na leto, cvičia a držia všelijaké tie diéty, posielam veľmi aktuálne heslo dňa:

"Som tučný, lebo nie som lenivý sa nažrať !!! "

:)
sybila3
12.04.06,12:24
Ani som si nemyslela, že bude taký ohlas nato. Jana32 súhlasím s tým piatkom a kilami. Len napíš koľko máš teraz. Ja s jedlom ani nemám problém, neľúbim mäso, občas iba kuracie prsia, ani nejaké mastné (údené a pod..), takže cez veľkú noc nemám problém, AAAAAAAAAAle sladkosti a teraz ked som začala účtovať som celé dni na PC a to by som len čokoládky jedla. Ale dnes som nemala ani jednu, žujem žuvačku tie sú aspon trocha sladké. Ledva čakám na syna kedy mi pôjde jednu malú kúpiť. Myslím ale že pri chudnutí aspon u mňa je dôležité cvičenie, ked začnem cvičiť, tak si dávam aj pozor za stravu. Ale ked necvičím mi je to jednom.
Tak nezabudni v piatok čakám váhu, môžu sa pridať aj ostatní.
Do chudnutia!!!!!!!!!
sybila3
12.04.06,12:25
Jana ešte som zabudla, tie čistiace dni zavedieme až po Veľkej noci, súhlasíš?
Yvvetta
12.04.06,12:34
Čo to je spinning ?
Aké je to cvičenie ?
bendži
12.04.06,12:39
Čo to je spinning ?
Aké je to cvičenie ?

Spinning je cvičenie na stacionárnych bicykloch - veľmi stručne povedané.
Môžeš pozrieť stránky www.r-bike.sk (to je naše centrum), www.spinning.cz, alebo cez google...
korduľa
12.04.06,13:27
ahojte, chcela by som pridat par skusenosti, po dvoch detoch mam 54 kg, 165 cm - to aj predtym :o), na bruchu tehly a dost pevne cele 32 rocne telo. nie vzdy to tak bolo. po prvom dietati som mala 74 kg, bol to dost dobry sok, cely rok som nevychadzal, nieco cez rok mi trvalo kym som sa dostala na 55, ale iba tym, ze som prestala vecerat - posledne jedlo o17 tej. kil bolo menej ale telo chabe a traslave, takze prisla na rad posilovna tristvrte roka 3xtyzdenne aerobic potom som presla na posilnovanie, ktore ma tak "draplo", ze teraz travim medzi cinkami, 4 dni v tyzdni. dost casto pouzivam aj orbitrek a stacionar. chcela by som odporucit ak chce niekto cvicit nech to neskusa doma, prejde ho to po dvoch tyzdnoch, treba ist medzi ludi, tam je vacsia motivacia 100 percent a treba chut a odhodlanost no a samozrejme netreba cakat strrrrrrrrrrasne rychly ubytok vahy. pretoze ak sa rychle strati vaha chudnuti o to rychlejsie sa naberie po skonceni diety. chce to cvicit, takze treba nahovorit kamaratku a zacat . ja chodim sama, lebo priznajme si viac bab, viac rozpravania...
no a strava, jednoznacne treba trosku kontrolu nad tym co jeme, ak nam nieco nechuti, ale je to extra zdrave, tak si to nedame. hlavne mensie porcie a pozzzzor na to co jeme- skontrolovat obal- nie koli kaloriam ale koli chemii, lebo sadlo vycvicime, ale tu chemiu nie....
pochemi
12.04.06,16:51
Ahojte, je to veľmi aktuálna téma aj pre mňa pribrala som cez zimu 5 kg arada by som našla spriaznenú dušu na cvičenie kalanetiky v Bratislave.Som stredná generácia a rada sa pridám. ;)
Zdeni
12.04.06,17:56
Čaute Poraďáčky. Vidím, že je vás chudnutiachtivých tu viac.:D Ja to tiež skúšam, lebo od januára do marca som sedela stále za počítačom a robila DP. A to vždy keď som si sadla k papierom, tak som si doniesla k tomu: jogurtík /pravdaže smotanový/, čokoládku, obložený rohlík a nejaké chipsy. Hotový piknik. A potom ten šok, keď vyšlo slniečko a oteplilo sa a ja som si išla vyskúšať minuloročné jarné nohavice :eek: :eek: :eek: . Ale aj tak nemám pevnú vôľu, lebo každý deň ráno začínam pohárom 100% džúsu samozrejme bez cukru, potom hladujem a večer zakončím oravskou slaninkou, takou dobre prerastenou:D. Ale malá mi už chodí do škôlky tak sa chystám cvičiť do fitka, len neviem ako často by som tam mala chodiť, aby to malo význam. Poraďte:rolleyes: . A vôbec, zaberá to?
durisovad
12.04.06,18:34
Moja mladsia dcera zvykne povedat -musim sa dobre najest, aby som vladala bojovat s obezitou....

Tak toto sa ti podarilo Dáška! Aj ja vždy začínam od pondelka...
misolga
12.04.06,19:14
Ja som si povedala dosť keď som v piatok išla na túru do Nízkych Tatier a nevládala som sa vyťapkať na Ďumbier. Po pôrode som tiež pribrala neskromných 15 kg (77 kg na 168cm), pokúšala sa schudnúť ale bývala som dosť podráždená tak som sa rozhodla netrápiť rodinu a počkať si na deň D. To bolo v piatok , odvtedy som vysadila chlieb, maslo,sladké a cez deň jedávam vločky,mlieko, jogurty, veľa jabĺk, polievky,ryžu,v olivovom oleji rozmiešam cesnak+bazalka+syr+ olivy a zmiešam so špagetami,ryby, cez víkend zhreším v malom množstve mäskom a za tých pár dní som schudla 2 kg bez pocitu hladu a nervozity.Pred pár rokmi som takto schudla 8 kg a váha mi kolísala len 1-2 kg hore - dolu a všimla som si že mi chutí viac aj piť - vodu alebo čaje.Rozhodla som sa chodiť na pláváreň 2 x do týždňa a uvidím čo to so mnou spraví.Vždy ma vie priviesť do úžasu keď si chcem kúpiť nejaké oblečenie a kôli mojej veľkosti musím obehať všetky obchody, kým natrafím na moje číslo.Takže Vám všetkým a aj sebe držím palce nech sa nám podarí čosi zo seba zhodiť .
korela
19.04.06,23:26
Kto chce skutočne zredukovať svoju váhu, alebo aj naopak, doporučujem preštudovať glykemický index na http://www.fzv.cz/web/glykemicky_index.

Na stránke je veľa cenných informácií.
korela
19.04.06,23:57
Ešte pridávam aj tento článok z blogu Mira Veselého zo SME.http://vesely.blog.sme.sk/c/45335/St...-potravin.html (http://vesely.blog.sme.sk/c/45335/Stop-obezite-sledujte-glykemicky-index-potravin.html)
-
Predchádzajúci príspevok som mala v merku ešte pred sviatkami, ale otáľala som. Inak celý jeho blog je vcelku vtipný, orientovaný na výživu a stravovanie.
dana9
20.04.06,05:25
Každý máme nejakú skúsenosť s diétami ;), ale podľa môjho názoru jediná vec čo naozaj a s dlhodobými výsledkami funguje, je aby výdaj energie prevyšoval jej príjem.

Niekto to dokáže tak, že sa nehýbe a obmedzí jedlo, ja som "pažravý typ" a dosiahla som výsledky cvičením:). Osobne preferujem posilovňu, a cez víkend sa snažím byť trochu akčnejšia - korčule, prechádzky, pes.

Ale fakt je, že si treba čítať obaly potravín, aj výrobky, ktoré majú mega reklamu že neobsahujú cukor, majú veľkú energetickú hodnotu, pretože obsahujú tuk (a naopak). Takže už len kvôli zdraviu :D
katkaj
20.04.06,08:28
Každý máme nejakú skúsenosť s diétami ;), ale podľa môjho názoru jediná vec čo naozaj a s dlhodobými výsledkami funguje, je aby výdaj energie prevyšoval jej príjem.

Súhlasím s týmto tvrdením :) Ja som sa voľakedy tiež pokúšala o diéty a podobné hladovky a nikam to neviedlo. sama na sebe mám odskúšané že treba jesť normálne, keď mám chuť na niečo sladké tak si dám aj to. Pretože viem,že keď som hladná a držím diéty tak som nervózna a nikam to nevedie. Už vyše dvoch rokov sa venujem dosť intenzívne spinningu a občas zájdem aj na kardio stroje a som kludnejšia a mám z toho dobrý pocit. Nezaťažujem si až tak veľmi kĺby a postava sa postupne tvaruje. Ide to síce pomalšie ale dúfam,že to tak už zostane:)
Cvičenie sa pre mňa stalo drogou, radosťou a odreagovaním sa. :)
jana32
24.04.06,08:10
Jana ešte som zabudla, tie čistiace dni zavedieme až po Veľkej noci, súhlasíš?
V piatok som nereagovala, bola som taka chora ze moja jedina vidina bola doplazit sa nejako domov. Takze Sybila moja vaha je 62 kg. Nic hrozne, ale nejako to kilecko chcem dole. Od " rozputania " tejto debaty som zhodila 60 dg, chudne sa mi super, len to ma hacik, ze je to asi skor z tazkych antibiotik, po ktorych mi klesla chut do jedla. Ale zase mi to tak nevadi, lebo hlavny problem bol v rozpapkanom brusku ktore si ziadalo akosi stale viac a viac. Cvicenie zatial vynechavam asi by to nebolo dobre kym nie som zdrava ale uz mam v hlave nejaky ten planik, doma mam stacion. bicykel, takze to vyuzijem. Ak kvoli psychike. Danove priznania som zvladla, teraz som dokoncila DPH, ale som ako vyhoreny sporak, myslim ze fyzicka zataz bude prijemnou zmenou.
cinia
27.04.06,14:15
Dobry vecer,som rada,ze ste mi poslali SS. Na termine sa dohodneme.
misolga
01.05.06,18:13
Tak ako pokračujete v chudnutí? Ja som za necelý mesiac zhodila 4 kg, prečítala som si ten článok od Veselého a glykem.index kde boli veľmi zaujímavé vecu ohľadne spôsobu stravovania a naozaj bez problémov a v pohode sa mi podarilo zhodiť kilá.Pred jedlom alebo aj keď sa ozve hlad pojem veľa zeleniny cez víkend zhreším väčšou porciou jedla a musím poklepať na drevo zatiaľ sa mi darí.
korduľa
03.05.06,15:47
odporucam upravit stravu a riadne cvicit, ozaj to inac nejde, je to len zvyk ,
ja som po dvoch detoch schudla zo 76 na 54 kg, nie je to otazka roka a diety, najprv som nezmyselne prestala z vecerami , sem tam som si doma zacvicila - asi tak dokopy tyzden a ked som nevidela - podotykam po tyzdni vysledky - bola som deprimovana a nechala som cvicenie tak - schudla som sice na 58 kg ale telo som mala mlandrave s o nicom, prsia po 2 rokoch kojenia --- no skoda reci, teraz ma dcera 13 a syn 11, dva roky dozadu som zacala chodit na aerobik - 4xdo tyzdna - potom som pridala taebo a kick box, to trvalo asi zhruba rok, po roku som prela na posilnovanie - 4 x do tyzdna - svaly sa mi spevnili na bruchu kocky nuz veru celkom sa mi paci pohlad do zrkadla, ale asi tak do pol pasa, zadok a nohy citia, ze nerobili nic 15 rokov a len posledne dva roky zaberaju, takze to ide pomalsie,
chcem tym len povedat, ze clovek si zvykne a zapaci sa mu to, je to aj o psychike, mne cvicenie po dvoch dnoch "necvicenie" chyba, som nervozna, nuz a nie je to o par mesiacoh, predpokladam , ze o take dva roky budem spokojna uplne a budem to uz len udrziavat.
takze treba vydrzat - potom vas to uz chyti same od seba.
chce to mozno nejaku motivaciu, alebo len to ze sa chce zena pacit v prvom rade sama sebe
no a len tak mimochodom - kto ma problem s "efektom prs po kojeni" asi vieme o com pisem, ja som si ich dala urobit, bohuzial, ziadne cviky z nich neurobia to co boli pred porodom.
takze tak
suzuki
12.05.06,09:30
Ja mám dobrú skúsenosť s 5 Tibeťanmi - na udržanie postavy a na zmiernenie bolestí chrbta (ktorá z nás to nepozná?? - šťastná to žena) Už 3 rok sa snažím každé ráno cvičiť - okrem víkendu, to nezvládam. Teraz som dokonca prehovorila aj moju polovičku, som zvedavá, ako dlho mu to vydrží. Najprv som si myslela, že na udžanie postavy potrebujem skákať, kopať, behať - no prosto zadýchať sa a nech zo mňa leje. Ale tých 5 Tibeťanov je fakt fajn.
ayya
13.05.06,09:42
Ja mám dobrú skúsenosť s 5 Tibeťanmi - na udržanie postavy a na zmiernenie bolestí chrbta (ktorá z nás to nepozná?? - šťastná to žena) Už 3 rok sa snažím každé ráno cvičiť - okrem víkendu, to nezvládam. Teraz som dokonca prehovorila aj moju polovičku, som zvedavá, ako dlho mu to vydrží. Najprv som si myslela, že na udžanie postavy potrebujem skákať, kopať, behať - no prosto zadýchať sa a nech zo mňa leje. Ale tých 5 Tibeťanov je fakt fajn.
Mne sa na stranke Mira Veseleho paci aj to, ze jeho sposob chudnutia je vhodny pre tych, ako on pise: "lenivych" :D Ale nevylucuje cvicenie, naopak, v zavere cvicenie doporucuje ... hoci podla jeho metody sa da schudnut aj bez pocitu hladu a bez cvicenia.

Treba si asi viac precitat z jeho stranky, (hore je uvedena), okrem ineho tam aj hodnoti rozne typy diet (ryzovu, delenu stravu atd). Podla mna ide na to dost "koumacky", ma vela vedomosti ... Okrem toho je na stranke aj diskusne forum, v ktorom niektori chudnutia-chtivi pisu svoje osobne uspechy...
Jeden cas som sledovala prispevky jedneho pana, ktory za rok podla Mira Veseleho schudol 37 kil... Mira sice neprekonal (ten az 40 kil schudol) ale aj tak je to super uspech, a teraz sa citi velmi prijemne. Priblizne po schudnuti 18 (?) kil domov niesol mineralku vo vahe, ktorej sa zbavil a mal z toho prijemny zazitok ... skratka: idylka :D
DanielaSL
13.05.06,11:30
Adeptky na schudnutie ...ako to vyzerá s vašou váhou po mesiaci? Dajte recept ak sa vám darí....:)
liduska
16.05.06,04:40
Danielka ja som schudla 2 kg/ 2 týždne/ a môj recept na chudnutie poznáš.
Janiela
21.05.06,04:46
Pozdravujem chudnúce.

- Mám 168 cm, váha 71-73 (kedy ako), obvod pásu 80 cm (hranica obezity).
- 2x v týždni = aerobik
- Raňajky, desiata a olovrant = kukuričné vločky v mliečku - nizkotučnom
- Obed normálny
- Denne vypijem dva litre vody - niekedy aj viac -. Samozrejem kávu do toho nepočítam (je močopudná). Pravidelne si užívam jablčný ocot.




:mee: Zbožňujem sladkosti a občas si niečo dať aj o 20.00 ho. A tu je asi tá veľká
chyba. Pokúsim sa nejesť po 17.00 hod.

Prečítala som si všetky príspevky a všetkým ďakujem za super motiváciu.
Melnick
21.05.06,05:00
Danielka ja som schudla 2 kg/ 2 týždne/ a môj recept na chudnutie poznáš.
Ty tajnostkárka a s nami ostatnými by si sa o ten recept nepodelila?:D
liduska
21.05.06,14:22
už aj ľutujem , že som sa pochválila 2 kg, že som schudla, v piatok som piekla ten čučoriedkový zákusok, ktorý je tu v receptoch a dnes sa bojím stúpiť na váhu, ten bol taký dobrý, že ĺepší som v živote nejedla a to som sa chválila že ja pečiem len pre rodinu..ha ha ha
Majaja
21.05.06,14:25
pridam sa ja som nenabrala trochu ale VEĽA - tak aukrat na prasknutie -
KA
Eva Farkasová
21.05.06,16:06
:D Aj ja potrebujem zhodiť a nie málo. Začala som jesť každé 4 hod., ale vydržala som týždeň, v robote sa to nedá presne dodržať. Nikomu nedoporučujem žiadne diétky - majú jojo efekt. Ja som už vyskúšala ozaj všetko. Pred mesiacom som začala chodiť na masážny pás (je to taký starý dobrý stroj, ktorý si oviniete na partie, ktoré Vás trápia). Dievčatá neverila som,ale funguje to! Za mesiac mám dole 5 cm z pásu, z bokov 6 cm a na váhe - 4 kg. K tomu ešte pár km na bicykli - kľudne po rovinke.Mám doma aj ORBITRAC, ale zatiaľ mi slúžil ako "vešiak", ale už som ho pripravila a pokračujem. Pomaly, ale isto. A ešte keby prestali vyrábať sladkosti - to by bolo super. Ale snažím sa im vyhnúť, aj keď nie vždy sa mi darí. Takže si držme palce navzájom.;)

Ešte som zablúdila na www.chudnete.sk (http://www.chudnete.sk) - centrum pre redukciu váhy, je možné nechať si zasielať od poradcu rady - celkom zaujímavé ohľadom stravy ...
Melnick
21.05.06,18:15
[quote=liduska] :D :D :D :D :D :D to preto, že si sa nepodelila.
/s receptom na chudnutie a ani koláč si mi nedala/:)
jana32
23.05.06,10:17
Moja váha - 59 kg, teda 3 kg dole. Zatial to ide, ja som skôr " odobrala " niečo z jedla, na cvičenie veľa času neostalo, ale ako sa blížia prázdniny, tak verím, že aj to bude pravidelnejšie. Na margo Evkinho príspevku - neviem či je to to isté, ale ja som kedysi chodila na také cvičiace stroje, len som ležala a robila pár podľa mňa úplne nenáročných cvikov počas toho ako sa tie stroje hýbali a efekt bol vtedy fantastický. Ibaže teraz mojím nepriateľom číslo jeden čas - keď prídem z práce vyzdvihnem drobčeka a potom sa niekam dostať je takmer nemožné. Ale, schudla som - to je hlavné! Normálne sa aj vojdem do niektorých letných šiat.:
liduska
26.05.06,13:23
[quote=liduska] :D :D :D :D :D :D to preto, že si sa nepodelila.
/s receptom na chudnutie a ani koláč si mi nedala/:)

môj recept na chudnutie: max 1000 cal + pohyb aspoň 2 hod. prechádzka a nabudúce ti nechám aj z koláča, len mi to prosím Ťa prepáč.
Pussybaby
19.06.06,08:53
ja som sa tiež snažila poriadne schudnut.. ja som taka že, nevydržím žiadne diety dokonca.. tak som si dala zopar zasad ktorých som sa držala a prvé výsledky boli viditelne na váhe už po niekoľkých dnoch..
1. nejedla som od 18:00
2. obmedzit chlieb alebo ho uplne vynechat z jedalnička
3. vynechat sladkosti a nahradit to s ovocím a zeleninou

schudla som 3kg za týžden aj pol.. a chudnem stale..
inge57
29.06.06,07:34
Ahojte! Aj ja som sa dala na chudnutie, ale ja mám väčšiu obezitu ako vy dievčatá, ale tvrdo natom pracujem. Prestala som úplne jesť sladké, zmrzlinu, kávu som obmedzila na minimum, začala som veľa piť. S jedlom nemám problém, nakoľko moja obezita nevznikla z jedla, ale z nadmernej konzumácie sladkostí. Dnes cvičím, zmenila som šatník aj keď som schudla len cca 4-5 kilo, ale idem ďalej. Moja váha pri 161 cm bola cca 95 kilo. Dnes vážim zhruba 90 kilo a mojím cieľom je dostať sa na 55 resp. 60 kíl. Moja metóda je jednoduchá- nevečerať, vylúčenie sladkostí z jedálnička a každodenný pohyb, ktorý mi doteraz chýbal. Jo-jo efektu sa nebojím, lebo za 1 mesiac som schudla cca 4-5 kilo čo nieje veľa. Za ten mesiac som zmenila stravovacie návyky, obmedzila chuť na sladké/náhradou je mi ovocie a zelenina/ a začala som veľa piť vodičky. Pomaličky som začala zapájať do svojho režimu aj cvičenie, ktoré zatiaľ z časových dôvodov nevykonávam každodenne, ale odo dnes už budem cvičiť cca 1 hod. denne. Častokrát som už schudla dokonca za 3 týždne cca 14 kíl, ale udržala som si váhu len pol roka, potom prišlo leto a jedla som litre zmrzliny denne/ tak mi treba a pribrala som nie 14 kíl ale 22 kíl/. Preto je pravdou, že pomaly ďalej zájdeš.Takže hor sa do chudnutia!
bendži
29.06.06,07:41
Čítam tu vaše úspechy a len tíško závidím :(
No oddnes sa definitívne pridávam k vám, moja váha totiž nebezpečne stúpa, pri výške 168 cm som to "dotiahla" na 70 kg :( a to musí ísť preč..
STRELEC
13.07.06,03:50
toto mi prišlo práve mailom (trošku na odreagovanie..):

Motto dnešného dna :)
V čase, keď sa mnohí pripravujú na leto, cvičia a držia všelijaké tie diéty, posielam veľmi aktuálne heslo dňa:

"Som tučný, lebo nie som lenivý sa nažrať !!! "

:)Týka sa ma tá posledná veta. Dosť sa ma týka! Už to ani nie je heslo dňa u mňa, ale motto.:)
Dal som si teda túto tému medzi sledované a milé dámy pripojím sa do Vašich radov. Idem k dcére ale nájsť váhu aby som vedel štartový stav. Typujem 110 pri vyššej strednej postave.
Melnick
13.07.06,05:10
Týka sa ma tá posledná veta. Dosť sa ma týka! Už to ani nie je heslo dňa u mňa, ale motto.:)
Dal som si teda túto tému medzi sledované a milé dámy pripojím sa do Vašich radov. Idem k dcére ale nájsť váhu aby som vedel štartový stav. Typujem 110 pri vyššej strednej postave.

Je to na muža pri vyššej strednej postave až tak veľa?;)

A tá posledná veta - heslo dňa -z predchádzajúceho príspevku je mi tiež nejaká povedomá.:D :D :D
STRELEC
13.07.06,06:21
[quote=Melnick]Je to na muža pri vyššej strednej postave až tak veľa?;) Je! Nemám zase 2 metre:D:D:D

A tá posledná veta - heslo dňa -z predchádzajúceho príspevku je mi tiež nejaká povedomá.:D :D :D
Zita5
13.07.06,07:02
Tak sa necer ...a začni chudnúť .....:) :p
Melnick
13.07.06,17:55
Tak sa necer ...a začni chudnúť .....:) :p

Hoď sem zaručene dobrý recept a prestanem sa ceriť aj ja.:D :D :D .
Ináč Zituš myslela som najprv ,že v slove necer máš preklep.:D :D :D :p
STRELEC
13.07.06,21:49
Hoď sem zaručene dobrý recept a prestanem sa ceriť aj ja.:D :D :D .
Ináč Zituš myslela som najprv ,že v slove necer máš preklep.:D :D :D :pTen preklep by sa mi aj videl, že sedí. :D
Zita5
14.07.06,03:56
Hoď sem zaručene dobrý recept a prestanem sa ceriť aj ja.:D :D :D .
Ináč Zituš myslela som najprv ,že v slove necer máš preklep.:D :D :D :p



Majka nie ...to je len zdanie ...všetko sedí ....:) :) :)
A napokon myslite si čo chcete .....lebo skutočne to slovo može zvýrazňovať niečo iné ....niečo čo môže mať dočinenia s preklepom.:p :p :p :p
sybila3
16.07.06,09:02
Ahojte, ozývam sa až teraz, keď prišiel prvý úspech. Síce som založila túto tému, ale vďaka stresu z účta som zo 70 pribrala na 73. Ale som si povedala, tak už dosť, že musím zo sebou niečo robiť.Kúpila som si knihu Rozlišovacia diéta, kde pani ktorá ju reklamovala v markíze za 90 dní schudla 22 kg. Tak som s ňou začala, vydržala som týždeň a žiadny úspech. Popri tom som začala aj cvičiť, ráno 5 tibeťanov, večer na orbitrecu a kalanetiku. Po tej knihe som začala ráno jesť ovocie, ľahký obed a večera ovocie, pijem veľa vody. Po dvoch týždňom som sa postavila na váhu a ukázala mi 69 kg. Potom som začala ešte viac cvičiť a ešte menej jesť ale tých 69 kg som sa nemohla zbaviť. Kúpila som si aj náplaste na chudnutie, ale vôbec nič som neschudla. Až minulý týždeň som si kúpila Bio-líniu, dám si každé ráno jednu tabletku, potom pokračujem v cvičení a ovocí. No dnes konečne mám radosť som mala 67,5 kg. Hurá. Dúfam, že do dovolenky za 2 týždne to pôjde ešte dole. Aj teraz som strašne hladná, ale idem sa napiť vody. čaute
DanielaSL
16.07.06,13:30
Ahojte, ozývam sa až teraz, keď prišiel prvý úspech. Síce som založila túto tému, ale vďaka stresu z účta som zo 70 pribrala na 73. Ale som si povedala, tak už dosť, že musím zo sebou niečo robiť.Kúpila som si knihu Rozlišovacia diéta, kde pani ktorá ju reklamovala v markíze za 90 dní schudla 22 kg. Tak som s ňou začala, vydržala som týždeň a žiadny úspech. Popri tom som začala aj cvičiť, ráno 5 tibeťanov, večer na orbitrecu a kalanetiku. Po tej knihe som začala ráno jesť ovocie, ľahký obed a večera ovocie, pijem veľa vody. Po dvoch týždňom som sa postavila na váhu a ukázala mi 69 kg. Potom som začala ešte viac cvičiť a ešte menej jesť ale tých 69 kg som sa nemohla zbaviť. Kúpila som si aj náplaste na chudnutie, ale vôbec nič som neschudla. Až minulý týždeň som si kúpila Bio-líniu, dám si každé ráno jednu tabletku, potom pokračujem v cvičení a ovocí. No dnes konečne mám radosť som mala 67,5 kg. Hurá. Dúfam, že do dovolenky za 2 týždne to pôjde ešte dole. Aj teraz som strašne hladná, ale idem sa napiť vody. čaute

Držím palce a díky za návod. Budúci týždeň mi odchádzajú deti preč....začínam sa realizovať takým smerom ako si písala aj ja. Akurát ja som už po dovolenke.......;) :)
sybila3
16.07.06,14:19
No práve mňa naštartovala tá dovolenka, lebo najskôr som myslela, že nepôjdeme kvôli manželovej práci, ale nejako to vypálilo, že by sme mali ísť, tak som sa pustila do toho. Dnes som jedla len marhule. Aj tak dobre, lebo inak by som sa nenaštartovala. čau, čau
sklenkova
16.07.06,16:30
Sledujem tieto debaty,páči sa mi Strelcove heslo "som tučný ..."ale nechápem prečo chcete chudnúť keď sa cítite dobre takí ako ste. Ja som síce v pohode 165/53 , všetci sme nejakí, tak sa netrápte s dietami a užívajte si .
sybila3
20.07.06,10:39
To sa ti povie keď si štíhla. Keď som mala naposledy 54 kg, tak som si povedala, že už nikdy nedovolím, aby som pribrala a ani neviem ako a kilá mi pribudli. čaute
Melnick
28.07.06,20:27
sybila3 dala som súhlas 3x a neviem prečo ho zobrazilo iba raz:D :D :D :D :D :D :D :D :p :p :p :p :p
abel
28.07.06,20:57
Prosím Váš, ak tu bude nejaká zaručená rada na schudnutie, oznámte mi to cez ss. Prečítala som si len príspevok 1 a potom 56 a zďaleka sa takýmto témam vyhýbam, lebo pri skúšaní akýchkoľvek diét mi ukazuje ručička na váhe beznádejne to isté numero, akurát keď sa zhlboka nadýchnem, už mám o kilo viac :mee:
Tak ponúkam: kráľovstvo za kilo :mad: :(
Paula
28.07.06,21:04
Elenka, nebaštiť ani omrvinku chleba, pečiva, knedlí, buchiet, zákuskov....ani omrvinku.....sem s kráľovstvom!!!!!!:rolleyes:
ALDA
29.07.06,14:26
Elenka, nebaštiť ani omrvinku chleba, pečiva, knedlí, buchiet, zákuskov....ani omrvinku.....sem s kráľovstvom!!!!!!:rolleyes:

Dobré Puli:D:D:D
Zita5
29.07.06,14:43
Prosím Váš, ak tu bude nejaká zaručená rada na schudnutie, oznámte mi to cez ss. Prečítala som si len príspevok 1 a potom 56 a zďaleka sa takýmto témam vyhýbam, lebo pri skúšaní akýchkoľvek diét mi ukazuje ručička na váhe beznádejne to isté numero, akurát keď sa zhlboka nadýchnem, už mám o kilo viac :mee:
Tak ponúkam: kráľovstvo za kilo :mad: :(


Elenka neviem z čoho ty chceš chudnúť.....;) tak nenamýšlať prosím ....:D :)
Paula
29.07.06,14:49
Elenka neviem z čoho ty chceš chudnúť.....;) tak nenamýšlať prosím ....:D :)

Zitka, nekaz mi kšeft! :cool:
Zita5
29.07.06,14:58
Zitka, nekaz mi kšeft! :cool:
:p :p :p :p :p :p :p :p
Zita5
29.07.06,15:04
:p Baby ja sa Vám čudujem:rolleyes: .....ja mám toho času prechodne 70 kg a ešte by som do konca roka chcela pribrať 30 kg :)
Orsz
29.07.06,16:44
Ahojte, až teraz som si všimla túto zaujímavú tému. Je krásne leto, moja 9-ročná dcéra chce chodiť na plaváreň a ja sa nedokážem s tým mojim zadkom obliecť do plaviek. Pred pár rokmi som po 2 deťoch tiež pekne schudla na 55 kg pri výške 170. Teraz mám asi 62kg. Viem, že to nie je taký rozdiel, ale problém je v tom, že moja sedavá robota ma pripravila o pružnú pokožku a na niektorých miestach mám hroznú celulitídu. No som zo seba nešťastná. Hľadala som na nete rôzne rady, ale pri tom mojom každodennom strese nestihnem ani vypiť toľko tekutín, dodržať čas jedenia, no a ten stres je mnohokrát nepremožiteľný. No a veľký problém u mňa je, že mám veľmi rada sladké. Nemusím ho zjesť veľa, ale aspoň malú tyčinku musím mať. Mussli tyčinky mi nechutia stále jesť i keď majú prioritu. Mám doma rotoped, na ktorom si občas zašlapem, ale neťahá ma to tak ako zo začiatku. Neviem, ako sa mám motivovať, poraďte mi.
Melnick
29.07.06,17:58
Ahojte, až teraz som si všimla túto zaujímavú tému. Je krásne leto, moja 9-ročná dcéra chce chodiť na plaváreň a ja sa nedokážem s tým mojim zadkom obliecť do plaviek. Pred pár rokmi som po 2 deťoch tiež pekne schudla na 55 kg pri výške 170. Teraz mám asi 62kg. Viem, že to nie je taký rozdiel, ale problém je v tom, že moja sedavá robota ma pripravila o pružnú pokožku a na niektorých miestach mám hroznú celulitídu. No som zo seba nešťastná. Hľadala som na nete rôzne rady, ale pri tom mojom každodennom strese nestihnem ani vypiť toľko tekutín, dodržať čas jedenia, no a ten stres je mnohokrát nepremožiteľný. No a veľký problém u mňa je, že mám veľmi rada sladké. Nemusím ho zjesť veľa, ale aspoň malú tyčinku musím mať. Mussli tyčinky mi nechutia stále jesť i keď majú prioritu. Mám doma rotoped, na ktorom si občas zašlapem, ale neťahá ma to tak ako zo začiatku. Neviem, ako sa mám motivovať, poraďte mi.
Nezúfaj a kľudne na tú plaváreň choď,iní /rozumej ja/ s Tvojou výškou a váhou by išli rovno na predvádzacie mólo.;) ;) ;) Ale neprezraď ma.:)
Orsz
29.07.06,19:05
No ďakujem, beriem to ako kompliment aj ako motiváciu images/smilies/smile.gif.
liduska
30.07.06,06:59
Ahojte, až teraz som si všimla túto zaujímavú tému. Je krásne leto, moja 9-ročná dcéra chce chodiť na plaváreň a ja sa nedokážem s tým mojim zadkom obliecť do plaviek. Pred pár rokmi som po 2 deťoch tiež pekne schudla na 55 kg pri výške 170. Teraz mám asi 62kg. Viem, že to nie je taký rozdiel, ale problém je v tom, že moja sedavá robota ma pripravila o pružnú pokožku a na niektorých miestach mám hroznú celulitídu. No som zo seba nešťastná. Hľadala som na nete rôzne rady, ale pri tom mojom každodennom strese nestihnem ani vypiť toľko tekutín, dodržať čas jedenia, no a ten stres je mnohokrát nepremožiteľný. No a veľký problém u mňa je, že mám veľmi rada sladké. Nemusím ho zjesť veľa, ale aspoň malú tyčinku musím mať. Mussli tyčinky mi nechutia stále jesť i keď majú prioritu. Mám doma rotoped, na ktorom si občas zašlapem, ale neťahá ma to tak ako zo začiatku. Neviem, ako sa mám motivovať, poraďte mi.Mať tak tvojich 62 tak som najšťastnejší človek na zemi.
machuľa
30.07.06,12:48
Ahojte! Aj ja som sa dala na chudnutie, ale ja mám väčšiu obezitu ako vy dievčatá, ale tvrdo natom pracujem. Prestala som úplne jesť sladké, zmrzlinu, kávu som obmedzila na minimum, začala som veľa piť. S jedlom nemám problém, nakoľko moja obezita nevznikla z jedla, ale z nadmernej konzumácie sladkostí. Dnes cvičím, zmenila som šatník aj keď som schudla len cca 4-5 kilo, ale idem ďalej. Moja váha pri 161 cm bola cca 95 kilo. Dnes vážim zhruba 90 kilo a mojím cieľom je dostať sa na 55 resp. 60 kíl. Moja metóda je jednoduchá- nevečerať, vylúčenie sladkostí z jedálnička a každodenný pohyb, ktorý mi doteraz chýbal. Jo-jo efektu sa nebojím, lebo za 1 mesiac som schudla cca 4-5 kilo čo nieje veľa. Za ten mesiac som zmenila stravovacie návyky, obmedzila chuť na sladké/náhradou je mi ovocie a zelenina/ a začala som veľa piť vodičky. Pomaličky som začala zapájať do svojho režimu aj cvičenie, ktoré zatiaľ z časových dôvodov nevykonávam každodenne, ale odo dnes už budem cvičiť cca 1 hod. denne. Častokrát som už schudla dokonca za 3 týždne cca 14 kíl, ale udržala som si váhu len pol roka, potom prišlo leto a jedla som litre zmrzliny denne/ tak mi treba a pribrala som nie 14 kíl ale 22 kíl/. Preto je pravdou, že pomaly ďalej zájdeš.Takže hor sa do chudnutia!


Konečne niekto kdo nemá problémi s váhou a pritom vážia sladkých 60 kíl. No ja som myslela, že sú tu samé vyžle. Ja mám 168 cm a 80 kg no dať ich dole, to je umenie. Ale snažím sa a od zajtra idem na to aj z dietou. Tak ako píšu žiaden chlebík, možno skúsim aj tú ryžu. Poradí niekdo ako t s tou ryžovou dietou je ako ju konzumovať v akej podobe a a ko čato??? Poradte. Prípadne nejaký očistný deň ale nie taký, že úplne nič!
Ďakujem
Melnick
30.07.06,12:51
Konečne niekto kdo nemá problémi s váhou a pritom vážia sladkých 60 kíl. No ja som myslela, že sú tu samé vyžle. Ja mám 168 cm a 80 kg no dať ich dole, to je umenie. Ale snažím sa a od zajtra idem na to aj z dietou. Tak ako píšu žiaden chlebík, možno skúsim aj tú ryžu. Poradí niekdo ako t s tou ryžovou dietou je ako ju konzumovať v akej podobe a a ko čato??? Poradte. Prípadne nejaký očistný deň ale nie taký, že úplne nič!
Ďakujem
Ale mne by pomohli iba také.:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Danila
30.07.06,13:17
Tejto téme som sa veľmi dlho vyhýbala. Ja totiž celý život držím nejakú diétu. To znamená, že stále nie som s tým, čo moje nohy musia nosiť, spokojná. Hladovka na mňa nefunguje. To vydržím do večera a potom poprask v chľadničke. To poznáte. Športujem raz do roka na dovolenke, ale to mnohé poznáte tiež, takže opäť nič - moc. Vyskúšala som delenú stravu, bolo to fajn, schudla som bez mučenia 7 kg. Ale po troch rokoch som sa cítila unavená a tento spôsob mi absolútne prestal vyhovovať. No a jasné, že som tých 7 nabrala späť. Keď mi ručučka na váhe ukázala 67, tak som konečne začala s tým, čo tu už doporučila Paula. A keďže je chlieb pre mňa najväčšou pochúťkou, nebolo jdnoduché sa rozhodnúť. Za tri dni / bez chleba, rohlíka, koláčov, cestovín, a rôznych tyčiniek/ -len jogurty, ovocie, zelenina, občas kúsok mäsa a 2 kg boli včudu. Fajn, takže tento spôsob chudnutia môžem odskúšaný doporučiť.
korduľa
30.07.06,15:13
tento vikend som stravila u znamych na chalupe, pani domaca - 35 rocna "baba", ktora neuznava cvicenie mi predviedla brusny tanec - kurz navstevuje asi pol roka. skusali sme to spolu a mozem povedat, ze dlho ma tak nic neoslovilo,citila som take svaly, o ktorych som netusila, takze by som chcela nahovorit niekoho, kto by mal zaujem ci sa do toho nepusti so mnou, teraz je sice leto, ale urcite sa nieco bude konat. pozerala som na internete a nasla som nejake stranky, tak som napisala kedy zacinaju kurz pre zaciatocniky/BA/. keby niekto chcel ist do toho so mnou budem rada, vek,vaha nie je rozhodujuca - je to cca 1 krat do tyzdna.
machuľa
31.07.06,16:41
:eek: !.
no dievčence moje ....
tak dnes so ráničko začala sovoju očistnú kúru. Ráno pohár bilinkového čaju, meltu kávu, do práce zabalila pol litrovú termosku s bilinkovým čajom, minerálku a 1 jablko. O 12 počujem hlasy z brucha " Už mi niečo daj", tak som si povedala o.k. to jablčko môžem. O 13 "daj mi ešte niečo" volalo na mňa moje bruško. Tak som milé dámy nelenila sadla do auta na vrátnici som povedala, že idem na poštu a HOPHOP na trh, štvrťka melónu a 4 banány. Vrátila som sa do kancelárie, zjedla 1/2 z tej štvrti melóna a bolo šicko O.k. No až keď som prišla domov. Manžel spravil svoj preslávený tuniakový šalát s majonézkou a maličkými mušličkami - cestovinymi...........áááááááá hm, ten bol ale dobrý. Zjedla som plný tanier a k tomu mi ešte môj milovaný priniesol čerstvé minibagetky.
Očistný deň je v ťahu!!!!!!!:( :mee:
Teraz keď už som prežratá do prasknutia viem, že dnes už nič nezjem:eek: Má teda zmysel začínať zajtra od znova. Ale áno;) . Veď ma tam čakajú tie banány. Takže pridajte sa VY čo nevydržíte bez jedla. Dajme si zajtra banánkový deň!!!
Začnem hneď ráno. Rozmixujem banán v mlieku pridám lyžičku medu a dve lyžice ovsených vločiek. Mám vyskušané, že vydržím do jednej, potom si dám zeleninový šalatik (teda aspoň dúfam), ale ako to skončí večer???????????????:confused: :confused: :confused:
To napíšem zajtra.


CHUDNUTIU ZDAR DIEVČENCE!!!!

Vaša Banánová Rybička :D
korduľa
01.08.06,10:40
podla mna robis chybu a sama by si z toho textu mala vycitat aku, cely den zobkas a vecer nevies co so sebou.
naranajkuj sa normalne - musis telo nastartovat - inac tie vlocky s bananom su fajn to moze byt, ale zeleninovy salat na obed - nuz ked uvazis ze ides spat cca o 22,00 tak to tvoje telo musi mat mierny chaos z toho, ze mu nic nedas a zacne si v panike ukladat do zasoby tuky. takze obed - k zelenine nejake maso, alebo ryzu, zemiaky, cestoviny, cokolvek, zabudni napriklad na pizzu alebo mucne jedla, tucne masa, privarky, huste polievky so zaprazkou. no a ten salat si daj vecer. ked sa takto zacnes stravovat, ver tomu, ze zabudnes na dietu - lebo taky jedalnicek by mal byt sucastou kazdodenneho zivota. no a ked chces aby to zabralo viac - vynechaj chlieb, pecivo a vsetko s bielej muky, biely cukor vymen za trstinovy a je to
machuľa
01.08.06,15:34
o.k. tak to teda vyskúšam a potom sa Ti ozvem.
korduľa
02.08.06,08:55
o.k. hlavne sa neponahlaj a nechci vysledky vidiet po 2 dnoch
sybila3
05.08.06,11:30
Čaute,
tak mám po dovolenke, prišli sme o 2 dni skôr, lebo sa v Chorvátsku pokazilo počasie ako tu. No tak za 40 dní mám 10 kg dole, ale takto som sa v živote nenadrela, keď som chcela schudnúť, jedla som len ovocie, lepila náplaste, jedla Bio-líniu, cvičila jak hovädo a to doslovne mesiac každý deň som makala, ale môžem povedať, že dosť účinné sú cviky na zadok z Kalanetiky a cvičím aj pilatesove cvičenia a večer ešte orbitrek. Ráno jak sme prišli z dovolenky už som nemohla vydržať na váhu, tak som tam skočila a ukázalo mi 63 kg, taká som bola šťastná. No teraz pôjdeme na večeru, robím si chuť na vysmažený syr s hranolkami, mňam, také som 40 dní nejedla a od zajtra nabehnem na zdravú stravu a budem pokračovať v cvičení, tak sa mi to zapáčilo, už sa sama sebe aj páčim v zrkadle a opálené nohy vyzerajú štíhlejšie a čo je hlavné do všetkých vecí som sa vpratala. Vďaka dovolenke, inak by som sa nenaštartovala. Majte sa..............
laur12
05.08.06,12:31
Gratulujem ti, i ked si myslim, ze tazsie si je tu vahu udrzat. Dobre sa chudne na www.wanda.sk
karol.za
05.08.06,13:23
ahojte
mimotemy
neviem či by pri chudnutí nepomohlo kúpiť si takúto vidličku
s pozdravom karol
:):):):):)
Zita5
05.08.06,13:40
Čaute,
tak mám po dovolenke, prišli sme o 2 dni skôr, lebo sa v Chorvátsku pokazilo počasie ako tu. No tak za 40 dní mám 10 kg dole, ale takto som sa v živote nenadrela, keď som chcela schudnúť, jedla som len ovocie, lepila náplaste, jedla Bio-líniu, cvičila jak hovädo a to doslovne mesiac každý deň som makala, ale môžem povedať, že dosť účinné sú cviky na zadok z Kalanetiky a cvičím aj pilatesove cvičenia a večer ešte orbitrek. Ráno jak sme prišli z dovolenky už som nemohla vydržať na váhu, tak som tam skočila a ukázalo mi 63 kg, taká som bola šťastná. No teraz pôjdeme na večeru, robím si chuť na vysmažený syr s hranolkami, mňam, také som 40 dní nejedla a od zajtra nabehnem na zdravú stravu a budem pokračovať v cvičení, tak sa mi to zapáčilo, už sa sama sebe aj páčim v zrkadle a opálené nohy vyzerajú štíhlejšie a čo je hlavné do všetkých vecí som sa vpratala. Vďaka dovolenke, inak by som sa nenaštartovala. Majte sa..............

Tak to Ti gratulujem :)
laur12
05.08.06,15:16
Konečne niekto kdo nemá problémi s váhou a pritom vážia sladkých 60 kíl. No ja som myslela, že sú tu samé vyžle. Ja mám 168 cm a 80 kg no dať ich dole, to je umenie. Ale snažím sa a od zajtra idem na to aj z dietou. Tak ako píšu žiaden chlebík, možno skúsim aj tú ryžu. Poradí niekdo ako t s tou ryžovou dietou je ako ju konzumovať v akej podobe a a ko čato??? Poradte. Prípadne nejaký očistný deň ale nie taký, že úplne nič!
Ďakujem

RYŽOVÁ KÚRA - 36 DNí

Kúra s varenou celozrnnou ryžou je vhodná na detoxikáciu a ozdravenie celého organizmu, čo má priamy pozitívny vplyv aj na duševný stav, psychiku a omladnutie. Jej absolvovanie nám tiež pomôže oslobodiť sa od závislosti na škodlivých stravovacích návykoch a potravinách, čo sa nám doteraz, napriek snahe, nemuselo vždy dariť.
Myšlienka obilím liečiť chronické choroby a rakovinu, nie je nová. V starej Číne na
liečenie týchto chorôb používali varený jačmen, niekedy tiež spolu s vodnými gaštanmi.
Známa nemecká autorka kníh o prírodnej liečbe a stravovaní Lisa Mar vo svojej knihe odporúča ryžovú diétu s celozrnnou ryžou na detoxikáciu organizmu, pri liečení žalúdočno-črevných a žlčníkovo-pečenových chorôb, pri srdcovo-cievnych
ťažkostiach a pri poruchách látkovej výmeny, artróze, reume a pakostnici. Takisto pri
nedostatočnosti obličiek, vysokom krvnom tlaku, poškodeniach kože a nechtov a pri vypadávaní vlasov.
Celozrnná ryža natural obsahuje z obilnín najhodnotnejšie bielkoviny, málo tukov, asi 73 percent uhlohydrátov, vitamíny B1, B2, B3 a z minerálnych látok malé množstvo sodíka, ale veľa draslíka, fosforu a kremíka. Má značný obsah kyseliny glukurónovej, ktorá sa v tele,
s pomocou enzýmu glukuronidázy, viaže s cudzorodými, ťažko odbúrateľnými jedovatými látkami, ktoré je potom telo schopné vylúčiť a zbaviť sa ich. Celozrnná ryža je pre obsah veľkého množstva cenných látok osobitne vhodná na redukčnú diétu.
Významný učiteľ tradičnej medicíny a filozofie Ďalekého východu Zeané Lao Shin,
s úspechom zaviedol ryžovú kúru, a pomohol tak mnohým ľuďom vyliečiť sa z chronických chorôb, ako rakovina, psoriáza, alergií a podobne.
Táto kúra pozostáva zo štyroch častí. Každá trvá 9 dní, čiže dovedna si musíme naplánovať minimálne 36 dní tohto stravovacieho režimu (čo je vlastne 1/10 roka). Najlepšie je zaradiť ho do pôstneho obdobia od Popolcovej stredy do Veľkej noci, alebo aj do Adventu pred Vianocami. Ďalšie vhodné obdobia sú jesenná rovnodennosť a letný slnovrat.
Vždy sa však snažíme začiatok kúry zladiť so začiatkom II. alebo IV. fázy mesiaca, t. j. keď mesiac tvorí presný polkruh buď pri dorastaní, alebo ubúdaní.
Výhodou kúry je, že nehladujeme a môžeme sa 3 x denne dosýta najesť príslušnej, keď si na nu zvykneme, veľmi chutnej stravy.
Neprejedáme sa však, lebo by to znižovalo a narúšalo liečebné účinky tejto kúry. V žiadnom prípade však nepoužívame pri kúre bielu ryžu, ktorá má 3 až 7 ráz menej rôznych minerálnych látok, vitamínov a vlákniny, pretože kúra s takouto ryžou by bola nielen neúčinná, ale mohla by mať na naše zdravie aj škodlivé následky.
Pozoruhodné na tejto kúre je, že napriek svojej prekvapujúcej účinnosti je bezpečná aj v prípade jej náhleho a nekontrolovateľného prerušenia, keď nedochádza k negatívnym zdravotným následkom, čo sa napríklad nedá povedať o liečebnom hladovaní. V porovnaní s hladovaním, pri porovnateľných účinkoch, je to však metóda vcelku pohodlná a príjemná.
Keď je niekto závislý na káve alebo cigaretách, najvhodnejšie je ich, samozrejme, počas kúry úplne vynechať.

I. fáza: celozrnná ryža bez soli a tuku.

Trvá prvých 9 dní, keď jeme varenú celozrnnú ryžu (ktorá sa nazýva aj hnedá, nelúpaná, pololúpaná alebo ryža natural, a je to vlastne nebrúsená ryža), ktorá býva dlhozrnná alebo guľatá. Ak nie sme na túto ryžu navyknutí, môžeme začať kúru s ryžou dlhozrnnou, ktorá je po uvarení obyčajne mäkšia a po pár dnoch prejsť na guľatú ryžu, ktorá je trochu húževnatejšia, ale chutnejšia.
Ryžu večer dva-tri razy prepláchneme, scedíme a namočíme v dvojnásobnom množstve vody. Po ma,očení je ľahšie stráviteľná. Ráno ju privedieme do varu, zoslabíme a varíme ju v tej istej vode, v ktorej bola namočená, na úplne slabom plameni, zásadne prikrytú čo najtesnejšou pokrievkou, kým sa takmer všetka voda nevstrebe. Lepšie je, keď používame ťažší liatinový alebo keramický hrniec, prípadne sa doporučuje celozrnnú ryžu variť aj v tlakovom hrnci. Dôležité je, že ju v tejto fáze varíme úplne bez soli a tuku, napriek čomu nie je bez chuti a má oproti bielej, brúsenej ryži vlastnú lahodnú orieškovú chuť. Potom ju premiešame a dáme pod „perinu", kde ju necháme ešte dôjsť pol hodiny až hodinu. Ryžu si môžeme uvariť naraz i na celý den.
Jeme primerané množstvo (nie viac, než koľko nám chutí) 3 x denne, ale keď nemáme chuť môžeme niektoré jedlo, najlepšie večeru, aj vynechať. Dôležité je jesť pomaly, v duševnej pohode a s potešením, dôkladne požuť a presliniť každé sústo,aby sme vyťažili z ryže maximum. Jedno sústo požuť 40 ráz sa považuje za štandard. Pri liečení vážnejších, hlavne črevných porúch, môže byť zvýšené až na 200 ráz. Počas kúry pijeme dobrú vodu, bylinkové nesladené čaje, ktoré môžeme aplikovať i cielene, čaj bancha (banča), zelený čaj alebo minerálky, ktoré obmiename. Pijeme na prázdny žalúdok najneskôr 10 min. pred jedlom alebo tesne po jedle. Nepijeme v čase keď žalúdok trávi, čo môže byť pri tejto kúre asi počas 3 hodín po najedení. Chybou by tu bolo napríklad i pitie vody s citrónovou šťavou alebo vínneho striku, pretože by sa narušila regenerácia pečene, a tým uzdravovanie s nou spojených chorôb.
V tomto období, okolo 2. až 6. dna, sa môžu objaviť rôzne subjektívne ťažkostí ako malátnosť, únava, bolestí hlavy, depresia a ďalšie, ktoré sú nepríjemné a sú následkom uvoľnovania nahromadených toxínov v organizme do krvi. Veľmi tu pomáha pohyb a aktivita na čerstvom vzduchu, na čo nezabúdame počas celej kúry, ďalej sauna, ráno horúca sprcha, nasledovaná studenou sprchou, pri studenej sprche postupujeme 3 x od špičky ľavej nohy cez celé telo a končíme zase špičkou pravej nohy. Ráno nám náladu môže značne vylepšiť tiež objemný klystír, resp. výplach hrubého čreva teplou prevarenou vodou alebo harmančekovým čajom, či iným vhodným nálevom za pomoci irigátora. Toto môžeme opakovať niekoľko dní za sebou, alebo si dať urobiť výplach hrubého čreva odborne napr. v Ústave lekárskej kozmetiky v Bratislave.
V tejto etape značne strácame na hmotnosti, pretože sa telo čistí, regeneruje a odbúravajú sa choré a menej hodnotné bunky a tkanivá a môžeme schudnúť až 15 %. Počas celej kúry sa úbytok hmotnosti pohybuje od 5 % do 25 %, čo záleží od stupna zanesenia organizmu, nadváhy a našej telesnej aktivity. Pritom aj po ukončení kúry, u toho, kto mal nadváhu, sa dosiahnutá prirodzená váha udrží, ak dlhodobo nerobíme nejaké stravovacie excesy, pretože v organizme dochádza k úprave a prestavbe celého metabolizmu.
Jazyk sa obyčajne potiahne bielym povlakom, ktorý je vhodné odstrániť oškrabaním malou lyžičkou smerom nadol potom doprava a doľava, medzi čím si ústa vyplachujeme vodou.

II. fáza: celozrnná ryža s tepelne upravovanou zeleninou.

Trvá ďalších 9 dní.
Ryžu môžeme už variť s pridaním štipky morskej soli, prípadne ten, kto až tak neobľubuje ryžu, môže ju variť so strúčikom pokrájaného cesnaku a dochutiť napríklad majoránkou. Ako prílohu začíname podávať asi 25 % zeleniny, ktorú buď varíme v pare, alebo v slanej vode, prípadne dusíme s malým množstvom vody, alebo ju môžeme piecť v rúre. Túto zeleninu už môžeme pripravovať s malým množstvom morskej soli, avšak úplne bez oleja.
Najvhodnejšia zelenina je: kapusta, mrkva, cibuľa, ďalej petržlen, zeler, kaleráb, rôzne druhy tekvíc, uhorky, cvikla, pór, reďkovka, karfiol, kel, brokolica, špargľa, v malom pomere možno tiež k zelenine pridávať mladú zelená fazuľku, hrášok a sladkú kukuričku. Veľmi potrebná je aj zelená,
listová zelenina, ktorú blanšírujeme, to znamená krátko sparíme horúcou slanou vodou, povaríme v pare, alebo ju môžeme nakrájanú, krátko pred dovarením, primiešať k ostatnej pripravovanej zelenine. Nevhodné sú v tejto fáze paradajky aj huby. Zeleninu striedame buď jednotlivo alebo v kombinácii len niekoľko málo druhov.
Najlepšie je zeleninu si pripraviť ku každému jedlu vždy čerstvú a variť ju len krátko, 3 až 10 minút, podľa druhu zeleniny. Ráno sa doporučuje konzumovať skôr zeleninu listovú, vrátane kapusty, kelu, na obed skôr buľvovú, nadzemnú zeleninu a na večeru zase korenovú zeleninu. Niekomu môže robiť ťažkosti jesť tepelne upravovanú zeleninu, pretože v minulosti získal odpor k vyvarenej zelenine z polievky. Avšak tu volíme takú prípravu, aby nedochádzalo k vylúhovaniu minerálov a vitamínov zo zeleniny, ktoré sú podstatné, aby naše telo bolo zdravé, kompaktné a pevné. Preto skúsime nasucho, bez oleja osmahnúť jemne nakrájanú cibuľku, mrkvu a kapustu, potom podliať malým množstvom vody, trošku osoliť, krátko podusiť a zamiešať do ryže na spôsob rizota. Avšak v tejto fáze, a vôbec v ďalších fázach ryžovej kúry, je úplne v poriadku, keď dané množstvo tepelne upravovanej zeleniny skonzumujeme vo forme zeleninových polievok mierne osolených morskou soľou, soľčankou.
Polievku pripravujeme číru, teda nezahusťujeme múkou a podobne. Snažíme sa však neprekračovať 25-percentné množstvo zeleniny, pretože by nás to mohlo vyviesť z rovnováhy, ktorú zabezpečuje prevaha ryže, a už vôbec nie občas úplne nahradzovať ryžu zeleninou, aby sme zachovali liečivé účinky kúry, kde kľúčovú úlohu hrá práve ryža. Najlepšie však je, keď na toto množstvo zeleniny v druhej fáze postupne nabiehame. V tomto období väčšinou odznejú mnohé prejavené subjektívne zdravotné ťažkosti zvlášť u ľudí telesne výrazne aktívnych, ktorí sa môžu cítiť veľmi dobre, plní energie, duševne výkonní. Bola by však škoda, keby v návale nadšenia a výrazného zlepšenia zdravotného stavu porušili alebo skrátili diétu, a tým znemožnili trvalé odstránenie zdravotných problémov. U väčšiny ľudí je však úplne normálne, že počas celej kúry pociťujú ako telesný, tak aj duševný útlm.

III. fáza: ryža+varená zelenina+ strukoviny.

V nastávajúcom treťom 9-dnovom období začíname doterajšiu stravu obohacovať pridávaním asi 10 až 20 % rôznych druhov varených strukovín, ktorých množstvo však neprekračujeme. Striedame strukoviny, ako: fazuľa, hrach, šošovica, sója, bôb, cícer, ktoré sú v kombinácii s ryžou zdrojom plnohodnotných bielkovín pre náš organizmus. Azda najhodnotnejšia a veľmi chutná je sója, ktorá obsahuje až 2 x toľko bielkovín ako mäso, ktoré sú tiež plnohodnotné. Vo všeobecnosti platí zásada, že strukoviny prepláchneme, namočíme na 6 až 12 hodín, podľa veľkosti, a varíme ich v tej istej vode bez soli až do mäkka. So soľou by sa varili veľmi dlho,
alebo by sa vôbec neuvarili. Je dobré pridávať korenie, ktoré uľahčuje ich varenie a trávenie, ako rascu, fenikel, aníz, bazalku, prípadne morské riasy, najlepšie kombu. Pri sóji však vodu po namočení zlejeme a varíme ju v čerstvej vode, najlepšie v tlakovom hrnci 3/4 hodiny. Bez tlakového hrnca by sa mala namočená sója variť až 3 hodiny, aby sa uvarila domäkka a aby sa deaktivoval inhibítor enzýmu tripsínu, ktorý zabranuje vlastne stráveniu jej bielkovín.
Treba dať však pozor, pretože pri dlhšom varení sója začína opäť tvrdnúť. Strukoviny po uvarení mierne osolíme morskou soľou, alebo pokvapkáme dobrou sójovou omáčkou. Jedine bôb tvorí výnimku, pretože sa varí hneď v osolenej vode.
Kto je naprosto zdravý, môže si dovoliť od druhej polovice tohto obdobia, ako zákusok, 10 kusov pražených arašidov, alebo 5 jadier opražených mandlí.

IV. fáza: ryža/55%/+ varená zelenina/20%/,+strukoviny/15%/+ surová zelenina /10%/

V tomto poslednom 9-dnovom období začíname pridávať k doterajšej strave surovú zeleninu, jemne nakrájanú alebo nastrúhanú, taktiež používame alebo zajedáme surové listy zelenej listovej zeleniny. Zeleninu však najčastejšie pripravujeme ako rôzne zeleninové šaláty. Neskôr môžeme pridávať samostatne alebo aj k šalátom na okyslenie mliečne kvasenú nesterilizovanú zeleninu, známu tiež ako pickles (čítaj: pikls), napr. kyslú kapustu. Takže potom náš tanier tvorí: 55 % ryže, k tomu asi 20 % tepelne upravenej zeleniny, 15 % strukovín a 10 % surovej zeleniny.
Jedným z dôvodov, prečo až tu zaraďujeme surovú zeleninu je ten, že podľa orientálnej medicíny, našej pečeni, ktorá keď nie je v poriadku, v procese liečenia nerobí dobre nič surové, teda nielen ovocie, ale ani surová zelenina. A pečen máme postihnutú skoro všetci vzhľadom na divoké kombinácie potravy, ktoré sa zvyknú v súčasností konzumovať a aj preto, že jeme sústavne niečo medzi jedlami, keď máme ešte plný žalúdok, čo všetko spôsobuje v tráviacom trakte kvasenie a tvorbu toxínov, ktoré musí pečen neutralizovať.
Bežná príprava zeleninového šalátu môže vyzerať napríklad takto: Nakrájame jemne pozdĺž vlákien cibuľu a rozmrvíme ju, na hrubom strúhadle nastrúhame kapustu, na jemnom strúhadle mrkvu, trochu petržlenu, zeleru, pridáme niečo zelené, napr. nasekanú petržlenovú alebo zelerovú vnať alebo kučeravý kel, ružičkový kel či mladé kalerábové alebo karfiolové listy, alebo aj brokolicu. Trochu posolíme morskou soľou alebo prírodnou vegetou bez glutamátu sodného (soľčanka, vegetana) či pokvapkáme dobrou, tradične dozrievanou sójovou omáčkou, pridáme dobrý za studená lisovaný panenský olej (slnečnicový, olivový, tekvicový) a okyslíme citrónom alebo jablčným octom či pridaním nejakej kvasenej zeleniny, alebo jej šťavy. Nie je vhodný obyčajný ocot. Teda až tu, zatiaľ len úplne málo, začíname používať olej. Potom všetko dôkladne premiešame. Môžeme urobiť väčšie množstvo šalátu a
natlačiť ho do pohára s tesným uzáverom a uložiť do chladničky, kde ho môžeme skladovať aj týžden.

Prechod na „normálnu" stravu:
V podstate posledné, IV. obdobie tejto ozdravnej kúry, je už plnohodnotnou stravou, ktorá obsahuje všetko, čo naše telo pre svoju stavbu, zachovanie zdravia, aj pri ťažkej fyzickej práci, potrebuje. Hlavné zmeny, ktoré je však vhodné vykonať, spočívajú v tom, že ryžu môžeme začať striedať a kombinovať s ďalšími plnohodnotnými celozrnnými varenými obilninami, ako lúpaný alebo nahosemenný ovos, jačmenné krúpy, pšeno, pohánka, amarant, pšenica, špalda (nemecky Dinkel, to je stredoveká, znovu objavená prapôvodná pšenica s obsahom množstva cenných výživových látok), kukurica a produktmi z nich, ako celozrnný, resp. šrotový chlieb, kaše a celozrnné (graham) cestoviny, ovsené vločky, prípadne aj zemiaky. Pri strukovinách môžeme rozšíriť jedálny lístok hlavne o tofu, niekedy vajíčka, najlepšie namäkko. Občas syry a iné mliečne, najlepšie kyslomliečne výrobky, prípadne mäso, ak nám robí problémy sa živočíšnych bielkovín vzdať. Pri konzumácii mäsa sa však odporúča riadiť sa zásadami oddelenej stravy, čo znamená, jesť mäso, respektíve živočíšne bielkoviny samostatne, len s množstvom dusenej a surovej zeleniny, teda nekombinovať ho so škrobovinami, ako sú zemiaky, ryža, cestoviny a chlieb.
Až tu už môžeme začať viac soliť a používať viac oleja, olejnatých semien a iných tukov. Nepoužívame však stužované, hydrogenizované tuky ako Rama, Hera a pod., ktoré sú škodlivé, narúšajú prostaglandíny imunitného systému, a preto používame radšej maslo. Až teraz začíname konzumovať ovocie, najlepšie samotné, alebo aspon 3/4 hodiny pred iným jedlom. Vynikajúcimi obilninami sú pšeno (český názov jáhly) a pohánka. 400 gramov pšena najprv vysypeme do 1 I vriacej vody a sparíme ho. Potom ho hneď precedíme cez husté sito a prepláchneme vodou. Sparené pšeno uvaríme v 1,5 l osolenej vode domäkka. Keby sme varili iné množstvo pšena, tak volíme objemový pomer 1 diel pšena a 3,3 dielov vody. (Varíme ho asi 10 min.) Má podobné použitie ako ryža, t. j. ako príloha k strukovinám a zelenine, alebo ho zmiešame či posypeme rôznymi prísadami ako:
sójové bôby, syr, huby, strúhaná surová zelenina, škorica, med, olej, oriešky. Veľmi chutný je pšenový nákyp so slivkami, kde do olejom vymazaného pekáča kladieme vrstvy uvareného pšena, namočených a odkvapkaných sušených sliviek a hrozienok, pričom každú vrstvu osladíme medom a pokvapkáme olejom. Zapečieme v rúre.
400 g pohánky vsypeme do 7,5 dcl osolenej vriacej vody, zamiešame a odstavíme, nevaríme. Na 30 min. ju dáme pod perinu. Potom ju zamiešame. Podávame ju ako prílohu k zelenine a strukovinám, alebo dochutíme primiešaním rôznych prísad ako: zeleniny, bryndze s cesnakom, podusených húb, orieškov, oleja a medu, a tak vytvoríme chutné samostatné jedlá na slano alebo na sladko.
Na ranajky si môžeme pripravovať varené alebo surové obilné kaše. Varenú kašu mierne osolíme, pridáme
hrozienka, nasekané orechy a trochu medu. Na tanieri ozdobíme kompótom, smotanou alebo jogurtom.
Na surovú kašu vločky alebo šrot večer namočíme v miske a dáme do chladničky, a namočíme aj hrozienka s orechmi. Ráno všetko zmiešame, pridáme popučené alebo postrúhané ovocie, namiesto orechov by sme mohli ráno pridať strúhaný kokos alebo smotanu či pomletý mak. Dochutíme škoricou a chuť vyrovnáme troškou morskej soli alebo sójovej omáčky.
Nielen v tomto prechodnom období by sme mali dbať na to, že nie je dôležité len to, čo jeme, ale aj koľko toho jeme, ako to jeme, s čím a kedy to jeme. Prepchatie žalúdka i tým najlepším jedlom spôsobuje kvasenie. Jesť by sme mali v pohode a dôkladne potravu požuť, nezapíjať a nesplachovať sústa tekutinami. Vyvarovať sa zlých kombinácií; cukor spôsobuje kvasenie každej potravy, ovocie sa nekombinuje so zeleninou, ale ani s ničím iným, nevhodná je kombinácia škrobovín s mäsom, ale aj inými živočíšnymi bielkovinami a nekombinujeme ani viacero živočíšnych bielkovín. Pijeme pred jedlom alebo tesne po nom, nikdy nie medzi jedlami, keď je žalúdok už v procese trávenia, rozriedili by sme tým tráviace šťavy, a tak nenapraviteľne narušili trávenie, čo niekedy môže spôsobiť až koliky. Taktiež nemaškrtíme medzi jedlami, keď ešte žalúdok nie je prázdny a trávi, čo má rovnako rušivý vplyv na trávenie. To sa potom prenáša ďalej do čriev, ktorých činnosť a stav, a tým celý organizmus sa narúšajú. Nejedzme neskoro večer (najneskôr 4 hod. pred spánkom), inak potrebujeme oveľa dlhšie spať a ráno vstávame unavení a malátni. Ak sme sa však už takto prehrešili, vypusťme ranajky alebo ranajkujme len ovocie, ktoré napomáha čistiacim a vylučovacím funkciám, čo vtedy náš organizmus potrebuje.

stiahnute z internetu. ale overene, 12 kg za 36 dni.
Zita5
05.08.06,15:46
Hm ....opäť ryža ......Melnick kde si ?
Melnick
05.08.06,15:52
Hm ....opäť ryža ......Melnick kde si ?

Tu sóóóóóóm,to je rýchlosť ,čo?
Už to mám prečítané Zitka,po dovolenke možno začnem.
mimotemy Dúfam,že to nebudem musieť mazať:D :D :D ,veď ty vieš prečo.:p
Zita5
05.08.06,16:22
Tu sóóóóóóm,to je rýchlosť ,čo?
Už to mám prečítané Zitka,po dovolenke možno začnem.
mimotemy Dúfam,že to nebudem musieť mazať:D :D :D ,veď ty vieš prečo.:p



........................................bez komentára:p
Paula
05.08.06,16:53
mimotemy ......Dík Zitka, uchmatla som si toho Tvojho :D
Zita5
05.08.06,17:13
No toto..........................
Viera123
05.08.06,18:01
RYŽOVÁ KÚRA - 36 DNí

Kúra s varenou celozrnnou ryžou je vhodná na detoxikáciu a ozdravenie celého organizmu, čo má priamy pozitívny vplyv aj na duševný stav, psychiku a omladnutie. Jej absolvovanie nám tiež pomôže oslobodiť sa od závislosti na škodlivých stravovacích návykoch a potravinách, čo sa nám doteraz, napriek snahe, nemuselo vždy dariť.
No nehrozí, radšej budem cvičiť a menej jesť, ako sa toľko napchávať s ryžou....Popravde sa mi to nechce ani čítať, nieto sa ešte podľa toho riadiť...:p Naozaj sa chudnutie začína v hlave, ak máte motiváciu, takéto vyváranie vám netreba, verte mi :).
Viera123
05.08.06,18:06
Elenka, nebaštiť ani omrvinku chleba, pečiva, knedlí, buchiet, zákuskov....ani omrvinku.....sem s kráľovstvom!!!!!!:rolleyes:
Kľudne si môže dať aj chleba aj buchtu, ale sa popri tom treba aj hýbať a nielen sedieť za pc a lúskať Poradu! :D:D:D
Neuznávam žiadne diéty, a schudnúť sa dá aj tak...jesť menšie porcie, najlepšie na malom tanieri, nech sa nám nezdajú také príliš stratené :Da potom cvičiť. A netreba sa vzdávať ani svojich obľúbených jedál, či občas aj sladkostí, pretože diéta vám po troch dňoch začne liezť krkom a na štvrtý deň sa nadlábnete viac, než ste schudli....:p:p:p
Melnick
05.08.06,18:29
Prosím pozor:V príspevku 88 od Zita5 prihára ryža natural.:D
Zitka,choď tomu smajlíkovi vypnúť plyn,zjavne to varenie nezvláda.:p
Zita5
05.08.06,18:40
Prosím pozor:V príspevku 88 od Zita5 prihára ryža natural.:D
Zitka,choď tomu smajlíkovi vypnúť plyn,zjavne to varenie nezvláda.:p


Už idem....................
Kliknite na obrázok .
Melnick
05.08.06,19:07
Už idem....................
mimotemy Úplne sa vytešujem,čo jednu tému otvorím,tam je diskotéka 17-tiek.:D :D :D Dúfam,že si nás Richard nezavolá na koberec.:p :p :p
A že nebudem musieť mazať.:mee: :D :D :D
Melnick
05.08.06,19:09
Kľudne si môže dať aj chleba aj buchtu, ale sa popri tom treba aj hýbať a nielen sedieť za pc a lúskať Poradu! :D:D:D
Neuznávam žiadne diéty, a schudnúť sa dá aj tak...jesť menšie porcie, najlepšie na malom tanieri, nech sa nám nezdajú také príliš stratené :Da potom cvičiť. A netreba sa vzdávať ani svojich obľúbených jedál, či občas aj sladkostí, pretože diéta vám po troch dňoch začne liezť krkom a na štvrtý deň sa nadlábnete viac, než ste schudli....:p:p:p Sa Ti radí Ty missková váha.:D :D :D :D :D
Zita5
05.08.06,19:23
mimotemy Úplne sa vytešujem,čo jednu tému otvorím,tam je diskotéka 17-tiek.:D :D :D Dúfam,že si nás Richard nezavolá na koberec.:p :p :p
A že nebudem musieť mazať.:mee: :D :D :D



aj ja dúfam, že koberec nie .......................
Melnick
06.08.06,06:02
Ktorá si Ty.Tá čo sa hojdá? Ak áno, tak už ma pusť trošku pohojdať.
Nech si aj ja trochu zacvičím,veď sme v téme chudnutie.
Zita5
06.08.06,07:51
Ktorá si Ty.Tá čo sa hojdá? Ak áno, tak už ma pusť trošku pohojdať.
Nech si aj ja trochu zacvičím,veď sme v téme chudnutie.


Postupuj podľa návodu ....................;)
Melnick
06.08.06,07:54
Postupuj podľa návodu ....................;)
Šľapem ,šľapem,ja už mám 30 brušákov.
Zita5
06.08.06,08:00
Šľapem ,šľapem,ja už mám 30 brušákov.

A teraz zmena
Zita5
06.08.06,08:11
Majka ak dohráme dvojboj ideme na brušný tanec ...uvidíš ako pôjdu kilá dolu
Melnick
06.08.06,08:20
Majka ak dohráme dvojboj ideme na brušný tanec ...uvidíš ako pôjdu kilá dolu
Rodina má o mňa strach,lebo z mojej izby občas idú výbuchy smiechu.Môj drahý iba nechápavo krúti hlavou a sonduje čo je ich príčinou.Prezradím,až keď si tie brušáky nacvičím.:D :D :D :D
Zdeni
06.08.06,08:23
Elena Navrátilová
06.08.06,08:30
17-nástky sa mi vidí, že sa pridám. Smajlík odcvičí, super. Ale Vám to ide, radosť pozerať a rehotať sa. Pohodička, pohoda.:p
Melnick
06.08.06,08:34
17-nástky sa mi vidí, že sa pridám. Smajlík odcvičí, super. Ale Vám to ide, radosť pozerať a rehotať sa. Pohodička, pohoda.:p
Len pozor! Aby si budúce Krahule niekto nezmýlil so stretávkou modeliek.:D :p :D :p
Zdeni
06.08.06,08:40
Len pozor! Aby si budúce Krahule niekto nezmýlil so stretávkou modeliek.:D :p :D :p
No, to áno, a za nás, čo sa nehodláme týrať cvičením sa budú hanbiť, a možno sa k nám ani nepriznajú:D :mee: :D .
Melnick
06.08.06,08:44
No, to áno, a za nás, čo sa nehodláme týrať cvičením sa budú hanbiť, a možno sa k nám ani nepriznajú:D :mee: :D .Nie,nie dievčatá.Priznáme sa k Vám,ale fotografom a ostatným médiám budeme pózovať iba my./smajla chytajúceho sa za brucho dodá možno niekto iný./
Zdeni
06.08.06,08:49
Nie,nie dievčatá.Priznáme sa k Vám,ale fotografom a ostatným médiám budeme pózovať iba my./smajla chytajúceho sa za brucho dodá možno niekto iný./
No tééééda, ďakujem pekne, to aby som fakt začala aj ja rozmýšľať o tom chudnutí:mee: :D :mee: . A tak som sa teraz dobre napapkala nedeľného obedíka:D . Ale, no dobre, duplu si už teda nedám:D .
Melnick
06.08.06,08:54
No tééééda, ďakujem pekne, to aby som fakt začala aj ja rozmýšľať o tom chudnutí:mee: :D :mee: . A tak som sa teraz dobre napapkala nedeľného obedíka:D . Ale, no dobre, duplu si už teda nedám:D .
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Ty už si po obede? Bože ,to aby som sa išla realizovať niekde inde. Teda presnejšie: do kuchyne.:mee: :mee: :mee: :p
Zdeni
06.08.06,08:58
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Ty už si po obede? Bože ,to aby som sa išla realizovať niekde inde. Teda presnejšie: do kuchyne.:mee: :mee: :mee: :p
Veru, veru aj mňa už bolí brucho od smiechu aj ja idem ukľudniť svoju bránicu. Idem pozerať na STV1 o 5min. 12, trošku politiky, tam ma smiech prejde.:D
DanielaSL
06.08.06,09:18
Len pozor! Aby si budúce Krahule niekto nezmýlil so stretávkou modeliek.:D :p :D :p

Krahule aj tento rok boli stretávkou modeliek. K výzoru modelky nám stačilo veľa úsmevov a dobrej nálady. Kto by už sa nad postavou v takom veselom spolku zamýšľal?

P.S. A medzi modelky aj modelky-moletky patria......:)
Zita5
06.08.06,09:20
Veru, veru aj mňa už bolí brucho od smiechu aj ja idem ukľudniť svoju bránicu. Idem pozerať na STV1 o 5min. 12, trošku politiky, tam ma smiech prejde.:D


..........................................
Melnick
06.08.06,09:32
..........................................
Vedela som ,že ma nenecháš v " štichu.":) :) :)
Melnick
06.08.06,09:35
Krahule aj tento rok boli stretávkou modeliek. K výzoru modelky nám stačilo veľa úsmevov a dobrej nálady. Kto by už sa nad postavou v takom veselom spolku zamýšľal?

P.S. A medzi modelky aj modelky-moletky patria......:)
Takže už nemusím absentovať kvoli váhe?:):):)
Zdeni
06.08.06,10:13
Takže už nemusím absentovať kvoli váhe?:):):)
Supéééééééér! Tak nabudúce pôjdem aj ja. Len neviem Majka, či si s nás nerobia srandu a oni budú poctivo makať a my im to uveríme.:D A potom ten šok na Krahuliach.:eek: :D :eek:
Melnick
06.08.06,10:28
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Ty už si po obede? Bože ,to aby som sa išla realizovať niekde inde. Teda presnejšie: do kuchyne.:mee: :mee: :mee: :p
Hlásim že je: navarené,upečené,sladké ,slané .Už som ako Švejk-teda
výzorom určite.:D :D :D
Zita5
06.08.06,10:41
Hlásim že je: navarené,upečené,sladké ,slané .Už som ako Švejk-teda
výzorom určite.:D :D :D

.................................................a j ja :p
EkoMax
06.08.06,11:06
V telke idú "Modelky". Ako na objednávku. :)
Niekto musí byť aj pekný a chudý ........... :D
Melnick
06.08.06,11:23
V telke idú "Modelky". Ako na objednávku. :)
Niekto musí byť aj pekný a chudý ........... :D
Škoda,že my sme iba pekné a k tomu dobre stavané,ale myslím,že nový trend sa uberá práve našim smerom.:D :D :D :D
Zita5
06.08.06,17:32
Škoda,že my sme iba pekné a k tomu dobre stavané,ale myslím,že nový trend sa uberá práve našim smerom.:D :D :D :D

smerom k nášmu veku ...... 17-násť
Kliknite na obrázok , prosím .
Elena Navrátilová
06.08.06,17:36
Toto je ten tanec z Krahúl? Raz, dva, tri DPH? No teda, to už áno.;)
Zita5
06.08.06,17:40
Toto je ten tanec z Krahúl? Raz, dva, tri DPH? No teda, to už áno.;)

Ja som na Krahuliach nebola :p , ale som si to presne tak ako hore moja predskokanka - tanečnica ,skúšala podľa návodu Krahuliackeho tanečného výboru .
abel
06.08.06,18:50
Ktorá si Ty.Tá čo sa hojdá? Ak áno, tak už ma pusť trošku pohojdať.
Nech si aj ja trochu zacvičím,veď sme v téme chudnutie.
Keď ťa Zitka nechce pustiť, ukradla som jej za to nejakých smajlíkov, poď sa hojdať so mnou
Paula
06.08.06,18:58
Máli sa vám cvikov?
abel
06.08.06,19:09
Toľko som sa vyhýbala tejto téme, lebo som myslela, že to je len o diétach, ale aj brušné svaly si tu perfektne precvičím, keď sa rehocem.
Paula
06.08.06,19:36
Veru....ale pozor!!! Vraví sa, že od smiechu sa priberá...to bude asi preto, že sa človek pri smiechu pekne vytrasie a vyhladovie a nabaští sa:D
Melnick
06.08.06,21:40
smerom k nášmu veku ...... 17-násť
Kliknite na obrázok , prosím .
Zitka ,to na ktorej diskotéke si ma vymákla?? Há??Stiahni moje foto z príspevku 121. Prosíííím.:) :) Bola som tam totiž bez manžela.;)
Ani tá blond parochňa mi nepomohla,spoznal ma.:mee:Mám teraz doma peklo,že som bola veľmi málo odetá.:D :D :D :D :D :D :D
sybila3
08.08.06,10:23
Čaute, vidím, že srandičky vás neopúšťajú. Videla som tu ryžovú diétu. Začala som ju aj ja držať na jar, ale mi nesedela, síce som po týždni schudla, ale tak mi bolo zle, hlava sa mi točila strašne, slabá jak mucha a to som zvyknutá na iné diéty teda. Nepáčila sa mi ryžová diéta vôbec. Príšerne mi bolo z nej zle.
Som skôr za ovocie a zeleninu a cvičenie. čaute.
kalkulka
20.08.06,14:05
Lidičky, tešte sa, že ste zdravé a že ste na tomto svete. Poviem vám istý čas som začala behať, aby mi spevnelo telo, hlavne nohy a chrbát a aby som troška schudla. Keď ma strašidelne začalo bolieť srdce, okamžite som prestala
a bola som rada, že som na tomto svete, hoci by som bola aj 100-kilová. Veď ľudia sa nehodnotia podľa toho ako vyzerajú, ale akí sú. Tak nie, že sa pri tom chudnutí zničíte. Všetko robte s mierou a s rozumom, žiadne drasťaky! Na svete sme iba raz, tak si to vážte!
Orim
31.08.06,09:34
Chlap číta inzeráty a vidí inzerát. U nás môžete rýchlo a príjemne schudnúť, neváha a zavolá tam. Hlas v telefóne sa mu ozve a koľko ste ochotný zaplatiť za chudnutie, chvíľu rozmýšla a povie 20 000.- . Dobre príďte zajtra tam a tam. Prišiel, uzavrel dohodu. O chvíľi prišla k nemu veľmi pekná blonýnka so všetkým čo má pekná žena mať a presne na tých správnych miestach. Kázala sa mu vyzliecť položila ho na lehátko a začala ho masírovať. Keď skončila tak sa ho spýtala chcete sa so mnou aj milovať? S veľkou radosťou prikývol. Ona na to, áno ale musíte si ma chytiť a rozbehla sa preč. Tak sa to opakovalo niekoľko dní. Potom ju nakoniec dostihol a pekne sa pomilovali.
Po návrate rozpráva o tomto svojom zážitku kamarátovi a ten tiež dostal chuť schudnúť a tak si pýtal číslo telefónu. Po zavolaní sa mu ozve ten istý hlas a pýta sa, koľko ste ochotný zaplatiť za chudnutie, pretože bol trochu skúpy povedal tak 3 000.-. O chvíľu prišiel statný čenoch, vzal ho do vedľajšej miestnosti, kde ho začal masírovať. Keď skončil tak mu vraví teraz utekaj, lebo ak ťa chytím tak ťa pomilujem.
:) :) :D
abel
03.09.06,16:55
:D :D :D Orim, nevieš číslo na toho černocha? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
liduska
03.09.06,17:35
Orim už 15 min sa smejem a nemôžem prestať manžel sa na mňa pozerá že čo sa mi stalo a potom mám chudnúť a v jednom kuse sa len smejem a verím tiež že od smiechu sa priberá.
abel
03.09.06,17:44
Ďalší spôsob, ako schudnúť.
Paula
03.09.06,17:51
Orim už 15 min sa smejem a nemôžem prestať manžel sa na mňa pozerá že čo sa mi stalo a potom mám chudnúť a v jednom kuse sa len smejem a verím tiež že od smiechu sa priberá.

A vieš prečo sa priberá? Lebo, keď Ťa od smiechu pekne "vytrasie", dostaneš hlad a nasmeruješ sa do chladničky :D
Zita5
03.09.06,18:17
A vieš prečo sa priberá? Lebo, keď Ťa od smiechu pekne "vytrasie", dostaneš hlad a nasmeruješ sa do chladničky :D

A priebeh potom vyzerá takto .....klikni na obrázok
bv_alexandra
03.09.06,18:21
alebo takto? / pozn. skušam vložiť smajlika dúfam že sa mi to podarí/
Zita5
03.09.06,18:44
......................"už tu nikto nie je" ...chcem ísť posledný krát do chladničky.....od zajtra začínam chudnúť.....
Zita4
03.09.06,18:51
Baby, vy ste ma špehovali? :eek: Tie posledné tri príspevky sú o mne. :D:D:D
Zita5
03.09.06,18:53
Baby, vy ste ma špehovali? :eek: Tia posledné tri príspevky sú o mne. :D:D:D

Zituš keby len o Tebe .......;)
bv_alexandra
03.09.06,19:05
Zitka nasadila som ti novú stráž pred chladničku takže žiadne vyjedanie nebude. :p / klik na obrázok /
Zita5
03.09.06,19:16
hmmmmm.........................
ormika
04.09.06,16:28
Ja by som mala tiež nejaké kilečká zhodiť. Je tu niekto z trnavy kto by chodil so mnou cvičiť doobeda do relaxu?
ivička
05.09.06,07:00
Nie som síce z Trnavy, ani cvičiť nemám kde a vlastne ani kedy, ale chudnúť som začala drasticky je to už dnes 7. deň, lebo som už ako slon pribrala som od decembra 2005 strašných 15 kg. Začala som mliekovou diétou z časopisu, kde schudnutá slečna schudla za 13 dní 8 kg, ja zatiaľ jedno krásne kg, ale vydržím lebo mám dobrý dôvod - stužková mojej maturantky.
Musím sa potrápiť, aj hladom, aj cvičením, aj kalanetikou, lebo môj metabolizmus beťár jeden si zvykne vždy na všetko mám to odskúšané /chudnem pravidelne asi 20 rokov/ tak napríklad vlani som asi päť mesiacov denne bicyklovala 14 km na slnku, v daždi, vo vetre, neschudla som ani deko, ale kondičku som mala dobrú!!!
otázka
05.09.06,08:01
Ivka a mohla by si tú mliekovú diétu sem prilepiť? Ja som s hrôzou zistila že som za leto!!!! /v čase ovocia a zeleniny/pribrala 9 kg.
korduľa
05.09.06,08:05
myslite, ze tu bude mat nejaky vyznam, ved ked znova prejdete na normalnu stravu tak vam stupne vaha a sklamanie. urcite by som to riesila inac nie dietou,
Velettka
05.09.06,08:54
a niekto z Humenneho s kym by som mohla chodit cvicit?:) samej sa mi nesce :) ale rada by som isla, ak by sa niekto nasiel :))
ivička
05.09.06,09:13
Pripájam ako prílohu mliečnu diétu, čo robiť 8. deň neviem nemám to napísané, ale ja si asi zajtra spravím syrový deň, pôvodne som chcela len vodový, ale keďže deviaty deň je len mlieko bude syrový. Tiež tam nebolo napísané čo s pitným režimom, ale ja dodržujem 1.5 až 2 litre vody alebo bylinkových čajov. Mám to odskúšané vtedy sa lepšie chudne a tiež cvičiť aspoň 15 min. denne.
Pre Korduľku - ja sa tiež bojím jojo efektu, ale keď sa nebudem prepchávať vydržím pár rokov nepribrať, dúfam že ma nepostihne nič zlé pretože ja priberám hlavne pri strese /v decembri mi umrel môj drahý ocinko, tak som takto dopadla/,a tiež nechudnem rýchlo, ona schudla 8 kíl za 13 dní, ja držím 7 dní a mám dole len 1 -2 kg.
Prajem Vám dobré chudnutie.
kalkulka
05.09.06,09:28
Chlap číta inzeráty a vidí inzerát. U nás môžete rýchlo a príjemne schudnúť, neváha a zavolá tam. Hlas v telefóne sa mu ozve a koľko ste ochotný zaplatiť za chudnutie, chvíľu rozmýšla a povie 20 000.- . Dobre príďte zajtra tam a tam. Prišiel, uzavrel dohodu. O chvíľi prišla k nemu veľmi pekná blonýnka so všetkým čo má pekná žena mať a presne na tých správnych miestach. Kázala sa mu vyzliecť položila ho na lehátko a začala ho masírovať. Keď skončila tak sa ho spýtala chcete sa so mnou aj milovať? S veľkou radosťou prikývol. Ona na to, áno ale musíte si ma chytiť a rozbehla sa preč. Tak sa to opakovalo niekoľko dní. Potom ju nakoniec dostihol a pekne sa pomilovali.
Po návrate rozpráva o tomto svojom zážitku kamarátovi a ten tiež dostal chuť schudnúť a tak si pýtal číslo telefónu. Po zavolaní sa mu ozve ten istý hlas a pýta sa, koľko ste ochotný zaplatiť za chudnutie, pretože bol trochu skúpy povedal tak 3 000.-. O chvíľu prišiel statný čenoch, vzal ho do vedľajšej miestnosti, kde ho začal masírovať. Keď skončil tak mu vraví teraz utekaj, lebo ak ťa chytím tak ťa pomilujem.
:) :) :D
Super sranda!!!!!
korduľa
05.09.06,09:37
ivička nic v zlom, ja len ze mam pocit ak clovek sa stravuje na par tyzdnov uplne inac ako je zvyknuty tak po navrate do normalneho rezimu sa to musi prejavit, podla tej diety to vyzera na bezsaharidove stravovanie tak preto.
myslim, ze ti netraba diety, ved si si to sama tam napisala - ze myslis, ze sa netreba prepchavat - nuz a to je cele tajomstvo normalneho zdraveho zivota + cvicenie. strava tvori 70% cvicenie 20 a 10 ako hovorim ja cista mysel dobra nalada . nuz a k tej pomoze par krat do tyzdna trochu jogy a pohar cerveneho vina
Laura1
05.09.06,09:38
Tiež som pribrala od apríla asi 5 kg, preto som začala diétu.
Nemám presne určenú, len nejem tuky,sladkosti. Moja strava vyzerá nasledovne:
Hrianky z čierneho chleba bez všetkého + paradajky, uhorka, paprika /čo sa práve nachádza v chladničke/
varené zemiaky, varená ryža, cestoviny samotné-prípadne trochu ochutené sójovou omáčkou, surová kyslá kapusta,čerstvá alebo varená zelenina, varené kuracie mäso, ovocie - ale nie príliš sladké a nie veľmi veľa.
Hodne minerálky a nesladeného zeleného čaju.
Všetko je o to ťažšie, že pre manžela a syna musím vyvárať "tučné", kalorické jedlá, ja si sadnem oproti a naložím si na tanier moje "špeciality". Za dva týždne som schudla 2-3 kg, pritom skoro nikdy nie som hladná. Jem vtedy, keď sa mi chce, najlepšie často, ale malé množstvo.

Jedná dobrá rada: Je dobré pochváliť sa každému, že chudneme!Kamarátkam,kolegyniam, rodine - keby sa nám to nepodarilo, bolo by nepríjemné priznať si, že sme zlyhali !!!

Prajem Vám veľa úspechov nie len pri chudnutí.
korduľa
05.09.06,11:05
Laura drzim palce a fandim, len pridaj trochu viacej bielkovin do stravy,
sacharidy doobeda bielkoviny zbytok dna, rovnako s ovociem to doobeda a poobede zeleninu
ormika
05.09.06,14:50
Nikto sa nenašiel z trnavy? Dvom by sa nám lahšie chodilo cvičiť, ťahali by sme jedna druhú. Teraz tá čarovná vetička :"od pondelka" budem jedávať normálne jedlo, chlieb aj tak jedávame len ľanový, obed normálne v práci a večer si budem variť ryžu natural. Keď som jedla ryžovú dietu, tak som aj trocha schudla, ale človek za začal normálnejšie stravovať a šup... zhodené kilečká boli naspäť. A chcela by som min. 2x do týždňa chodiť cvičiť niečo podobné ako kalanetika. Jééééééj veď mám aj korčule, úplne som na ne zabudla.... takže .....:D Poďte niekto z trnavy cvičiť... cvičí sa hodinka, utorok a štvrtok od 9.30....
Yvvetta
06.09.06,07:58
Na nejakej inej stránke jedna dáma odporúčala navštíviť stránku www.zora.sk (http://www.zora.sk)

Ide o cvičiteľku Zoru Ochodnickú. Píše sa tam, že vypracuje pre každého idividuálny plán na chudnutie.
Nie sú tam uvedené ceny.

Neviete náhodou o tom niečo viac ?
Aké sú ceny a či naozaj to "funguje" ?
Nika
06.09.06,09:21
Asi sa to hodí najviac v tejto téme..............;)

Je to velmi nespravedlivé, že jídlo zůstává několik sekund v ústech, několik hodin v žaludku a několik měsíců na bokách...
bezradná
07.09.06,09:18
Asi sa to hodí najviac v tejto téme..............;)

Je to velmi nespravedlivé, že jídlo zůstává několik sekund v ústech, několik hodin v žaludku a několik měsíců na bokách...

Múdry človek, kto to povedal, len súhlasiť sa dá.
Mám otázku k téme. Rozmýšľam o kúpe Orbitreku a ľahšie by sa mi rozhodovalo, keby ste niektorá dobrá duša poradili, či to pomôže ani nie pri chudnutí, ale odstránení tukových vankúšikov z bokov. Vďaka za pomoc
korduľa
07.09.06,09:32
ahoj bezradna, co sa tyka orbitreku alebo inych kardio strojov odporucam, pravidelne minimalne 30 min kolkokrat do tyzdna to si urci ty. moje deti sa vratili po prazdninach trochu " viac pri sebe" a orbitrek je im kazdodennym spolocnikom na 45 minut. ja ho mam odskusany a funguje na spalovanie podkozneho tuku. ale sklamem ta, ziadny stroj alebo sport aerobny ti nezaruci spalenie alebo odstranenie tukovych vankusov na urcitych partiach. stratis tuk rovnomerne. zalezi len na vydrzi a uprave stravy, nemusis makat na stroji 2 hodiny - to je uz o kondicke, staci najst si rytmus, take tempo pri ktorom vydrzis tych 30 - 45 minut a pravidelnost, ver mi pojde to dole
mel
07.09.06,09:53
Môžem len súhlasiť s korduľou. Je to presne tak ako píšeš. Priblížila som sa
pomocou orbitreku k postave,ktorú som mala ešte za slobodna. Ale chodím aspoň jedenkrát za týždeň ešte do posilovne,dobre si tam precvičíš aj ostatné partie svojho tela. Treba cvičiť len s malou záťažou a viacej opakovaní.
korduľa
07.09.06,10:00
pevne telo spokojna mysel, urcite je to krajsie ako vychudnute mlandrave stvorenie
bezradná
07.09.06,10:14
Pre korduľa - mel!

Vďaka dievčence, problém vyriešený, ide sa kupovať orbitrek. Ja s jedením až tak veľký problém nemám, len to sedavé zamestnanie a málo pohybu . Paradoxne priberám v lete a v zime chudnem, ale teraz ma to štve, lebo sa mi nepáči, že vyzerám ako hruška. Od pása hore je to o.k., len tie boky nešťastné.:eek:
korduľa
07.09.06,10:34
tak to poznam, tiez mam ten problem, k tomu po 2 detoch strie a celulitidu, nuz a tak sa teda denno denne zabavam cvicenim k tomu zdrava strava, ktora sa nam doma stala sucastou. nejak som sa do toho celeho tak zazrala, ze uz mojmu okoliu idem pomaly na nervy, ze stale hovorim o cviceniem a stravovani ----- a tak
bezradná
07.09.06,11:40
tak to poznam, tiez mam ten problem, k tomu po 2 detoch strie a celulitidu, nuz a tak sa teda denno denne zabavam cvicenim k tomu zdrava strava, ktora sa nam doma stala sucastou. nejak som sa do toho celeho tak zazrala, ze uz mojmu okoliu idem pomaly na nervy, ze stale hovorim o cviceniem a stravovani ----- a tak

Tak ja sa už ani nesmiem ozvať, lebo ani tie deti nemám, na ktoré by som sa mohla vyhovoriť:eek: Zatiaľ s cvičením som tak, že máme doma ani neviem presne ako sa to volá - cvičí sa na tom ako na bežkách, lenže ono to je tak vydraté, že to škrípe na celý dom, takže večerné cvičenia vyradené a keď si na to stanem cez deň, tak sa synovec hneď nahrnie, že on chce svičiť:confused:
dogicka
07.09.06,11:57
Orbitrek je výborný pomocník na kondíciu aj na schudnutie a vyformovanie postavy. Ja mám už druhý, pred rokom mi manžel na narodeniny (na moju žiadosť) kúpil magnetický. Predtým som asi 5 rokov používala mechanický. Oba fungujú rovnako, len tento magnetický ide celkom potichučky. Mám rovnaký problém - postava hruška. Chcem sa spýtať, ja som doteraz cvičila 15 minút 4-5 x do týždňa. Korduľa píše, že min. 30 minút. Je to lepšie? A koľko krát do týždňa treba cvičiť tých 30 minút denne?
korduľa
07.09.06,12:05
teoreticky sa tuk zacina spalovat az po 20 minutach, ale nie vsetci sme rovnaki, predpoklad je ze optimalne je 45 minut v takom tempe, aby ste neboli uplne zadychcani, teda napriklad uplne v pohode pri tom dokazete rozpravat. takze ja by som tych 15 minut po 5 krat do tyzdna mozno vymenila za 3 krat 45 minut. no a tie dni zvysne je idealne cvicenie na fit lopte - vynikajuce na precvicovanie brusneho a chrbtoveho svalstva - pomoze aj proti casnym migrenam
dogicka
07.09.06,12:40
Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný zvyšok dňa.
dogicka
07.09.06,12:47
Ešte by som sa chcela spýtať na jednu vec. Väčšinou mám čas cvičiť až večer oko 20.00 hod. Okolo 22.00 idem spať. Môžem čvičiť hodinu pred spaním?
Orim
08.09.06,07:40
Pridám ešte jeden, keď sa tu hovorilo o strojoch na chudnutie:)

Pouličný predavač predáva stroj ne chudnutie - koliesko, ktoré má po obidvoch stranách rukoväte za ktoré sa drží. V návode sa píše ako sa to používa - ľahnite si na brucho uchopte koliesko obidvomi rukami a snažte sa koliesko dostať ťahom pod seba s vystretými rukami, potom si znova ľahnite do pôvodnej polohy. Toto opakujte niekoľkokrát za sebou

Okoloidúci sa pýta: a mechanizmus pôsobenia na chudnutie je aký? Na to prídete aj sám odpovedá predavač. Po prečítaní návodu okoloidúci vraví no ale pri tom cvičení určite neudržím rovnováhu, spadnem a rozbijem si "hubu". Predavač na to vidíte sám ste na to prišiel, spadnete, rozbijete si "hubu", nebudete môcť jesť, no a chudnutie príde samé.
kalkulka
10.09.06,12:07
Super fór.
korduľa
10.09.06,15:42
Ešte by som sa chcela spýtať na jednu vec. Väčšinou mám čas cvičiť až večer oko 20.00 hod. Okolo 22.00 idem spať. Môžem čvičiť hodinu pred spaním?


vela ludi odporuca cvicit rano na lacno koli spalovaniu tukov, ale podla mna nech cvici kazdy tak ako mu vyhovuje, ja to riesim tak,ze posilujem cca okolo jedenastej doobeda - urcite nie na lacno - clovek musi nieco vladat. aerobnu cinnost robim vecer, tak mi to vyhovuje a nejdem to menit.tak ak ti vyhovuje cvicit vecer tak cvic vecer , ale tak aspon tie dve hodky pred spanim, aby si sa dala do kludu, nezabudni na strecing
Orim
13.09.06,06:14
Aby organizmus mohol proti niečomu bojovať musí mať dosť síl. Aby mal organizmus dosť síl musíte sa poriadne najesť. Takže keď to zhrniem do jednej vety.
Ak chcete bojovať proti obezite musí mať váš organizmus na to dosť síl, aby mal dosť síl musíte sa poriadne najesť. :D
abel
15.09.06,12:08
Aby organizmus mohol proti niečomu bojovať musí mať dosť síl. Aby mal organizmus dosť síl musíte sa poriadne najesť. Takže keď to zhrniem do jednej vety.
Ak chcete bojovať proti obezite musí mať váš organizmus na to dosť síl, aby mal dosť síl musíte sa poriadne najesť. :D
Ja to skúsim zhrnúť do dvoch obrázkov :D
Lucuš
21.09.06,09:53
Sybila3 tak ako to ide schudla si niečo? Ja sa stále pokúšam a čo ty?
ivička
21.09.06,13:12
Neviem ako Sybila, ale ja som zatiaľ schudla za 23 dní 4,6 kg a začalo ma to ohromne baviť, cítim sa výborne!
shaky
21.09.06,14:00
:D :D :D cica nežer! :D :D :D
smoulinka85
09.10.06,07:51
nemate niekto skusenosti s tabletkami na chudnutie - kapsule s kapustovou polievkou?
Orim
12.10.06,20:33
Baby musíte si vybrať:

Buď sa chcete poriadne najesť, alebo chcete dobre vyzerať. :)
jež
13.10.06,17:21
Ja sa tiež pridávam do spolku chudnutia.
Napíšem svoju skúsenosť. Pred piatimi rokmi som schudla 17 kg. Jedného jeseného dňa som sa pozrela kriticky na seba a povedala som si že to zmením. A aj som to spravila. Mala som pevnú vôľu. Dávala som si pozor na to čo som zjedla . Neprejedala som sa. Aj som cvičila - sama. Veľmi som to chcela. Podarilo sa to tak, že ma niekto aj nepoznal. Bola som spokojná sama so sebou.
Teraz cez leto som trochu pribrala a znova začínam. Zomrel mi otec, mala som problémy s priateľom - neviem či aj to prispelo , neviem.. Nebudem sa vážiť každé ráno, nebudem počítať kilo ,dva. Potrebujem to na sebe vidieť a aj cítiť.
V minulosti som skúsila aj kapsule na chudnutie, čaj - ale mne to nepomáhalo. Teraz som si kúpila len čaj na prečistenie organizmu. Vynechala som sladkosti a chlieb. Vstávam ráno trochu včas a cvičím.Aj večer. Dúfam , že mi to vydrží
Veronika Gabrielova
14.10.06,08:33
Ahojte baby :)). Rada sa pridávam do spolkuu chudnutia :).
Minulý rok som pribrala 5 kg a tak ich musím zhodiť. Povedala som si nie 5 ale 7 kg :). Chudnem už 3 týždeň. Upravila som si stravu. Papám 6 krát do dňa. Presne si vždy večer pred spaním rozpíšem, čo budem na nasledujúci deň papať. Potom cvičím, kúpila som si stacionárny bicykel takých 30 min denne. Našla som super stránku na internete, neviem možno sa tu aj spomínala už www.sportujeme.sk (http://www.sportujeme.sk) . Sú tam vysvetlené presné cviky aj ich aplikácia aby si človek viac neublížil ako pomohol. Dosť cvičím aj na fit lopte pri telke večer. Snažím sa to brať ako zábavu, ale nie vždy má človek náladu na cvičenie, keď príde večer unavený z robotky :(. Ale to určte poznáte :). Na záver by som chcela ešte doplniť, že treba veľa piť cca 3 litre denne. Pomáha to látkovej výmene v tele. Od budúceho týždňa začínam chodiť plávať a aj cvičiť aerobic tak uvidíme koľko sa mi podarí zhodiť :). Budem Vás informovať :)).
Melnick
14.10.06,09:22
:D :D :D cica nežer! :D :D :D
Bohužiaľ,aj na mňa platí iba toto.:)
Orim
18.10.06,20:00
A čo hovoríte na "supertelá" ????
marcik
19.10.06,03:42
Ze by som sa pridala?aj ja som pred 12 r.schudla 14kg. a vôbec som ich späť nenabrala,akurát tento rok som lala kritický takže 5kg mám hore.Takže je čas! Skúsim to! Do vianoc by to bol pekný darček pre mňa..
Lucuš
19.10.06,04:57
Ahojte kočky ja držím 90 dňovú rozlišovaciu diétu tak sa volá kniha a podľa mňa je to super nie som hladná mám nakaždý deň rozpísaný jedálniček za 3 týždne som schudla 6 kg, teraz to ide dole pomalšie ale ide to, som úplne nadšená a mám veľmi pevnú vôľu asi preto, že mám spolubojovníčku Toriu, ktorá ma veľmi podporuje aja zasa ju tak sa spolu trápime ale hlavne tešíme z každého kilečka čo ide preč.
Myslím si, že každý kto chce schudnúť musí mať niekoho kto mu dodá energiu na držanie diéty veď nie nadarmo sa všade píše nedržte diétu sama budte aspoň 2 a navzájom sa podporujte.
Tak sa držte chudnúce bacuľky a hlavne veľa úspechov.
ALA1+1
19.10.06,08:46
ľudia moji, všetkých vás obdivujem, ale ja nemám pevnú vôľu. Viete aké je to ťažké. Vydržím možno aj 1 mesiac, no potom to ide dolu vodou. Musím povedať o sebe že som riadne lenivá. Skôr rôzne diety a najlepšie sa mi pozdáva delená strava. Ešte som neskúšala 90 dňovú dietu, možno presedlám na ňu.
Hrozne závidím a držím palce všetkým ktorí to dokážu.


Držte sa ALA1+1
jež
19.10.06,18:29
kde kúpim tu knihu ?
Muška
19.10.06,18:43
Muška
19.10.06,18:44
Lucuš
20.10.06,06:05
kde kúpim tu knihu ?

Myslím, že v každom kníhkupectve a ak ju nemajú tak ti ju objednajú stojí okolo 300,- Sk, čo podľa mňa neni veľa keď si predstavím ako budem za 3 mesiace vyzerať, tak sa drž a hlavne pevnú vôľu a veľa úspechov.:)
Lucuš
23.10.06,07:28
Tak čo držíte niektorá 90 dňoku a ako ste na tom, na ktorom dni?
Ja mám dnes vitamínový a zajtra len voda.
liduska
23.10.06,07:57
Lucuš a koľko si už schudla? Včera som čítala tieto príspevky a dnes som sa pridala aj ja / neviem koľký raz/ dúfam že vydržím.Držím všetkým palce.
toria
23.10.06,11:31
Lucuš a koľko si už schudla? Včera som čítala tieto príspevky a dnes som sa pridala aj ja / neviem koľký raz/ dúfam že vydržím.Držím všetkým palce.

Lucuš má dole 6 až 8 kg. Je veľmi dobrá. Drží sa zo všetkých strán. 90 dňovku drží už 20 dní. Ja ju mám 11 deň po 7 dňoch 2 kg dole, ale ja nie som 100% takže občas zlíhavam hlavne cez víkend. Ale dá sa vydržať!
Pridaj sa k nám!!!
:rolleyes:
liduska
23.10.06,16:11
Pridávam sa k vám;) ;) ;) ;) ;) len ma musíte pevne pri sebe držať.:) :) :)
Lucuš
24.10.06,06:02
Neboj sa budeme ťa držať zubami, nechtami a ver nám UDRŽÍME ŤA.
Veronika Gabrielova
25.10.06,07:58
Ahojte :) ako som písala nedávno :) pokúšam sa chudnúť...
Však nevidím zatiaľ žiadne výsledky :(. Teda na brušku sú už nejaké malinké kocečky, s bruchom som však nikdy problémy nemala. Problémy mám so zadkom a stehnami. Neviete mi niečo pradiť? Ako schudnúť z týchto partií?
Lucuš
25.10.06,09:39
Ja mám videokazetu Edity Sipeky a má tam dobré cviky aj na stehná, brucho, zadok a vlastne na všetko, ale páči sa mi hlavne to, že sú veľmi jednoduché celá séria je asi 20 minút a stačí ti cvičiť 2x do týždňa, hovorí tam, ak máte problém napríklad so stehnami robte tento cvik každý deň a verte pomôže to.
Tak neviem ak chceš skús ale mne sa to páči.
bendži
25.10.06,09:49
Ja mám videokazetu Edity Sipeky a má tam dobré cviky aj na stehná, brucho, zadok a vlastne na všetko, ale páči sa mi hlavne to, že sú veľmi jednoduché celá séria je asi 20 minút a stačí ti cvičiť 2x do týždňa, hovorí tam, ak máte problém napríklad so stehnami robte tento cvik každý deň a verte pomôže to.
Tak neviem ak chceš skús ale mne sa to páči.

ako sa tá kazeta volá? náhodou nedá sa to niekde zohnat na nete? ;)
Lucuš
25.10.06,11:25
Cvičíme s Editou Sipeky, pozri www.ikar.sk, ja som si to objednala cez média klub.
Norča
26.10.06,10:31
To je náhoda!
Dodnes som sa k tejto téme nedostala, a práve dnes som začala s 90-dňovou diétou. Zdá sa mi to v pohode, prirodzené, nenásilné a čítala som o výsledkoch viacerých ľudí, ktorí zhodili aj viac ako 20 kilov.
Takže dnes je prvý deň - mám 74 kilov.
O mesiac budem informovať o výsledkoch.
Orim
26.10.06,13:33
To je náhoda!
Dodnes som sa k tejto téme nedostala, a práve dnes som začala s 90-dňovou diétou. Zdá sa mi to v pohode, prirodzené, nenásilné a čítala som o výsledkoch viacerých ľudí, ktorí zhodili aj viac ako 20 kilov.
Takže dnes je prvý deň - mám 74 kilov.
O mesiac budem informovať o výsledkoch.


Takže ti prajem tých 20 dolu.

Neprehnal som to ? :)
Norča
27.10.06,09:36
Takže ti prajem tých 20 dolu.

Neprehnal som to ? :)

No, na modelku nemám už vek, ale ďakujem za prianíčko. Budem skromnejšia a budem sa snažiť na 59. Podľa indexu telesnej hmotnosti budem mať potom normálnu váhu.
Lucuš
30.10.06,08:01
Vybrali sme si ťažkú cestu, lebo chudnutie je podľa mňa veľmi ťažké, ale dievčatá držme sa a spolu to určite pôjde!
Ja držím 90dňovku a podľa mňa je to super, najlepšia diéta, akú som začala držať a verte mi držím už mesiac a 9 kilo mám dole, ide to veľmi dobre a hlavne nie som hladná, jem podľa rozpisu na každý deň je presne napísané čo treba jesť a podľa mňa je toho aj veľa, takže si spravím menej.
Bacuľky ktorá potrebujete schudnúť bez jojo efektu určite nastúpte na túto diétu.
liduska
02.11.06,05:19
Gratulujem Lucinka a beriem si z teba príklad.
liduska
06.11.06,05:40
Tak a idem sa konečne chválliť aj ja za dva týždne dve kg sú fuč. Ako sa len teším. Kto sa pridá?????? Doschudnutia.
marcik
06.11.06,05:47
Teda..až závidím,vôbec neviem ako na to?!
Lucuš
06.11.06,07:30
Ďakujem Liduška ale ty to určite dokážeš, veď nezabudni sme v tom spolu.
Marcik pridaj sa k nám a spolu to dokážeme, veď vieš spolu to ide ľahšie!!!
marcik
06.11.06,07:33
Uf ako roky pribudaju ide to čoraz ťažšie!! Tak skusiť to opäť?! Ale bude na tom niečo pravdy, keď nás je viac je to ľahšie!
Lucuš
06.11.06,07:40
Ja som začala s 90 dňovou rozlišovacou diétou a podľa mňa je to super, nie si hladná na každý deň máš jedálny lístok a hlavne kilá idú dolu, ja už mám preč 8 - 9 kilo a poviem ti tak som sa zažrala do chudnutia, že ma to normálne baví a hlavne sa cítim vynikajúco!
marcik
06.11.06,07:42
???čo že 8 kg? asi si prečítam túto poradu do zadu!nájdem tam niečo o nej?
Lucuš
06.11.06,07:52
Nájdeš už sme to s kočkami rozoberali ale skús pozrieť www.martinus.sk tu je o tej knihe písané a samá chvála, nemeškaj kúp knihu a pridaj sa k nám veď aké je to krásne keď sa cítiš ľahšia a tie hnusné kilá z teba poľahky odpadávajú!
marcik
06.11.06,07:55
Ano je to tak! Ja som tento rok pribrala 5kg/zdr.probl.Inak namam s kg problem,ale v kombinácii s vekom to nie a nie dať dolu.
Lucuš
06.11.06,08:16
Ver mi ak vyskúšaš 90 dňovku bedeš si len potichučky pochvaľovať, je to vynikajúce.
marcik
06.11.06,08:19
Práve som tam poslala e-mail, uvidím či potvrdia moju objednávku, lebo u nás na zapadákove ju nekúpim!
toria
06.11.06,08:28
Aj ja sa narýchlo pripojím. Opäť som dievčnce stála na váhe. Ja mám dole 4 kg, ale poviem Vám nechápem, lebo vždy mám nejakú neresť. A hlavnou neresťou sú pre mňa víkendy, ale ako sa zdá cez týždeň to vždy nejako vyrovnám. Tak kdo sa chce pridať, odporúčam aj keď s prehreškami pomaly chudnem. Držme si palčeky babulky!!!
marcik
06.11.06,08:49
Práve mi prišiel e-mail,že sa musím najskôr zaregistrovať..dufam že to s mojimi schop.zvládnem!
sisinka2
06.11.06,08:56
Prosím Vás máte niekto skúsenosti s účinkami antilipidového čaju? Ja mám skôr takú bacuľatú postavu a rada by som zhodiť nejaké to kilo, som proti liekom na chudnutie, sama som to raz skúsila a bola to pohroma. Rada by som vyskúšať skôr niečo na prírodnej báze. Nerobí mi problém pohyb, nie som síce športovec ale aj doma si rada zacvičím, pre mňa je to aj spôsob ako odbúrať stres. Problém je skôr v eneergetickom príjme, ja jem strááááááášne rada a tak hľadám niečo čo by mi trošku chuť do jedla " upravilo " - hlavne čo sa týka mastného a sladkého. No a práve že vraj tento antilipidový čaj pomáha potierať chuť do takého jedla. len by som už nerada skúšala na sebe nejaké svinstvo.
Lucuš
06.11.06,09:02
No to ti neporadím ale aj ja rada jem a pri 90 dňovke si aj zamaškrtím a chudnem, možnože by ti stačilo vyskúšať len pár dní.
smoulinka85
07.11.06,13:08
Nemáte niektorá skúsenosti s delenou stravou?
Lucuš
08.11.06,08:41
Nemáte niektorá skúsenosti s delenou stravou?

Ahoj ja spolu s kočkami teraz držíme 90 dňovú rozlišovaciu diétu už sme tu o nej písali a to je vlastne na báze delenej stravy, podľa mňa je to super, možnože niekomu sa bude zdať, že to tu vychvaľujem ale kočky ja som z toho strašne nadšená a ozaj je vidieť výsledkz.
A čo ty potrebuješ schudnúť alebo sa chceš ináč začať starvovať?
marcik
09.11.06,05:13
Včera mi už prišla kniha 90dňová, dnes ju idem pozrieť, ale to rozhodnutie už padlo tak či tak..idem do toho.A držím každej palce!Dajte o sebe vedieť!
Lucuš
09.11.06,07:49
Som rada, že ideš s nami do toho a nezabudni si krásna a ty to dokážeš, veď nebudeš bojovať sama my sme s tebou.
marcik
09.11.06,11:01
Čítam tú knihu...že vodný deň, to sa aj da vydržať?
smoulinka85
09.11.06,11:03
Ahoj ja spolu s kočkami teraz držíme 90 dňovú rozlišovaciu diétu už sme tu o nej písali a to je vlastne na báze delenej stravy, podľa mňa je to super, možnože niekomu sa bude zdať, že to tu vychvaľujem ale kočky ja som z toho strašne nadšená a ozaj je vidieť výsledkz.
A čo ty potrebuješ schudnúť alebo sa chceš ináč začať starvovať?

potrebujem schudnúť aj začať sa ináč stravovať. Počula som že oddelená strava ja vyborná, no chcela som si overiť či majú aj iní taký názor.
marcik
09.11.06,11:09
U mňa to fungovalo,ale ako mi pribudli roky už nie.A tak idem na tú 90dňovu!Od zajtra, lebo včera mi už došla kniha a dnes si idem urobiť zdravý nákup!!
tamara
09.11.06,11:16
čaute baby, ta 90-dnová ma vcelku zaujala, len sa bojím, že ked s nou skončím a začnem normálne jest či sa nedostaví jojo efekt.....lebo pri delenej to tak bolo..
Lucuš
09.11.06,11:43
No tu sa píše, že sa zmení metabolizmus a nepriberieš pozri www.martinus.sk (http://www.martinus.sk) /dáš si vyhľadať 90 dňová rozlišovacia diéta/ tu o tej knehe píšu, ja držím 90 dňovku už mám polovicu za sebou a mám dole 10 kilo čo je super, že nie som hladná je tu presne rozísané čo sa má jesť a poteším vás tie ktoré ste na sladké 1x za 4 dni sa na večeru je zákusok a kúsok čokolády.
Podľa mňa je to tak prepracované, že telo dostáva všetko čo potrebuje takže sa chudne sadielko a nie svalová hmota a vodový deň už mám za sebou a vydržala som, vôbec som z toho neodpadávala no proste dá sa to vydržať.
Je to vlastne na báze delenej stravy ale s výnimkou, že na obed treba mäso a krajec celozrn. chleba, večera to isté ale bez chleba ...
Tak sa držte a podľa mňa je to super.
liduska
10.11.06,04:03
Už 10 ?:eek: Super, gratulujem.
marcik
10.11.06,04:52
Ano 10kg to je úplne super,aj ja sa pripájam k gratulácii!! A ja už sedim v praci, a dnes mám prvý DEŇ, takže 2pomaranče...
toria
10.11.06,06:29
Držím palce marcík. Ja ju nedodržiavam sto percentne ako Lucka, ale za tri týždne mám 5 kg dole. Takže vždy je to lepšie ako nič.
Lucuš
10.11.06,06:57
Veľmi pekne ďakujem ale baby bez vás by to išlo ťažšie, veď ste mi dodali silu a keď viem, že vás mám tak to ide ľahko, nezabudnite sme krásne a spolu to zvládneme.
Marcik držím palce, neboj pôjde to.
Lucuš
10.11.06,07:01
Držím palce marcík. Ja ju nedodržiavam sto percentne ako Lucka, ale za tri týždne mám 5 kg dole. Takže vždy je to lepšie ako nič.
Viktória veď je to úžasné keď za 3 týždne s prehreškami 5 kilo, len tak ďalej.
henika
10.11.06,10:11
Viktória veď je to úžasné keď za 3 týždne s prehreškami 5 kilo, len tak ďalej.

ahoj..nemohla by si mi prosim ta priblizit tu 90-dnovu dietu?
toria
10.11.06,11:16
pozri si www.martinus.sk
je tam o nej veľa popísaného alebo v linku žravosť
Lucuš
10.11.06,11:26
Keď pôjdeš na tú stránku daj si vyhľadať 90 dňová rozlišovacia diéta a tu sa dočítaš a podľa mňa ťa to aj povzbudí a hlavne zláka a pridáš sa k nám, tak veľa úspechov a pevnej vôle.
Lucuš
16.11.06,07:31
Tak čo žienky, akosi táto téma ostala na bode mrazu, nepridáte sa do našej chudnúcej skupinky?
Mimochodom, ktorá sa pomaličky ale isto rozrastá!!!
Babuľky držte sa a nezabudnite dnešné heslo: S úsmevom ide všetko ľahšie!
ivička
16.11.06,10:35
Ahojte dievčatá! Ja Vás stále sledujem, ale nemohla som sa ozvať, keď sa nemám čím pochváliť, som v hroznom strese a vtedy nechudnem čo ako by som chcela, ale už jem chudnúcu polievku a veľa cvičím, tak sa ozvem v pondelok dúfam, že sa už budem mať čím pochváliť. Držte sa!!!!!!!
Lucuš
16.11.06,12:03
Tak ti držím palce a hlavne si ver a usmievaj sa určite to pôjde.
Lucuš
20.11.06,07:28
Viktória A Liduška vyprázdnite si SS, aby sme boli v kontakte!
Nechávam odkaz, snáď ho nájdete.
toria
20.11.06,12:44
Viktória A Liduška vyprázdnite si SS, aby sme boli v kontakte!
Nechávam odkaz, snáď ho nájdete.

Odkaz neprišiel, tak napíš od znova!!!!
maria87
22.11.06,06:48
Dobrý deň, ja by som chcela schudnúť. Teraz som s prekvapením zistila, že som pribrala 3 kila. Mám výšku 177 cm a vážim teraz po novom asi 66 kg, možno aj trošku viac. Myslíš, že je to dosť až moc. Poradte mi nejaké dobré recepty, čo by som si mohla urobiť ale nepribrať až tak. Moc na varenie nie som, tak niečo ľahšie keby sa dalo, bola by som rada. Nie je tu náhodou niekto z topoľčian, že by som s ním išla cvičiť do fitka? ak nie, tak aspon recepty potešia.:p
Muška
22.11.06,06:51
Baby, tu sú základy tej 90-dňovej diety
RAŇAJKY: celých 90 dní rovnaké OVOCIE (2 jablká alebo 2 hrušky
alebo 2 pomaranče alebo mištička hrozna, jahôd, čučoriedok a pod.).
Diéta sa vždy začne proteínovým dňom a za ovocným dňom sa začne od začiatku.
PORADIE NESMIETE NIKDY MENIŤ!!!
1. DEŇ PROTEÍNOVÝ DEŇ
OBED: 2 varené alebo pečené rezne, kus chleba, šalát v
neobmedzenom množstve, 2 dl čistej polievky. Namiesto mäsa môžete
zjesť 3 vajca alebo syr v rovnakom množstve ako mäso. Mliečne
výrobky smiete jesť len v tento deň. Polievku musíte vypiť až na konci obeda.
VEČERA: Rovnako ako na obed, len bez polievky a polovičné
množstvo. Ak ste na obed mali mäso, potom ho musíte mať aj na
večeru, ak vajcia, tak potom vajcia ....
2. DEŇ ŠKROBOVÝ DEŇ
OBED: Jesť smiete fazuľu, hrach, šošovicu, ryžu alebo zemiaky
všetko len varené. Použiť smiete tieto koreniny: soľ, korenie,
vegetu, kečup, varené paradajky a oregáno. K tomu smiete jesť kus
chleba a šalát.VEČERA: Rovnako ako na obed, len polovičné množstvo.
3. DEŇ UHLOHYDRÁTYOBED: Varené cestoviny s koreninami (viď 2. deň) alebo pizza
len s kečupom.
VEČERA: 2 menšie kusy torty alebo 3-4 kusy drobného pečiva alebo
3 kôpky zmrzliny a POVINNE rebierko varovej čokolády.
4. DEŇ VITAMÍNOVÝ DEŇ
3 x denne konzumujte rôzne druhy ovocia. Množstvo nie je obmedzené.
Raz mesačne musíte mať VODOVÝ DEŇ, ktorý musí byť za ovocným
dňom. Za vodným dňom opäť začnete s proteínovým dňom.
Kávu a čaj pijete v neobmedzenom množstve, ale nesladené.
Po ukončení diéty môžete jesť normálne, ale ešte 90 dní
raňajkujte len ovocie. Ak aj v ďalších 3 mesiacoch schudnete o 3
kg, prišlo ku zmene metabolizmu.Diétu smiete zopakovať až po 3 mesiacoch.
Počas diéty odporúčame kontrolovať krvný obraz a tlak.
maria87
22.11.06,06:57
Tá dieta je možno dobrá, ale ja nemám čas si vyvárať. Ráno vstáva o 6, dám si rožtek alebo niečo malé a idem do roboty. Z roboty odchádzam ale okolo 3, a domov pridem až vecer ale okolo 6 až 7. Takže variť, piecť a niečo také nemám kedy. co takto keby tam bolo musli, jogurt alebo niečo také. prosím.
otázka
22.11.06,07:33
Muška, s tou uhlohydrátovou večerou sa to myslí vážne?:confused:
To potom nie je také hrozné, alebo je to vtip?
Muška
22.11.06,07:55
Otázočka,
je to vážne a funguje to :) Teším sa na každý 3 deň. Tu je viac poraďáčiek čo ju držia - Lucuš, toria a majú super výsledky.
otázka
22.11.06,08:02
Tá dieta nevyzerá vôbec drasticky, musím si túto tému dôkladne preštudovať a musím sa taktiež už dôkladne nad sebou zamyslieť. /nadváha, nepravidelné stravovanie-celý deň nič, večer idem zožrať vola, sedavé zamestnanie atď/. Dávam sa do Vášho spolku.:D Bože, to sú slová do bitky.
Muška
22.11.06,08:15
chcela som Ti poslať SS-ku /podrobnejšiu/, ale máš plnú schránku
Lucuš
22.11.06,08:26
Tá dieta nevyzerá vôbec drasticky, musím si túto tému dôkladne preštudovať a musím sa taktiež už dôkladne nad sebou zamyslieť. /nadváha, nepravidelné stravovanie-celý deň nič, večer idem zožrať vola, sedavé zamestnanie atď/. Dávam sa do Vášho spolku.:D Bože, to sú slová do bitky.

Tak som bola aj ja pokiaľ som neobjavila 90 dňovku a teraz som plná energie a ozaj chudnem čo je úžasné, že nehladujem pozri na www.martinus.sk (http://www.martinus.sk) zadaj 90 dňová rozlišovacia diéta tam píšu aj babky, ktoré tiež chudnú podľa nej.:)
Lucuš
22.11.06,08:28
Muška chcem sa ťa spýtať, na tie koreniny v tej knihe nepíšu, že len tie čo si popísala, alebo som si nevšimla? No čo už, ale ja používam rôzne koreniny mám rada pikantné a funguje to mám dole 11 kilo.
Muška a blahoželám ti ku každému stratenému kiločku a som veľmi rada, že nás je čím ďalej tým viac, ak sa môžem spýtať koľko držíš túto diétku a koľko máš dole?
Drž sa s úsmevom ide všetko lepšie.
otázka
22.11.06,08:34
chcela som Ti poslať SS-ku /podrobnejšiu/, ale máš plnú schránku


Muška už som si SS vyčistila, môžeš napísať.
Muška
22.11.06,08:35
Lucuš, ten výcuc, čo som dala v predchádzajúcom príspevku je stiahnutý z www.moletka.sk . Ja mám knihu , tak si v nej listujem, ale koreniny používam - a tiež hlavne pikantné.
Ja som za posledný rok nabrala 10 kg.
Teraz som na 30 dni - 7 kg. Zvládla som aj vodový. :eek:
Muška
22.11.06,08:38
Muška už som si SS vyčistila, môžeš napísať.
Stále mi to hlási, že máš prečerpanú kvótu, skús osloviť Richarda, že sa Ti nedajú posielať SS-ky. Ja som už mala ten problém.
Lucuš
22.11.06,08:38
Lucuš, ten výcuc, čo som dala v predchádzajúcom príspevku je stiahnutý z www.moletka.sk (http://www.moletka.sk) . Ja mám knihu , tak si v nej listujem, ale koreniny používam - a tiež hlavne pikantné.
Ja som za posledný rok nabrala 10 kg.
Teraz som na 30 dni - 7 kg. Zvládla som aj vodový. :eek:

Ja mám vodový dnes a je mi vynikajúco, telo sa prečistí a 7 kilo za mesiac je úžasné, koľko by si ešte chcela dať dolu?
Ja ešte 5 kilo a som nadmieru spokojná.