Steffi SVB
08.06.14,14:07
Ahojte, chcel by som vás poprosiť či nemá niekto vzor ako vypísať žiadosť na registráciu oochrane osobných údajov a čo treba ku nej predložiť. Čím viac o tom čítam tým viac tomu nerozumiem. A potrebujem vedieť čo je ešte potrebné vypracovať okrem registrácie. Sme SVB a máme subdodávatľov na spracovanie tepla a ekonóma, ktorý nám robí ročné vyučtovanie aj mesačný prehľad platieb. Ďakujem ak mi to vie niekto po lopate vysvetliť
OOU.sk
09.06.14,04:00
Ahoj, o tzv. registracii sa tu uz popisalo mnoho otazok a odpovedi. Pokial vsak nenajdes nic co by ti pomohlo tak stale sa da skocit na stranku Uradu na ochranu osobnych udajov SR.
http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/sk/content/oznamovanie-informacnych-systemov-0

Z ostatnych povinnosti by som spomenul:
- zmluvy so subdodavatelmi v sulade s § 8 zakona o ochrane osobnych udajov,
- bezpecnostne opatrenia,
- poucenie opravnenych osob a zaznamy o vykonani tohto poucenia.

O vsetkom vyssie uvedenom tu existuje kopec tem :-)
mackoivan
11.06.14,10:25
Je to na dlhé vybavovanie - veľmi veľa koloniek na vyplnenie- veľmi nezrozumiteľných. Po konzultáciach s firmou, ktorá ti vypracuje projekt IS a Bezpečnostné predpisy sa to dá zvládnuť. ALE!!! po protestoch firiem sa to scvrklo(zákon) na minimum. Bezpečnostné smernice sú veľmi všeobecné len veľmi málo sa to týka SVB. Však SVB pracujú len s evidenciou členov. ( aj IS je taký pre drvivú väčšinu SVB)Prísnejšie je to u profesionálnych správcov, ktorý zabezpečujú ekonomickú agendu pre SVB. Títo správcovia (firmy) sú v inom postavení ako SVB. Majú zamestnancov atď. Nie som si istý či sa budú uplatňovať sankcie za neexistenciu Inf. Systému u SVB. Odporúčam ti telefonicky sa spojiť so Združením SVB mne sa to nepodarilo asi to robia len pre členov združemia (pýtajú členské od každého bytu) Podľa mňa by stačila zmluva medzi sprostretkovateľom a prevádzkovateľom IS (my sme ju mali ešte pred tým kým sme nemali IS) a dať podpísať poučenie oprávneným osobám !členom rady) ako nakladať s osobnými údajmi členov SVB . Som veľmi sklamaný čo sme za 280 eur dostali Je to objemné a o ničom len veľmi málo pre SVB. Inak informácie o IS ti nemôžem dať lebo to odporuje zmluve medzi firmou a SVB nemôžeme to poskytovať tretím osobám.
Aby to nakoniec nedopadlo tak ako s tým čipovaním psov - vyhrážky pokutami a potom tí čo nečipovali vyhrali a môžu sa smiať!!!! ja to vidím nejako tak
mackoivan
11.06.14,10:38
Ahoj, o tzv. registracii sa tu uz popisalo mnoho otazok a odpovedi. Pokial vsak nenajdes nic co by ti pomohlo tak stale sa da skocit na stranku Uradu na ochranu osobnych udajov SR.
http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/sk/content/oznamovanie-informacnych-systemov-0

Z ostatnych povinnosti by som spomenul:
- zmluvy so subdodavatelmi v sulade s § 8 zakona o ochrane osobnych udajov,
- bezpecnostne opatrenia,
- poucenie opravnenych osob a zaznamy o vykonani tohto poucenia.

O vsetkom vyssie uvedenom tu existuje kopec tem :-)
pozrel so si ten odkaz- dôležité pre SVB ak sa IS spracúva a archivuje len v listinnej podobe netreba!!! ho registrovať evidovať na úrade pre ochranu osobných údajov. SVB sa nachádza v jednom dome všetko to ostáva v dome a na papieri!!!- netreba byť zavesený na vebe aby si v tom mohol niekto listovať z pobočky cez PC. Treba si dať vypracovať IS pre SVB len v listinnej podobe
ďalej je tam ak prevadzkovateľ (SVB) poverí prevadzkovateľa (učtovníka, správcu) - tiež nemusí. atť
A ak prejde novela zákona (viď hore dal to sem nunenko) tak sa to riadne pobije ľavá ruka nevie čo robí pravá. Je to v druhom čítaní tak na 99% novela prejde - osobne to vítam