mimma2112
09.06.14,07:31
ivka70
09.06.14,05:34
Samozrejme, ze moze.
A aj ti ho da zaplatit.
mimma2112
09.06.14,05:45
tak to je sila, človek ktorý môj byt vydražil, ho do mesiaca predal o 40.000,-Eur viac, ja keď som žiadala o odklad atd .... banka ani nechcela počuť. Nemám slov . Dakujem za odpoved.
ivka70
09.06.14,06:07
tak to je sila, človek ktorý môj byt vydražil, ho do mesiaca predal o 40.000,-Eur viac, ja keď som žiadala o odklad atd .... banka ani nechcela počuť. Nemám slov . Dakujem za odpoved.

Zial, ty si mohla pred tym, nez ku drazbe doslo, byt predat a vyplatit uver ....
po vyhlaseni drazby sa uz velmi komunikovat neda.

Mohla si drazbu ako taku napadnut na sude, ak si myslis, ze nebola v sulade so zakonom.
buchač
09.06.14,06:44
Mám byť fest tvrdý ???
BUDEM !

[/QUOTE]ak je dražba ukončená a dražobný výťažok nepokrýva výšku úveru, môže mi banka dať zaplatiť ten zvyšok?[/QUOTE]

No nééé , ja zaplatím ...alebo zbierku vypíš !


tak to je sila, človek ktorý môj byt vydražil, ho do mesiaca predal o 40.000,-Eur viac, ja keď som žiadala o odklad atd .... banka ani nechcela počuť. Nemám slov . Dakujem za odpoved.

Je aj podstatné , že prečo došlo k dražbe bytu .
Takejto situácii predchádza totiž iba jediné .
Bola si proste neplatič ...a asi aj nejakú dlhšiu dobu - minimálne pár mesiacov . Lebo k nútenej dražbe predchádzajú aj tie nejaké výzvy . Ak si tieto neakceptovala , tak sa proste nečuduj , že si takto dopadla .


...a že vydražiteľ na byte zarobil ???
To je predsa jasné , aj ja by som tak konal ... biznis je biznis - to nie je charita .
willma
09.06.14,06:53
Buchy keď už si taký ochotný, môžem aj ja číslo účtu? :D
alaya1
09.06.14,06:58
Teda buchac, takto by som nepisala, nevies kedy co sa moze tebe pritrafit, fuu, mam dost!!.
willma
09.06.14,07:38
alaya buchač má pravdu - keď prišlo až ku dražbe - tam nebola žiadna komunikácia zo strany dlžníka - vždy bola možnosť byt predať vo vlastnej réžii ešte pred dražbou.
evuš
09.06.14,07:42
...áno, Willma, má Buchy pravdu, ale nevieme, čo bolo za tým....a ani nikdy nevieme, čo sa môže "pritrafiť" nám....pretože, keď je A...musí byť i B......
willma
09.06.14,07:43
keby som nevedela o čom hovorím, tak nepíšem
evuš
09.06.14,07:54
keby som nevedela o čom hovorím, tak nepíšem

...súhlasím s tým, že pokiaľ "nekomunikovali" tak si prirobili prúser, o tom niet pochýb, ALE.....
bodliak
09.06.14,08:07
Ľudia hrajú mŕtvych chrobákov, nie sú ochotní riešiť veci radikálne. Je pre nich nepredstaviteľné predať byt, vyplatiť dlhy a ísť hoci do podnájmu o 2-3 triedy nižšie, na perifériu atď.
Tak sa potom čudujú, že niekto začne konať za nich a ich to stojí desaťtisíce, o ktoré prídu.
Potom sa čudujú, zlostia, fňukajú, vyhrážajú.
Je to síce pochopiteľná reakcia, ale plačú na nesprávnom hrobe.
buchač
09.06.14,08:10
Teda buchac, takto by som nepisala, nevies kedy co sa moze tebe pritrafit, fuu, mam dost!!.

alaya

Mne sa už toho toľko pritrafilo , že mám dosť ...
...a nie , nemyslím teraz na tie zdravotné problémy .

Ja som bol/li už tiež v poriadnych sračkách .
Síce nie až v takých , že by mi hrozila exekúcia alebo dražba , ale mal som čo robiť , aby som šiel z kola von


Poviem aj inak .
Snažím sa byť zodpovedný , takže ak by mi aj nejaký problém hrozil , tak ho proste riešim a nezaujmem postoj pštrosa strkajúceho hlavu do piesku .
Napríklad som radšej predal svoje zbierky známok , bodákov a podobne ...
ALE RIEŠIL a aj PORIEŠIL SOM !!!


Vždy je ešte nejaká možnosť naporúdzi ... rodina , priatelia , ktorí v núdzi pomôžu . Môžem smelo povedať , že moja rodina drží jak Svätoplukove prúty a aj dobrí priatelia sa nájdu .
alaya1
09.06.14,09:20
Zarazila ma tvoja odpoved tej pisatelke, lebo nevies...co a ako... Nie kazdy ma rodinu, priatelov a pravdupovediac, malokto v sucasnosti sa zaujima o problemy inych. Myslim, ze prist o strechu nad hlavou je to jedno z najhorsich veci v zivote, tak aspon tu nemusime pridavat tych klincov. Pytala sa na nieco uplne ine. Urcite robili, co mohli a aj nie, zial, nie kazdy je fundovany, ci zbehly.
Za dobru rodinu bud Bohu, ci komu veris vdacny. ver, ze nie kazdy to ma tak. Zial.

Pre all- co sa tyka toho, ze pisete, ze mohla predat byt a vyplatit dlhy a vsetko je ok. No, mili moji. ja sa pokusam predat svoj byt uz rok l a nic. Tak nemyslite, ze snad banka by jej tolko cakala, a ze sama by predala byt za cenu bytu v drazbe, kde je mozne kupit nehnutelnost za 30% povodnej sumy, avsak len pri dobrych kontaktoch, ktore zastresuje bytova mafia.

A mozno to pohnojila a teraz jej nakladaju z kazdej strany, aj z tejto tu.
evuš
09.06.14,09:30
Zarazila ma tvoja odpoved tej pisatelke, lebo nevies...co a ako... Nie kazdy ma rodinu, priatelov a pravdupovediac, malokto v sucasnosti sa zaujima o problemy inych. Myslim, ze prist o strechu nad hlavou je to jedno z najhorsich veci v zivote, tak aspon tu nemusime pridavat tych klincov. Pytala sa na nieco uplne ine. Urcite robili, co mohli a aj nie, zial, nie kazdy je fundovany, ci zbehly.
Za dobru rodinu bud Bohu, ci komu veris vdacny. ver, ze nie kazdy to ma tak. Zial.

Pre all- co sa tyka toho, ze pisete, ze mohla predat byt a vyplatit dlhy a vsetko je ok. No, mili moji. ja sa pokusam predat svoj byt uz rok l a nic. Tak nemyslite, ze snad banka by jej tolko cakala, a ze sama by predala byt za cenu bytu v drazbe, kde je mozne kupit nehnutelnost za 30% povodnej sumy, avsak len pri dobrych kontaktoch, ktore zastresuje bytova mafia.

A mozno to pohnojila a teraz jej nakladaju z kazdej strany, aj z tejto tu.

..tak s týmto súhlasím !!!
MarcoM
09.06.14,09:34
Zarazila ma tvoja odpoved tej pisatelke, lebo nevies...co a ako... Nie kazdy ma rodinu, priatelov a pravdupovediac, malokto v sucasnosti sa zaujima o problemy inych. Myslim, ze prist o strechu nad hlavou je to jedno z najhorsich veci v zivote, tak aspon tu nemusime pridavat tych klincov. Pytala sa na nieco uplne ine. Urcite robili, co mohli a aj nie, zial, nie kazdy je fundovany, ci zbehly.
Za dobru rodinu bud Bohu, ci komu veris vdacny. ver, ze nie kazdy to ma tak. Zial.

Pre all- co sa tyka toho, ze pisete, ze mohla predat byt a vyplatit dlhy a vsetko je ok. No, mili moji. ja sa pokusam predat svoj byt uz rok l a nic. Tak nemyslite, ze snad banka by jej tolko cakala, a ze sama by predala byt za cenu bytu v drazbe, kde je mozne kupit nehnutelnost za 30% povodnej sumy, avsak len pri dobrych kontaktoch, ktore zastresuje bytova mafia.

A mozno to pohnojila a teraz jej nakladaju z kazdej strany, aj z tejto tu.

Však zníž cenu. Keď to nevieš predať 1 rok tak je niekde chyba. A väčšinou v nereálnej cene.

K téme: Prikrývaj sa len takou perinou na akú máš. Prípadne rieš skorej ako bude neskoro. Mám silný pocit, že zadávateľka ani jednu z týchto zásad nedodržala.
alaya1
09.06.14,09:35
Zarazila ma tvoja odpoved tej pisatelke, lebo nevies...co a ako... Nie kazdy ma rodinu, priatelov a pravdupovediac, malokto v sucasnosti sa zaujima o problemy inych. Myslim, ze prist o strechu nad hlavou je to jedno z najhorsich veci v zivote, tak aspon tu nemusime pridavat tych klincov. Pytala sa na nieco uplne ine. Urcite robili, co mohli a aj nie, zial, nie kazdy je fundovany, ci zbehly.
Za dobru rodinu bud Bohu, ci komu veris vdacny. ver, ze nie kazdy to ma tak. Zial.

Pre all- co sa tyka toho, ze pisete, ze mohla predat byt a vyplatit dlhy a vsetko je ok. No, mili moji. ja sa pokusam predat svoj byt uz rok l a nic. Tak nemyslite, ze snad banka by jej tolko cakala, a ze sama by predala byt za cenu bytu v drazbe, kde je mozne kupit nehnutelnost za 30% povodnej sumy, avsak len pri dobrych kontaktoch, ktore zastresuje bytova mafia.

A mozno to pohnojila a teraz jej nakladaju z kazdej strany, aj z tejto tu.

Však zníž cenu. Keď to nevieš predať 1 rok tak je niekde chyba. A väčšinou v nereálnej cene.

K téme: Prikrývaj sa len takou perinou na akú máš. Prípadne rieš skorej ako bude neskoro. Mám silný pocit, že zadávateľka ani jednu z týchto zásad nedodržala.

Zadavatelka sa pytala na nieco uplne ine, okrem moralizovania si jej, napr. pomohol aspon radou?
MarcoM
09.06.14,09:41
Zarazila ma tvoja odpoved tej pisatelke, lebo nevies...co a ako... Nie kazdy ma rodinu, priatelov a pravdupovediac, malokto v sucasnosti sa zaujima o problemy inych. Myslim, ze prist o strechu nad hlavou je to jedno z najhorsich veci v zivote, tak aspon tu nemusime pridavat tych klincov. Pytala sa na nieco uplne ine. Urcite robili, co mohli a aj nie, zial, nie kazdy je fundovany, ci zbehly.
Za dobru rodinu bud Bohu, ci komu veris vdacny. ver, ze nie kazdy to ma tak. Zial.

Pre all- co sa tyka toho, ze pisete, ze mohla predat byt a vyplatit dlhy a vsetko je ok. No, mili moji. ja sa pokusam predat svoj byt uz rok l a nic. Tak nemyslite, ze snad banka by jej tolko cakala, a ze sama by predala byt za cenu bytu v drazbe, kde je mozne kupit nehnutelnost za 30% povodnej sumy, avsak len pri dobrych kontaktoch, ktore zastresuje bytova mafia.

A mozno to pohnojila a teraz jej nakladaju z kazdej strany, aj z tejto tu.

Však zníž cenu. Keď to nevieš predať 1 rok tak je niekde chyba. A väčšinou v nereálnej cene.

K téme: Prikrývaj sa len takou perinou na akú máš. Prípadne rieš skorej ako bude neskoro. Mám silný pocit, že zadávateľka ani jednu z týchto zásad nedodržala.

Zadavatelka sa pytala na nieco uplne ine, okrem moralizovania si jej, napr. pomohol aspon radou?

Sry, moja vina. :)

Rada pre zadávateľku: Zaplaťte dlh ! Banka Vám to neodpustí ako bolo písané vyššie.
promont maja
09.06.14,09:57
... noo ... poznám prípad, kde stavebná spoločnosť v rámci zmluvného vzťahu s developerskou spoločnosťou stavala celý komplex bytov ... pričom peniažky od budúcich kupujúcich na kúpu týchto bytov od kupujúcich preberal konateľ stavebnej spoločnosti ... a keďže banka poskytla na stavbu týchto bytov úver tejto stavebnej spoločnosti = v rámci záložného práva uvalila ťarchu na tieto byty ... takže sa stalo, a ozaj nepreháňam, že si kupujúci takto kúpil a uhradil 100% kúpnopredajnej ceny bytu = síce má na LV uvedené svoje meno, ale s ťarchou vo výške 100% hodnoty tohto bytu ... a stavebná spoločnosť, peniažky, ktoré regulérne dostala a na základe uzatvorenej písomnej dohody má aj dnes povinnosť banke tieto uhradiť, neuhradila a už ani neuhradí, aspoň podľa mňa, nakoľko bol na ňu "skoro" ( neskôr stiahnutý) konkurz ... a banke je napokon jedno, kto jej tú ťarchu vyplatí = očakávam, že najprv osloví majiteľa bytu, ktorý v ňom aj s rodinkou býva ... a na osobu ako konateľa stavebnej spoločnosti bolo podaných niekoľko trestných oznámení ... keď to celé zhrniem, že ak to majiteľ bytu nebude schopný sám ešte pekne krásne zaplatiť, môže sa stať, že mu byt vydražia ...

... a developer už začal dražbu tých bytov, ktoré ešte nepredal: http://www.drazobnaspolocnost.sk/drazba/hladaj?obec-id=579&okres-id=&kraj-id=&typ=byt
alaya1
09.06.14,10:13
Majka, pozrela som link az na koniec, ale od zaciatku som tusila, o co ide. No, tieto byty, to je ina kava a ini ludia.tzv. nadludia mesta, zial, doplatia na to ti, ktorym sa tahali medove motuzy popod nos. Chvala Bohu, ze som do toho nesla a mala som nutkanie.
buchač
09.06.14,10:19
Zarazila ma tvoja odpoved tej pisatelke, lebo nevies...co a ako... Nie kazdy ma rodinu, priatelov a pravdupovediac, malokto v sucasnosti sa zaujima o problemy inych. Myslim, ze prist o strechu nad hlavou je to jedno z najhorsich veci v zivote, tak aspon tu nemusime pridavat tych klincov. Pytala sa na nieco uplne ine. Urcite robili, co mohli a aj nie, zial, nie kazdy je fundovany, ci zbehly.
Za dobru rodinu bud Bohu, ci komu veris vdacny. ver, ze nie kazdy to ma tak. Zial.

Pre all- co sa tyka toho, ze pisete, ze mohla predat byt a vyplatit dlhy a vsetko je ok. No, mili moji. ja sa pokusam predat svoj byt uz rok l a nic. Tak nemyslite, ze snad banka by jej tolko cakala, a ze sama by predala byt za cenu bytu v drazbe, kde je mozne kupit nehnutelnost za 30% povodnej sumy, avsak len pri dobrych kontaktoch, ktore zastresuje bytova mafia.

A mozno to pohnojila a teraz jej nakladaju z kazdej strany, aj z tejto tu.

Však zníž cenu. Keď to nevieš predať 1 rok tak je niekde chyba. A väčšinou v nereálnej cene.

K téme: Prikrývaj sa len takou perinou na akú máš. Prípadne rieš skorej ako bude neskoro. Mám silný pocit, že zadávateľka ani jednu z týchto zásad nedodržala.

Zadavatelka sa pytala na nieco uplne ine, okrem moralizovania si jej, napr. pomohol aspon radou?

Áno , ja neviem , čo je v pozadí .
Áno , pýtala sa na .." ak je dražba ukončená a dražobný výťažok nepokrýva výšku úveru, môže mi banka dať zaplatiť ten zvyšok? "
Odpoveď je jednoduchá . ÁNO - MOŽE - DÁ ZAPLATIŤ . Ba dokonca jej môžu poslať na krk aj exekútora .
Ja som na svojho dlžníka veru exekútora poslal ... ba dokonca má na základe môjho podania na súd aj flajster v trestnom registry .


alaya ...Teraz k Tvojmu bytu .

Samozrejme , že byt nepredáš , ak pýtaš nereálnu cifru . Respektíve , pohybuješ sa a orientuješ v tých cifrách , ktoré sú na nete . Tie sú predsa navýšené aj o províziu realitky . Ak chceš predať , daj dole cifru cca 5 - 10 % a budeš ako tak v reálnych číslach .

Niekde som už spomínal .
Predal som 1 - izbový byt realitke . Po dohode na cifre som mal love do týždňa na účte .
Na nete išli cifry podobných bytov za 30 - 32 litrov . Samozrejme , že realitka neakceptovala moju sumu , no svoju som teda dostal . ;)


Porozmýšľaj ... kľudne Ti dám aj kontakt , realitka je neskutočne profesionálna .
alaya1
09.06.14,10:24
Buchy, dik za ochotu, cenim si to, zial, moja cena je primerana, ale velkost bytu nie. na ulici predavame traja rovnake byty. Ludia hladaju mensie byty, nas je velky a preto je problem najst niekoho, kto kupi takyto byt. A hlboko pod cenu byt zas nepredam, dost sme do neho aj vrazili, takze nic ma do predaja nesuri, ani drazba, ani exekucia a plany mozno uskutocnim o pol roka, rok. Mozno ostaneme tu. To len ja mam potrebu sa neustale presuvat, rodina nie :)
promont maja
09.06.14,10:41
Majka, pozrela som link az na koniec, ale od zaciatku som tusila, o co ide. No, tieto byty, to je ina kava a ini ludia.tzv. nadludia mesta, zial, doplatia na to ti, ktorym sa tahali medove motuzy popod nos. Chvala Bohu, ze som do toho nesla a mala som nutkanie.

... no byty sú pekné ... v lukratívnej časti mesta ... a takých prípadov je tam veľa ... niekto má napr. ťarchu 30% z ceny bytu ... je to rôzne ...

... a čo sa týka predaja tvojho bytu ... raz som mala debatu na podobnú tému s jedným maklérom ... hovorili sme síce o rodinných domoch ... ale povedal, že priemerná doba, za ktorú sa predá rodinný dom je cca 3 roky ... takže 1 rok v prípade predaja bytu, bude v celku o.k. ...
Ferdosondo
10.06.14,03:30
A ako sa hovorí: "Všetko si raz svojho kupcu nájde".
Alaya, ak ťa nič časovo netlačí, tak nie je dôvod ísť s cenou dole.