janiely
09.06.14,12:15
Na účely súťaže sa vyžaduje účt. uzávierka over. daň. úradom. Daň. úrad odkazuje na register účtovných uzávierok. Je tam nejaké potvrdenie na tieto účely? Lebo ja som nič nenašla, Alebo sa považuje zverejnenie ÚZ už za samotné potvrdenie? Resp. kde inde získam účt.uzáv. overenú daň.úradom ? Ďakujem.
Dav
09.06.14,11:05
Daňový úrad účtovnú závierku neoveruje a jakživ neoveroval. Jediné, čo môžu organizátori súťaže vyžadovať, je potvrdenie o podaní daňového priznania a účtovnej závierky a potvrdenie o tom, že daňový subjekt nemá nedoplatky na daniach. Ak sa daňové priznanie + výkazy podávali "na pešo", existuje potvrdenie o podaní DP a výkazov. Ak sa podávali elektronicky, treba príslušné podania a potvrdenia vybagrovať z elektronickej podateľne. Alebo zobrať kolky a napísať 2 žiadosti - jednu na splnenie podania DP a výkazov, 2. na nedoplatky.
promont maja
09.06.14,11:13
... daňový úrad predsalen v minulosti overoval podanú účtovnú závierku ( osobná skúsenosť) = na každej strane podania bol nalepený kolok ( jeho väčšia časť, napr. v prípade výsledovky v hodnote v EUR 3,00 .. ) a aj modrá pečiatka s uvedením: Daňový úrad **, kópia súhlasí s originálom, dátum, podpis ...

... dnes, t. j. od 1.1.2014 máme register účtovných závierok ... a ten by mal byť prístupný ... ale či je? ...
janiely
09.06.14,11:21
ďakujem za odpoveď.
janiely
09.06.14,11:25
v registri sú všetky výkazy na nahliadnutie-pozerala som. Ale to predsa nie je potvrdením o overení účt. uzávierky, nie ?
promont maja
09.06.14,11:33
.. toto by aj mňa zaujímalo ... ako to vlastne má fungovať ... a či to vlastne funguje ...
Dav
09.06.14,17:28
Daňový úrad overuje podanie:či bolo podané, dá opis toho, čo bolo podané -DP a výkazov, overenú každú stranu, ale neoveruje DP ani výkazy z hľadiska správnosti účtovania a správnosti zdanenia. Daňovú správnosť zisťuje daňovou kontrolou. Závierku po obsahovej stránke overuje jedine auditor.
promont maja
09.06.14,17:33
... hovoríš o registri účtovných závierok ... či?
Dav
09.06.14,17:57
hovorím ...o "či".... Daňový úrad len zašle závierku do registra. Obsah ho nezaujíma. Zadávateľka zrejme potrebuje hodnoverné potvrdenie o odovzdaní DP a závierky a ak ho podávala elektronicky, bolo doporučené fin. správou skopírovať !!! obrazovku Alt+Print Screen a toto si vytlačiť,. Lebo na fin. správe bolo dostupné potvrdenie o podaní číslo X/xxxxxxxxx/2014, ale či to bolo práve daňové priznanie..... to se nikdo nedoví... Na ich stránke na FB sme sa ozývali, že teda sa nám to nepáči (vulgarizmy mazali :D ) a že teda chceme dačo také, ako bolo v eDane Win. Už sa to zlepšilo, už doplnili aj text, čo sa podáva.... Register je novinka, podľa mňa sa tiež doplní za pochodu. A keď sa niektorý úradník zasekne, že chce potvrdenie, zodpovedajúce roku pána pred n.l., len treba hľadať spôsob, čo by ho(úradníka) najlepšie uspokojilo.
promont maja
09.06.14,18:10
... fúha ... takže podobný postoj ako pri tlačení, či skôr netlačení kontrolných výkazov ... vďaka Olinka ...

... ale musím aj uviesť, že ešte v minulom roku to bolo jedna z celkom zvyčajných podmienok ( napr. výsledovka za posledných 5 či 3 rokov) v účastiach vo verejných súťažiach ... no v tomto roku, postačí aj čestné vyhlásenie o obrate ... nik od nás nič podobné už nežiada ...

... inak, ak ma pamäť neklame, posledná novela cca v októbri minulého roku zákona o účtovníctve = tá hovorí o predmetnom registri účtovných závierok ...