nikulik
11.04.06,07:03
Ahojte, potrebovala by som od Vás radu. Žiadali sme banku o kontokorentný úver a k tomu potrebujeme od všetkych poisťovní potvrdenia, že nemáme žiadne záväzky. Aj od daňového úradu potrebujeme potvrdenie, ale máme priložiť aj suvahu a výkaz ziskov a strát a kolky. Vraj daňový úrad okolkuje každu stranu súvahy aj výkazu Z a S. Je to tak? Ak áno tak koľko korunové kolky to maju byť? 50,- korunové?
Katarína STR
11.04.06,05:16
Vraj za každú potvrdenú stranu sa platí 50,- Sk kolok.
nikulik
11.04.06,05:21
A za potvrdenie že nemáme voči DU záväzky 100,- Sk kolok?
Nie som si ista.
Katarína STR
11.04.06,05:24
Za to som neplatila nič. Len mi vystavila potvrdenie priamo na počkanie /výnimočne/ a nechceli nič platiť.
Ale to bolo v Žiline, neviem ako to chodí inde.

Opravujem sa, pýtali potom dodatočne 100,- Sk kolok a žiadosť.
blondy
11.04.06,05:24
Za potvrdenie treba žiadosť + 100,- Sk kolok.
ZEvina
11.04.06,05:55
Mne poisťovne vystavili potvrdenia bez kolkov a na DÚ som dávala 50,-- Sk kolok za každú stranu - ale to bolo v r. 2004. Určite sa dá informovať aj telefonicky u správkyne.
janaGT
11.04.06,06:03
my sme v 09/05 potrebovali z DÚ potvrdenie, že nemáme žiadne nedoplatky / kvôli verejnému obstaraniu/. Platili sme kolok 100,-, potvrdenie bolo vydané na počkanie.
ALDA
11.04.06,06:07
my sme v 09/05 potrebovali z DÚ potvrdenie, že nemáme žiadne nedoplatky / kvôli verejnému obstaraniu/. Platili sme kolok 100,-, potvrdenie bolo vydané na počkanie.

Pred mesiacom som tiež potrebovala potvrdenie a platila som 50,- Sk.
janaGT
11.04.06,06:10
my sme v 09/05 potrebovali z DÚ potvrdenie, že nemáme žiadne nedoplatky / kvôli verejnému obstaraniu/. Platili sme kolok 100,-, potvrdenie bolo vydané na počkanie.

Píše sa tam:
"Správny poplatok vo výške Sk 100,- bol uhradený v zmysle zákona č. 145/1995 Z.z.o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov podľa položky 143 b/ Sadzobníka správnych poplatkov."
nikulik
11.04.06,06:11
No dala som tam 100,- sk kolok a 50,- sk za kazdu stranu. Uvidime, dnes tam idem, potom vam napisem ako to je.
A mimochodom moja spravkyna je taka ochotna, ze u tej sa radsej nic nepytat, to skor zajdem na poradu.
Ďakujem Vám všetkym veľmi pekne za príspevky a prajem pekný den.
janaGT
11.04.06,06:13
No dala som tam 100,- sk kolok a 50,- sk za kazdu stranu. Uvidime, dnes tam idem, potom vam napisem ako to je.
A mimochodom moja spravkyna je taka ochotna, ze u tej sa radsej nic nepytat, to skor zajdem na poradu.
Ďakujem Vám všetkym veľmi pekne za príspevky a prajem pekný den.
Nikulik, ty si tie kolky nalepila na žiadosť? Lebo tie sa majú lepiť na vydané potvrdenia. Resp. kolky si zoberieš so sebou a správkyňa ti ich tam nalepí.
ALDA
11.04.06,06:17
Nikulik, ty si tie kolky nalepila na žiadosť? Lebo tie sa majú lepiť na vydané potvrdenia. Resp. kolky si zoberieš so sebou a správkyňa ti ich tam nalepí.

Už sa nepotvrdzuje každá strana DP a výkazy, ani kolky sa nedávajú!!
Ten 50,- Sk mi nalepili na to potvrdenie!.Napísala žiadosť hneď na DU, bolo to na počkanie.
janaGT
11.04.06,06:27
Položka 143 - Zájkon č. 145/1995

a) Vydanie rozhodnutia daňovým orgánom, colným orgánom alebo obcou v daňovom konaní na základe žiadosti daňového subjektu podľa § 4, § 13, § 38 ods. 6, § 59 a § 64 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov ........................................... 300 Sk
b) Vydanie potvrdenia daňovým orgánom, colným orgánom podľa osobitných predpisov 8) ............................. 100 Sk
c) Doplnenie údajov na predtlačenom tlačive, ktoré predloží žiadateľ ......................... 50 Sk
nikulik
11.04.06,07:16
Nikulik, ty si tie kolky nalepila na žiadosť? Lebo tie sa majú lepiť na vydané potvrdenia. Resp. kolky si zoberieš so sebou a správkyňa ti ich tam nalepí.

Jani nie, zase az taka blba nie som :D . Tie kolky vezmem so sebou, nebudem ich lepit, nech ich nalepi spravkyna, este nahodou budem mat zbytocne vela a co potom? Zbytocne peniazky...
janaGT
11.04.06,07:19
Jani nie, zase az taka blba nie som :D . Tie kolky vezmem so sebou, nebudem ich lepit, nech ich nalepi spravkyna, este nahodou budem mat zbytocne vela a co potom? Zbytocne peniazky...

Nikulik, ja nehovorím, že si blbá, len vieš, niekedy človeku napadne všeličo, hlavne keď je v strese a ponáhľa. Ešte raz sa ospravedlňujem, nemyslela som nič v zlom.
ALDA
11.04.06,07:20
Jani nie, zase az taka blba nie som :D . Tie kolky vezmem so sebou, nebudem ich lepit, nech ich nalepi spravkyna, este nahodou budem mat zbytocne vela a co potom? Zbytocne peniazky...


Znovu opakujem, už sa každá strana DP a výkazy nekolkuje. Či je to 50,-Sk, alebo 100,-? Ja som dala iba 50,- Sk..bolo to v marci r.2006!!!
janaGT
11.04.06,07:22
Znovu opakujem, už sa každá strana DP a výkazy nekolkuje. Či je to 50,-Sk, alebo 100,-? Ja som dala iba 50,- Sk..bolo to v marci r.2006!!!

Alda, veď nikto tu nehovorí, že sa každá strana výkazov kolkuje. Možnože každý DÚ poplatkok vyberá podľa iného zákona :rolleyes: ! Podľa mňa do banky stačí priniesť kópiu z DP, VZaS, súvahu. Len to potvrdenie z DÚ musí byť s kolkom.
Katarína STR
11.04.06,07:26
Znovu opakujem, už sa každá strana DP a výkazy nekolkuje. Či je to 50,-Sk, alebo 100,-? Ja som dala iba 50,- Sk..bolo to v marci r.2006!!!

ALDI, ja som volala včera na DU do Kysuckého Nového Mesta, že si náš zamestnanec potrebuje dať potvrdiť daňové priznanie a povedala mi, že za každú potvrdenú stranu si musí doniesť 50,- SK kolok a za potvrdenie o tom, že je náš zamestnanec daňovníkom tohto štátu priniesť žiadosť a 100,- Sk kolok.
Asi to bude na každom daňovom inak. :D
Melnick
11.04.06,08:05
ALDI, ja som volala včera na DU do Kysuckého Nového Mesta, že si náš zamestnanec potrebuje dať potvrdiť daňové priznanie a povedala mi, že za každú potvrdenú stranu si musí doniesť 50,- SK kolok a za potvrdenie o tom, že je náš zamestnanec daňovníkom tohto štátu priniesť žiadosť a 100,- Sk kolok.
Asi to bude na každom daňovom inak. :D

Nemali by hlavne orgány štátnej správy ctiť zákon 145/1995 x10 násobne
novelizovaný a plniť ho do poslednej bodky, rovnako, na celom území
tak velikánskeho Slovenska?
Katarína STR
11.04.06,08:07
No asi mali, ale ako vidíš, iný kraj, iný mrav.
Ešte to presne tá pani, na linke pre styk s verejnosťou nevedela na 100%, tak som čakala 5 minút na linke, lebo sa išla opýtať.
A povedala mi to, čo som už napísala v predchádzajúcom príspevku.
Tak už to fakt nechápem.
Jarino
11.04.06,17:07
Za potvrdenie o nedoplatkoch - teda výpis z osobného účtu sa platí kolok 100,- Sk.
Za doslovný opis - teda kópiu - za každú stranu sa platí kolok 50,- Sk.
To platí na západe, severe, juhu aj na východe Slovenska.
nikulik
12.04.06,04:45
Jani, v pohode, to "blba" som myslela zo srandy. :D

No ale aby som tu nepísala mimotemy ..
Takže bola som včera na tom daňovom úrade aj so šéfom. Je to tak, že za potvrdenie, že nie sme DU nič dlžný sa platí 100,- Sk kolok, a za kópiu výkazu aj súvahy, za každú stranu 50,- Sk kolok. Nemalo by to byť v každom meste ináč.
Prajem pekný den :)
ALDA
12.04.06,05:10
Jani, v pohode, to "blba" som myslela zo srandy. :D

No ale aby som tu nepísala mimotemy ..
Takže bola som včera na tom daňovom úrade aj so šéfom. Je to tak, že za potvrdenie, že nie sme DU nič dlžný sa platí 100,- Sk kolok, a za kópiu výkazu aj súvahy, za každú stranu 50,- Sk kolok. Nemalo by to byť v každom meste ináč.
Prajem pekný den :)

Súhlasím, že by to malo byť na celom Slovensku rovnaké!!
Ale váš DU porušil smernicu!!. DU má iba potvrdiť, že ste odovzdali DP,/ani nesmie dávať razítka na výkazy/ ďalšie potvrdenie, že nemáte záväzok voči DU. To musí stačiť aj banke.
To okolkovanie DP a výkazov sa už nemá potvrdzovať, pretože DU neručí za správnosť..iba po daňovej kontróle a s tým aj súhlasím.
ada159
18.01.11,13:15
kolok pre potvrdenie o nedoplatkoch je teraz na DU 3 EUR?
Rudolf Kubík
16.03.12,08:48
Čaute, tiež sa chcem opýtať,
potrebujem banke vydokladovať, že nie som dlžný na DÚ dokopy je to 9 papierov:
- 2 kusy žiadostí
- 6 strán výkazov ktoré majú byť potvrdené
- 1 kus tlačiva z banky - potvrdenie o uhradení daňových nedoplatkov ... bla bla bla
Aké kolky budem potrebovať ?
Ďakujem.
avalik
16.03.12,08:50
Čaute, tiež sa chcem opýtať,
potrebujem banke vydokladovať, že nie som dlžný na DÚ dokopy je to 9 papierov:
- 2 kusy žiadostí
- 6 strán výkazov ktoré majú byť potvrdené
- 1 kus tlačiva z banky - potvrdenie o uhradení daňových nedoplatkov ... bla bla bla
Aké kolky budem potrebovať ?
Ďakujem.

Správne poplatky – Daňové úrady (http://drsr.sk/wps/portal/%21ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw2CwZJgjiO-pEYYkCOuTNc3NwNSdzCEC5uYYwkbuaFbI6vR35uqn6Qvrd-gH5BbmhoaES5IwDF5lW1/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFTNlM%21)
Rudolf Kubík
16.03.12,09:03
Takže ? :
2 žiadosti = 0 €
6 výkazov = 6x1,5 €
1 potvrdenie = 1x3 € ?
Pardon, ale ja som z tých sadzobníkov jeleň.
avalik
16.03.12,09:05
nemam cas v tom hladat - zavolaj si na DU ci musia byt kolky alebo sa da aj v hotovosti, pripadne rovno ti povedia kolko budes platit :)