Osmicka
09.06.14,14:54
V minulom roku bola ukoncena zivnost. Moze niekto vzniest narok na dodatocnu uhradu zavazku ? prenasaju sa zavazky zivnosti na osobu ?
Mila123
09.06.14,12:56
Moze niekto vzniest narok na dodatocnu uhradu zavazku ? tomuto som neporozumela....
ale ak po tvojej živnosti ostávajú záväzky, tie môžu byť vymáhané( čudovala by som sa, že by neboli), zvyčajne aj s príplatok vo forme exekúcie....
Osmicka
09.06.14,13:01
30.06.2013 som ukoncila prevadzku/zivnost a od tohto datumu mal prevziat objekt spravca, ktory sa tomu vyhyba. Kedze sa musia platit zalohove platby, nadalej chodia faktury. Niekolko-krat som podala ziadost na Biznis linku a ohradila som sa proti ich postupu. Teraz to chcu posunut na exekutora a ja neviem, co mam robit. Posledne vyuctovanie som uhradila do 30.06. Oni ODO mna pozaduju sumu za demontaz plynoveho zariadenia, pretoze spravca neplati zalohove platby od 1.7.
JankaO
09.06.14,13:01
Záväzky sa nikam neprenášajú. Tie fyzická osoba ak ich neuhradila a existujú stále má bez ohľadu na to, či vznikli pri podnikaní, zamestnaní, súkromnom živote.....
Osmicka
09.06.14,13:04
ale tieto vznikli az po skonceni prevadzky
Mila123
09.06.14,13:06
výpoveď si podala? ukončila si nejaký nájomný vzťah? alebo Biznis linka je telef? nebola tam viazanosť?
Mila123
09.06.14,13:07
nezáleží kedy vznikli, ale to , že vznikli tebe, je jedno či na IČO alebo RČ, stále si tá istá fyzická osoba
Osmicka
09.06.14,13:10
ano..prave preto, ze spravkyna si neplnila svoje povinnosti, som ukoncila najom. Podklady som posielala na Biznis linka SPP.
Osmicka
09.06.14,13:15
ale malo to suvis s prevadzkou, ktora bola ukoncena..to predsa nie je logicke, pokial posledne vyuctovanie bolo uhradene
JankaO
09.06.14,13:20
Ak si všetky zmluvy s dodávateľmi ukončila v z mysle zmluvy, alebo v zmysle zákona a myslíš si, že ich pohľadávka je neoprávnená, daj písomne voči nim námietku a pohľadávku popri. No treba si uvedomiť, že ukončením živnosti, prípadne ukončením nájmu, sa ti automaticky NESKONĆILI tvoje záväzky vyplývajúce z rôznych zmlúv. Tie môžu naďalej trvať a ako fyzická osoba za ne zodpovedáš.... (V SPP musíš sa odhlásiť ako odberateľ...)
Osmicka
09.06.14,13:29
ano ..bola som tam, ale dana pani sa neunuvala ist na prepis. takze som to poslala e-mailom na biznis linku SPP. Nebola schopna to podpisat a poslat oskenovane na e-mailovku SPP.
JankaO
09.06.14,13:36
Ak si bola odberateľom ty, tak to bol zmluvný vzťah medzi tebou a SPP. Ochota či neochota tretej strany na ukončenie zmluvy s SPP na to nemá vplyv. A nájom sa dá tiež ukončiť aj bez toho, aby s tým vlastník nehnuteľnosti súhlasil či nesúhlasil. Od toho sú predsa výpovede, ktoré sa doručujú a nemusíš čakať na súhlas druhej strany.
Osmicka
09.06.14,13:40
Neda sa to..oni to prepisuju po suhlase dalsieho odberatela. Bola som priamo na prepazke..tam mi odporucil tlaciva, ktore mam poslat dotycnej spravkyni, ktora ona nepotvrdila. Ohradila som sa opatovne e-mailom. Chceli odmontovat plynove zariadenia odo mna pozadovali plynari odomknutie priestoru, hoci som tam nebola par mesiacov. Proste ficova banda
Mila123
09.06.14,13:45
mala si dať plynomer demontovať, a tú demontáž zaplatiť, mala by si pokoj
Osmicka
09.06.14,13:47
ale oni demontaz nemohli vykonat, pretoze tam nemohli vstupit. plynomer je umiestneny v prevadzke.