bask
09.06.14,18:56
Dobrý deň, chcem sa spýtať. Stal sa mi pracovný úraz no ja som povedala na pohotovosti že sa mi to stalo doma lebo zamestnávateľ to odomna žiadal. Mám len dohodu o vykonaní práce. Dá žiadať odškodné "bolestné" Ďakujem
Tweety
09.06.14,16:57
A od koho? Od členov domácnosti? Bola chyba zatajiť pracovný úraz.
bask
09.06.14,16:58
Nie od zamestnávateľa, lebo ma donútil povedať že sa to stalo doma, aj keď sa to stalo v práci.
Tweety
09.06.14,16:59
a teraz na akom základe chceš od neho žiadať bolestné?
bask
09.06.14,16:59
Viem že to bola chyba ale musí sa to dať ešte nejako napraviť je tomu len pár hodín čo sa to stalo.
buchač
09.06.14,17:10
Vieš pískať ???

Ak hej , tak už Ti len to zostane .
Nemáš šancu na získanie , alebo to bude na dlhšiu dobu s neurčitým výsledkom .
Ak by bol zamestnávateľ férový , tak by snáď aj nejakú kompenzáciu dal .

Vidím to ale dosť bledo .

To akože chceš ísť znova na pohotovosť s požiadavkou o nejakú zmenu v lekárskej správe ?

...ako vravím , začni si pískať ...trebárs aj túto ;)

http://www.youtube.com/watch?v=VL_ESkqN3Q0
sosak
09.06.14,17:29
Keď si povedala na pohotovosti, že úraz sa ti stal doma, nie je čo riešiť, nie je to pracovný úraz. Chápem , že si bola v strese a zamestnávateľ naliehal na teba , aby si klamala, ale aj faktor, že si nechcela stratiť prácu zavážil. Nepíšeš, či pri tvojom úraze bol nejaký svedok, ktorý by ti to mohol dosvedčiť.
arizona
09.06.14,17:32
To sa pytas na webe ci dostanes nejake odskodnenie? No, to si si mala dohodnut so zamestnavtelom, ked si kvoli nemu klamala vo svoj neprospech...
bask
09.06.14,18:12
boli tam traja svedkovia
bask
09.06.14,18:12
to mi j e jasné, ale chcela som vedieť či sa to dá aj inou cestou
Tweety
09.06.14,18:16
A prečo si potom klamala, že sa ti stal doma? Môžeš to vysvetliť? Ako chceš zametnáv. donútiť, aby ti dal odškodné, keď teraz( po tvojom klamstve) zaň nie je zodpovedný?
Tweety
09.06.14,18:17
Terazky je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom. ALe skús sa s ním dohodnúť, že niečo za niečo, za to, že si klamala žiadaj bolestné.
kopretinka
09.06.14,18:20
a akou?
arizona
09.06.14,18:29
pohovor si o tom so zamestnavatelom, ci bude ochotny tvoje klamstvo nejak odskodnit. Ak neda nic, mozes sa sudit, ine ti nezostava
sosak
09.06.14,18:30
Tak potom trvaj na spísaní prac. úrazu vo firme. Povinnosti zamestnávateľa:
musí zaregistrovať úraz, ak zamestnanec bude práceneschopný viac ako 3 dni, za účasti zástupcu zamestnancov. Ak je predpoklad, že zamestnanec bude na „péenke“ najmenej 42 dní, je potrebné prizvať aj autorizovaného bezpečnostného technika
spíše záznam o úraze najneskôr do 4 dní od jeho vzniku. Ten musí do 8 dní odo dňa, keď sa o úraze dozvedel, zaslať inšpektorátu práce, doručiť zamestnancovi, ktorému sa úraz stal, alebo pozostalým, ak ich príbuzný v dôsledku úrazu zomrel
prijme a urobí opatrenia, aby sa zabránilo opakovaniu podobného úrazu
musí ho oznámiť zástupcom zamestnancov, ale aj polícii, ak je podozrenie, že bol v súvislosti s ním spáchaný trestný čin. Ak ide o závažný pracovný úraz, aj inšpektorátu práce
inšpektorátu práce musí poslať správu o príčinách a okolnostiach jeho vzniku do 30 dní odo dňa, keď sa o jeho vzniku dozvedel
do troch dní musí písomne informovať aj Sociálnu poisťovňu
zamestnávateľ sa môže zbaviť zodpovednosti v prípade, ak zamestnanec porušil predpisy napriek tomu, že bol s nimi riadne oboznámený, bol pri úraze pod vplyvom alkoholu alebo drogy