muchomurka
11.04.06,07:36
Môžem vyplatiť odmenu členom správnej a dozornej rady neziskovej organizácie, hoci zákon č. 213/1997 Z. z. o neziskových org. ... hovorí v § 21 ods. 5, že "Členstvo v správnej rade je dobrovoľnou a neplatenou funkciou. Členom správnej rady patrí náhrada preukázaných výdavkov, ktoré im vznikli pri výkone funkcie, podľa osobitného predpisu" (to je zákon o cestovných náhradách)?
olala
01.05.06,11:50
Odpovie niekto muchomurke? Aj mňa by zaujímalo či majú členovia správnej a dozornej rady nárok na odmenu, najmä ak poskytujú i služby v neziskovej organizácii-materskom centre. A majú nárok na preplatenie školenia na ktorom sa chcú zúčastniť v snahe poskytovať kvalitnejšie služby?
ajobs
01.05.06,12:01
Odpovie niekto muchomurke? Aj mňa by zaujímalo či majú členovia správnej a dozornej rady nárok na odmenu, najmä ak poskytujú i služby v neziskovej organizácii-materskom centre. A majú nárok na preplatenie školenia na ktorom sa chcú zúčastniť v snahe poskytovať kvalitnejšie služby?

Ak vykonávajú nejakú prácu pre neziskovú organizáciu, môžu mať za túto prácu normálnu mzdu - a musia mať pracovnú zmluvu. Členstvo v správnej a dozornej rade sú neplatené funkcie.
olala
01.05.06,12:25
Ďakujem a aspoň tie školenia si môžme dať do výdavkov?
ajobs
01.05.06,12:31
Ďakujem a aspoň tie školenia si môžme dať do výdavkov?

Pre úplnú precíznosť by som radšej siahol po nejakom type zmluvy, a túto uzavrel s členom správnej alebo dozornej rady. Potom by som považoval školenie, ktoré súvisí s výkonom činností, uvedených v uzavretej zmluve za daňovo uznateľné výdavky.
olala
01.05.06,12:49
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď .