lubocka
10.06.14,10:46
Prajem všetkým krásny slnečný deň.
Prosím Vás, má OZ účtujúce v jednoduchom účtovníctve povinnosť niekomu predkladať účtovnú závierku aj keď nepodáva daňové priznanie? (má len príjmy nepodliehajúce dani)
Alebo to platí len pre podvojné účtovníctvo:
Všetkým vopred pekne ďakujem.
martinaj
12.06.14,00:02
OZ nie je povinná nikomu predkladať účtovnú závierku, ak jej nevznikla povinnosť podať DP. Ak by DP podávala, závierku by predkladala len DÚ ako prílohu DP.
Helacat
26.06.14,16:22
ak OZ nepredkladá daňové priznanie, má povinnosť o tom informovať daňový úrad? Alebo ho jednoducho nepredloží?
Mishok
20.08.14,08:45
OZ nema povinnost predkladat uctovnu zavierku ak uctuje v JU a nema povinnost podat danove prizanie.
ak presiahne obrat 200 000€ musi nasledujuci rok uctovat v PU a vtedy musi predlozit uctovnu zavierku
tak isto ak uctuje v JU a ma zdanitelne prijmy
Mishok
20.08.14,08:47
Nema, avsak ak ma pridelene DIČ osobne odporucam informovat DU, ze nema povinnost podat danove priznanie
lubocka
24.09.14,04:05
Ďakujem za odpoveď.
Lucia Lašová
06.10.14,14:24
Dobrý deň. Viete mi prosím niekto poradiť ako je to v prípade OZ, ktoré účtuje v systave PJ? Taktiež nepodávalo DP, lebo nemalo zdaniteľné príjmy. Moja otázka je či je tiež oslobodené od zasielania účtovnej závierky a výročnej správy do registra. Ďakujem
Mishok
06.10.14,14:33
v pripade PU mate povinnost predlozit uctovnu zavierku v kazdom pripade (v prispevku som to uviedol)
Lucia Lašová
07.10.14,06:36
mozte mi prosim este napísať, na aký zákon sa to odvoláva. Za rok 2012 som tiež účtovala OZ v podvojom účtov. a priznanie sme na DÚ nepodávali. Dakujem
Mishok
07.10.14,06:53
Musím sa opraviť: Povinnosť ukladať dokumenty podľa § 23 ods. 2 zákona oúčtovníctve sa nevzťahuje na účtovnú jednotku, ktorá nie je založená alebo zriadená na účel podnikania okrem pár výnimiek:
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/2014_03_27_Informacia_NO_RUZ.pdf

Pomýlilo ma ze UZ už nie je povinnou prílohou daňového priznania aj keď sa povinne prekladá v lehote na podanie DP