abca
10.06.14,10:47
Mam problem nielen esteticky ale aj zdravotny. Nielen, ze to hnusne vyzera, ale sposobuje to dalsie nielen zdravotne a ortopedicke problemy, no i dalsie bolesti pri kazdom kroku. Nie je to od topanok, je to od malicka a vrodene. cize trapenie je od detsva, zosmesnovanie, posmesky a zdesene pohlady ludi. Doktori oporucali len konzervativnu liecbu a nosenie ortopedickych vloziek. Vhodnou obuvou su baleriny podla slovenskych doktorov. Tato obuv sposobuje dalsie odtlaky kvoli haluxom a vysunutemu 4.prstu, ktory je postaveny nespravne, teda sucha o obuv, nehovoriac o dalsich iných zdravotnych neliecitelnych problemoch, ktore mam a ktore odmietali liecit, lebo som z chudobnej rodiny. Jeden doktor prisiel s genialnym napadom, skratit 2.,3., a 5. prst?! Vekom sa zhorsuje, musim sa schovavat, nemozem si dovolit obuv, ktoru by som chcela. Vekom sa to zhorsuje a mam uz 28rokov, cim neskor, tym je to horsie.V starobe, ak sa jej dozijem, mi povedia, bolo to potrebne liecit a riesit v mladosti a v detstve. Teraz je zial neskoro, tak ako to bolo pri mojej starkej. Existuje nieco, teda skutocny odbornik, ktory nebazi po peniazoch, co to dokaze operovat? Je tu sanca byt normalny a stastnym? To je slovenske zdravotnictvo.NECH KRATKI SU ESTE KRATSIMI!!!!!
erik555
10.06.14,08:56
Co k tomu dodat? Vitaj na Slovensku! Pre terajsiu vladu je hlavnou ulohou znizenie deficitu na 3%, aby sme sa pacili v EU!!! A hlavne, aby to znizovanie islo od chudoby a nie od nich samych...oni si nadelia fajne platy a odmeny, a navyse este velmi dobre pomozu v biznisoch svojim kamaratom atd.! Zo statneho!!! To iste su aj zdravotnici!
BXLmiami
10.06.14,09:35
Čo takto sa spýtať kompetentných?Napriklad svojej poisťovni za akých podmienok Tvoju operáciu zaplatí a do akej miery?Alebo máš predstavu že slovenský doktor zamestnanec si s úsmevom prenajme operačku,zaplatí asistenta,inštrumentárku anesteziologa a všetky náklady okolo aby za dakujem a dobrý pocit spravil operáciu,ktorú odmieta zaplatiť Tvoja poisťovna kde každý mesiac platíš?
abca
10.06.14,10:22
poistovna je vec druhorada, problem je v tom, ze aj dokotri si robia srandu. Jeden povedal takych je vela (s takouto anomaliu). Hm. Odmietaju to robit, to je problem. Nechcu sa bavit o tom. Povedia: spravna obuv a ortopedicke vlozky. Koniec a vyriesene. Zatvaraju oci, ked sa ich to netyka. V detsve som chodila i na rehabilitaciu, no to ma nevylieci. Slovensky doktor je bezcharakterny hm, ktory ani ked poistovna preplati neriesi. Riesim provradu vec a to doktora, ktory by nasiel normalne riesenie. Bola som u desiatky doktorov i sukromneho, ktory len za konzultaciu pytal 40eur, no nemam financie cestovat, a chut trapit. Peniaze su problem, no problem najst aj SKUTOCNEHO DOKTORA, KTORY CHCE LIECIT A POMOCT. Normalne teda nie skracovat, totiz nemam ani 150cm, teda mam aj skratene koncatiny viac ako je normalne a skracovanie je logicky minimalne bezcharakternost. Neviem ci mam prejst cele slovensko a cechy, vsetkych doktorov, Som sarkaticka, no tak to je a vyzera. Mozno skoncim v tej 50. Neviem najst kompetentneho, ktory by to aj realne a skutocne chcel riesit a pomoct, nie robit si srandu. Teda musim najst doktora a potom riesit poistovnu. Dakuje.
Mila123
10.06.14,10:25
neskúšala si kliniku? nejaké vyššie pracovisko? a to, že Sk lekári nemajú charakter? mýliš sa, osobne poznám aj takých s charakterom......
abca
10.06.14,10:29
na slovensku ked sa taki narodis nemas sancu byt zdravi a normalni a mat normalnu pracu ci vobec sancu zamestnat sa. Ti co maju vsetko maju este viac.. Problem jednotlivca ci mensiny je vec druhorada, dolezite je ako sa nabalit a zbohatnut, a potom, ked prsi za golier, riesia ten deficit a podobne veci, a na chorych neostava, teda na zdravotnictvo. To je slovensky system a cele zdravotnictvo. No ja riesim nieco ine. No dakujem
Žabinka
10.06.14,10:31
nuž, asi si mala smolu na nesprávnych doktorov.. lebo nie je doktor ako doktor.. aj nám vraveli niektorí "doktori" na synov equinovarus, že stačí cvičenie, správna obuv, a po dvoch mesiacoch cvičenia a trápenia sa sme našťastie natrafili na Doktora, ktorý okamžite nariadil operáciu.. syn sa akurát začal stavať na nohy, keď mu dali dole sadru, takže hneď chodil, no prví doktori sa urazene ohradili, že aj oni by nariadili operáciu.. lenže až v ôsmom mesiaci, takže by bol pohybovo znevýhodnený a zaostával by.. skús sa obrátiť na viacerých doktorov, nech vyjadria svoj názor..
Katy a R
10.06.14,10:35
abca
10.06.14,10:36
skusala klinika, Bratislava, Topolcany-tu mi poradila ta poistovna a pod. rozne mesta dokonca i sukromneho v BA. Ked moje skusenosti su s charakterom, tak dakujem za ten charakter...a dakujem za znicene zdravie, co nebudem rozoberat, nie su to len anomalie... o tom potom.... takze to bokom
lujza.j
10.06.14,10:37
Myslim,ze si velmi nahnevana a vsetkych...co sa k tvojmu zdrav.problemu vyjadrovali....co je pochopitelne......len co si spomenula,ze mas aj iny zdrav.postih...s dolnymi koncatinami....ze to asi s tym ma suvis....
Nevieme kolko mas rokov.....
Mila123
10.06.14,10:40
vieme, má 28 rokov, mladá žena....
jslancik
10.06.14,10:40
pošepkám ti - má 28.
abca
10.06.14,10:41
prave bola som u viacerych a stanoviska su zamietajuce, a neviem ci mam cely zivot travit hladanim skutocneho doktora, a preto hladam riesnie aj takto. Dakujem.
abca
10.06.14,10:42
no aj suvis aj nie, je to suvis s doktormi a ich lieceniu, ci nelieceniu.... to tu nechcem. Rada by som chcela riesit co som v clanku naznacila. Dakujem.
lujza.j
10.06.14,10:43
Aha do kelu co som slepa...
Žabinka
10.06.14,10:43
vieš, chápem že si nahnevaná, ale nerozmýšľala si aj nad tým, že sa možno hneváš na nesprávnych?? píšeš, že máš 28, a že je to od dieťatka.. možno mali rodičia v čase vývoja kostí hľadať iné možnosti, lepšie ortopedické pracoviská, a nie sa uspokojiť pár vyjadreniami.. bolo to treba riešiť asi skôr, v útlom veku..
Žabinka
10.06.14,10:45
nás odporučili na ortopedické pracovisko v Žiline.. skús sa nakontaktovať, opísať problém.. možno je to ozaj niečo, čo sa nedá riešiť operačne, hlavne už teraz v takom veku..
lujza.j
10.06.14,10:49
Minuly ci pred tym tyzden...chlap co mal ten velky tukovy nador na tvari...udajne nik to nechcel zoperovat...nakoniec plastic.ch.co robi kozy...
Mozno ze sa.niekto oodvazi.....
bea
10.06.14,10:54
Neviem, či si v Bratislave bola v Špecializovanej ortopedickej nemocnici na Záhradníckej http://www.snop.sk/
Možno sa tam už tiež zmenili pomery, ale moja mama mala podobné problémy s prstami na nohe (síce jej sa to vyvinulo až v staršom veku). Tam jej jeden prst narovnali a chceli jej dva aj amputovať. Ja som vtedy bola proti, lebo už predsa bola stará. Ale v každom prípade boli sme s prístupom a aj liečbou v tejto nemocnici úplne spokojní. Neviem, či je to ešte stále tak.... časy sa menia :(
BXLmiami
10.06.14,10:55
Pokiaľ to nevedia slovenskí doktori,tak sa obráť na zahraničie.Ono v týchto prípadoch nestačí vedieť alebo byť charakterný,ak chceš spraviť takýto zákrok,musíš mať na to vhodné prístroje,zdrav.pomôcky,zdrav.materiál ,team ľudí a v neposlednom rade skúsenosti,ktoré ale nemajú ak na daný úkon nemajú podmienky a nerobia ho.
abca
10.06.14,10:57
rodicia to riesili, no doktori povedali, ze nevedia, pokrutili hlavou a bolo

PROBLEM JE TO MOZNEO V ZILINE, MOZNO V BRATISLAVE, MOZNE V ZAHRANICE... AJ JA BUDEM CESTOVAT A CESTOVAT A HLADAT A HLADAT.. JE NIEKTO NADRADENI KTO BY TO RIESIL, A PRESNE CLOVEK KTORY BY SA TYM REALNE ZAOBERAL BEZ TOHO ABY SOM NEMUSILA PREJST SLOVENSKO A ZAHNRANICE A ABY MA NEPREHADZOVALI Z JEDNEHO PRACOVISKA NA DRUHY AKO HNILY ZEMIAK A NEVYHOVARALI SA JEDEN NA DRUHEHO? DAKUJEM.

pozriem si kliniky, co ste mi odporucali, dakujem.Len neviem ci je sanca
abca
10.06.14,11:05
v takomto veku a stale nic, nielen, ze je to pre mna smutne a krute... noc co uz, prave jeden doktor, co citujem:"Nebudem to riskovat." Svoje postavnie? Peniaze? Nikto neriskuje, mozno sa niekto odzvazi. Nie ja som statna, ze to mam a tesim sa, ze musim nosti ortopedicke vlozky a nemozem si dovolit a mat to, co maju ostatni. Dakujem, za komentare, pozriem si pracoviska, no neviem na ktore sa obratiti, lebo cestovat cele slovensko, ziadny zivot a este aj toto... za co ani vlastne nemozem a nesposobila som si sama, co je znacne ine,a som mlada k tomu, a riesime to od destva, co su destatky rokov... smutne je slabe slovo
BXLmiami
10.06.14,12:14
Nekrič prosím.Je to Tvoja noha,Tvoje zdravie,Tvoj záujem a vyriešiť ho môžeš ty.Nikto iný.Aký nadriadený?Si dospelá a svoje problémy vyriešiš ty alebo nikto.
BXLmiami
10.06.14,12:17
Nebude riskovať Tvoje zdravie.Nebude riskovať že po zákroku nebudeš chodiť.
abca
10.06.14,13:37
sorry, za to ze som sa taka narodila? Za to mozem? Mudrlant, Mozu za to ti kompetentni a doktori. Co si mam dat operovat sama nohu, zobrat skalpel? To su slovaci. Mna sa to netyka, vyries si to sama, co ma do teba. Vsetci ta kopnu do riti, aj doktori. Mam mnozstvo zamietujucich sprav. Nepodplacam a hm nie som ku..va. To je problem. Ked ty nechcem vymaz to a neries, mozno druhy budu radi pomoct. Nicit sa a travit cele dni v ordinaciach a cestovat a pocuvat, ze takych je vela a pod dristy na to su doktori, ze? Dakujem.

Po dalsie.

Niet penazi nie zdravie. Ako ovplyvnit nohu ja sama? Ako ovplyvnit geneticke predispozicie? x
abca
10.06.14,13:45
nebude riskovat nieco ine. Vsetko sa da ked sa chce. Haluxy sa daju operovat? od kedy sa po nich nechodi? Hm. Nebude riskovat nieco ine. V tom je nieco ine, je to svinstvo slovenske.Peniaze su v tom, vies. Horsie veci, odseknute prsty sa operuju, co si sposobili sami a toto nevedia? Taketo primitivne vyhovorky nech si hovorite detom v skolke. Radsej setrit ako pomoct a setrit na tych dole. ZA CHYBI DRUHYCH TRPIA NEVINNY.
Lepsie mat bolesti pri kazdom kroku, trapit sa a hanbit sa, pocuvat posmesky a zosmenovanie, a divadielko ostatnych ako pomoct BXL miami, ze. To je tvoj pripad.
BXLmiami
10.06.14,17:26
Pozrela si si aspon raz anatomiu chodidla?Vieš dám prirovnanie-ked vie spraviť z lega autičko,prečo si nezloží funkčné BMW?asi toto si povedala.No nič,príjemné jedovanie aj nadalej.
abca
11.06.14,05:49
zdravi a normalni po telesnej stranke to nikdy nepochopia, toto nie je jedovanie, to je trapenie, bolest a utrpenie bez zivota.... ty to nepochopis, jednoducho, keby som bola Ficova ci prezidentova, tak sa to da urobit, to je jasne ze z kripla sa robi tazko modelku, ci normalneho cloveka,, a preto neriskuje ... za tym su len svinske peniaze...A TO CHCEM VELA, ZE CHCEM LEN TO CO MATE VSETCI A TO JE ZAKLAD STASTIA A ZIVOTA?

Laskovo ty tu nereaguj, ty si z tych co maju zdravie, robotu a teda peniaze, spolocenske uplatnnenie, tebe to lahko hovori... vodu kazes pijes vino... laskavo to neries ked to nevies, a na primitivnosti nie som zvedava, hladam ochotu nie teba, ochotnych ludi co sa najdu a chcu pomoct, nie som lekar, no da sa to... ale ty to nie si to je jasne, mozno sa toho nedozijem, no skusim zahnranicie, televiziu a pod.
korela
11.06.14,07:18
Čo tu spomínaš jednotlivca či menšiny, ty si myslíš, že ľudia z menšín sa nenabaľujú zo štátneho?
A nie je to slovenský systém, to je veľmi sofistikovane prepracovaný systém, ale nie je vytvorený národom.
Doplň všetky ostatné tvoje dg, možno ti dám radu. Písala si, že ich máš viac. Veď tu ťa snáď nikto neidentifikuje. Je to dôležité, ak zadávaš otázku, pridaj všetky informácie, ľahšie sa odpovedá.
korela
11.06.14,07:23
abca, ak reaguješ na BXLmiami, je to lekárka. Pochybujem, že by ti dobre neporadila.
Sama píše o stave zdravotníctva ako celku na Slovensku. Snaž sa hľadať riešenia, raz sa ti dvere otvoria, musíš mať výdrž, žiaľ.
abca
11.06.14,07:31
myslim ako riesenie problemu jednotlivca, o com je demokracia, no politiku tu riesit nebudem...no nie je to len o demokracii, ale aj o niecom inom ako o ludskosti a hodnoty, ktoru tu zial chybaju.... to tiez nechcem rozoberat.... nie som osobna...... je to vseobecne..... co sa tyka diagnoz, fakt nebudem pisat, take anomaliu neviem ci tu takeho najdem v 21. storoci, takze nie je problem......to tiez nechcem...... neviem ci si dokrorka, niektore su nevyliecitelne, teda len cakat a sledovat ako to ide dolu, ......no toto sposobuje dalsie ortopedicke problemy od kolien po chrbticu, co dobry odbornik musi vediet sam, bez toho, aby to pacient diktoval, co mi potvrdil ustne neurolog, no ten len povedal,aby som si zobrala Ibalgin, ze ani najlepsia klinika v USA to nebude robit......... ale ak vies doktora, ci dobbru kliniku, nemocnicu, budem rada..diki
abca
11.06.14,07:41
zial dokedy sa takto trapit? Mam 28 rokov a cakam roky, a to nechem vela, ci hej, neriesim diagnozy, ktore mi sposobili doktory, a ktore sa nedaju liecit.... ked budem stara mi to bode nanic alebo nebudem moct chodit
BXLmiami
11.06.14,08:01
Lenže ako to ja vidím,tak sa v podstate vyjadrili všetci a to tak,že je veľmi rizikové ísť do toho.Každý z nás niečo od života do vienka dostal a musí to zvládnuť a naučiť sa žiť tak ako sa dá.Ak Ti viac menej všetky pracoviská povedali,že to nie je riešiteľná situácia a vyjadrili sa,že ani najlepšia klinika v USA by do toho nešla,tak sa zrejme budeš musieť vyrovnať so situáciou a zvládnuť to.
korela
11.06.14,08:04
Skús začať tu
Asociácia na ochranu práv pacientov SR
Adresa
Presovska 39
Mesto
821 08 Bratislava
Štát
Slovensko
E-mail
aopp@zoznam.sk
Tel.
+421 2 555 731 70
Fax
+421 2 555 731 70
www.aopp.sk, nefunguje, táto áno http://aopp.webnode.sk/ciele-a-poslanie/
Charakteristika
Občianske združenie - strešná pacientska organizácia cieľom ktorej je ochrana práv pacientov a informovanosť verejnosti o problematike zdravotníctva, práv a povinností pacientov v SR.
- See more at: http://www.euractiv.sk/osoby-a-institucie/slovenske-mvo/275/institucia#sthash.5TsJXB3r.dpuf
Pracovali tam veľmi slušní ľudia, neprišla som s nimi do kontaktu ako pacientka, ani som u nich pre nikoho nehľadala pomoc.
Budeš potrebovať právnika, nejako sa k nemu prepracuj.
Takéto operácie sa robia v iných štátoch bežne. Skús sa informovať cez iné estické zariadenia, kto sa týmto zaober na Slovensku a okolí. Mali by byť zorientovaní v problematike.
Viem, že kladivkové prsty robili aj v Ružinovskej nemocnici na ortopédii v BA. Predpokladám, že by boli schopní urobiť aj iné.
.
"Deformity chodidla ako kladivkové prsty, haluxy, plochá noha, prekrížené prsty môžu byť príčinami bolestí hlavy, krížov, chrbta či kĺbov. Ortopedické pomôcky vám môžu od bolestí uľaviť.
Chodidlo nesie hmotnosť celého tela a tak rýchlo reaguje na rôzne zmeny či polohy." Čiže to môže meniť postupne tvoj skelet a vytvárať bolesti aj v iných orgánoch.
Konzultuj aj tu, i keď sa uvádzajú iba ortop. pomôcky. Vedia viac, sú z odboru.
http://www.shamsclinic.sk/magazin/pomozte-svojim-chodidlam
http://www.shamsclinic.sk/kontakt týchto si oslovila?

https://www.google.sk/search?q=surgery+crooked+toes&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BJCXU6K1AsWaO9nOgagE&ved=0CAgQ_AUoAQhttps://www.google.sk/search?q=surgery+crooked+toes&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BJCXU6K1AsWaO9nOgagE&ved=0CAgQ_AUoAQ, aj v Európe, nielen v Amerike.
Pokiaľ ti to uznajú ako nie iba estetickú záležitosť, ale zdravotnú, mohla by si byť úspešná so svojím zámerom. Možno dlhá cesta, ale skús.
Popozeraj si všetky inštitúcie a oslovuj ich aj s dokumentáciou a krokmi, ktoré si doteraz podnikla a kde si bola zamiertnutá.
http://www.euractiv.sk/osoby-a-institucie/slovenske-mvo/275/institucia

I. ortopedicko-traumatologická klinika UNB a LFUK, Ružinovská 6, 826 06 Bratislava - MUDr.Andrey Švec, PhD.,hlavný odborník pre ortopédiu (Hlavní odborníci MZ SR vymenovaní v súlade so Štatútom hlavných odborníkov a krajských odborníkov zo dňa 30.11.2009.), http://www.health.gov.sk/?hlavni-odbornici - podľa toho, v akom kraji bývaš
abca
11.06.14,09:23
dakujem, tot je pomoc, klobuk dole
abca
11.06.14,10:55
precitaj si koment alias korely a uvidis, tu je len ta sloveske pokrytectvo... ty by si sa nedozil ani 18 pri tomto, s bolestami sa da vyrobnat? ze ta usta nebolia...... zdravi to vedia riesit najlepsie, setrit na chudobe a chorych to si cely ti a ty sa mas dobre to je hlavne, ze si statstny a zdravy.. potvrdzujes znova ti co maju vsetko to nepochopia, nevies co je bolest a trapenia a byt chori, nemyslim nejaku chripku, ci nejaky skrabancek

Po dalsie ti co nedostali do vienka zdravie, maju sediet doma v bolestiach, brat ibalgin a cakat kedy umru, To je slovenske.
Kvaka
11.06.14,11:47
abca, viem o vynikajúcom odborníkovi, síce je to chirurg zameraný na ruku, ale možno by ti vedel aspoň poradiť. Jeho prístup k pacientom je naozaj vynikajúci. MUDr. Ladislav Košťál.
erik555
12.06.14,09:50
korela (Včera 10:18) "Čo tu spomínaš jednotlivca či menšiny, ty si myslíš, že ľudia z menšín sa nenabaľujú zo štátneho? "........... To mas koho na mysli? Ktora mensina sa nabaluje zo statneho? Ak to slovo "nabalovat" myslime rovnako :D
korela
12.06.14,22:58
viem, že máš rád témy o politike, ale ja som reagovala na abca (10.06.14 13:29),
Rieš jej probbém s prstami a s politikou sa vráť do tém na to určených.
abca
16.06.14,05:46
korela, pisala som mail na asociaciu na ochranu prav.. minuly tyzden a cakam na odpoved, ako to prosim ta myslis, aky by som mala urobit postup?, a pravnik k comu?, co by som mala podla teba iniciovat, aby sa to raz skoncilo pre mna uspesne?
korela
16.06.14,11:24
Ja by som žiadosti zasielala radšej klasickou poštovou formou - listami ako mailami. Doporučene.
Uvidíš buď podľa odpovedí. Keby ti pomáhal právnik, bolo by to možno s lepšou argumentáciou. Pričom nechcem spochybňovať tvoje schopnosti.
Už si mohla napísať aj na iné adresy naraz, pretože stratíš veľa času čakaním. A ešte k tomu ide dovolenkové obdobie.
Ešte mi napadlo ísť na to aj z druhej strany, napíšem ti neskôr do SS.
abca
17.06.14,07:03
ok, dakujem.
účtovník 007
17.06.14,11:11
Ahoj abca, je vidieť, že si plná zlosti a hneváš sa tu aj na poraďákov- neodborníkov v oblasti ortopédie. Ale asi máš za sebou ťažký kus života a skúsenosti, ktoré len ťažko pochopí ten, kto také problémy nemal. Píšeš, že nemáš peniaze a nebudeš cestovať po celom Slovensku. Tak skús iný postup. Máš internet, keďže tu píšeš a podľa toho, že si sem pridala foto svojej nohy si aj šikovná. Obvolaj odborníkov, čo Ti tu pridali na nich kontakty a spýtaj sa, či im môžeš poslať foto svojej nohy, popros o mailovú konzultáciu. Možno niektorý z nich bude vedieť poradiť a nájde riešenie. Za pokus to stojí.
Mnohí Ti tu písali o haluxoch, ale Ty nemáš halux. Tebe vznikla deformita za "prvým kĺbom" palca. Tam sa to nedá jednoducho zlomiť, odrezať a zasádrovať. Množstvo jemných kostičiek komplikuje prácu a palec je najdôležitejší prst, čo sa týka stability človeka. Tí, čo prišli o palec pri diabete, by vedeli hovoriť. Mnohí sa museli doslova učiť chodiť. Preto si myslím, že mnoho lekárov sa vlastne bojí do toho ísť, lebo na konci je neistý výsledok. Ty si presvedčená, že sa to dá, ale si ochotná podstúpiť i riziko, že sa niekto na to dá a tvoj stav bude ešte horší ako pred zákrokom? Čo potom? Budeš sa s doktorom súdiť, alebo si povieš...no, vyskúšal. Takže aj ty zváž svoje možnosti, lebo operácia tvojho palca je stav nezvratný, na konci ktorého môže byť úspech, ale aj neúspech. prajem Ti, aby si našla koho hľadáš a aby Ti pomohol v Tvojom probléme.
abca
17.07.14,16:47
zial mailom doktori odmietaju konzultovat, lebo taku priseru sa nevidi castos a preto diskutovat cchu osobne, ani rontgen nechceli prijiat, vraj dopredu sa to neda a bla bla na termin caka viac ako 3 mesiace, zial to je postup pre obycajneho cloveka... zial co sa nelieci a kde sa setri ide len dolu, krivy palec mam od destva, no nelieci sa to, elektorliecba ci rehabilitacie co su lacnejsie veci nepomaha, ...... hallux nepatri k tazkych zakrokom , no zial vyhovorky sa najdu vzdy, to je lahsie ako pomoct a vyliecit, ci lepsie je sa napchavat lacnymi liekmi od bolesti alebo sediet doma v boelstiach, no slava zdravotnictvu a som im "neskutocne vdacna" a budem nohy bozkavat, nie? Smutne az trapne, v zahranaci, kto chce byt zdravi, tomu pomozu to ho uslapuju