Dia333
10.06.14,18:05
Jedna osoba sa do mňa naváža dlhú dobu. Už to budú 2 roky. Pre spresnenie to čo mi robí, sú to posmešky typu že na zemi sú obaly mám sa nažrať, alebo že hodil pred mňa obal od jedla a povedal mi nažer sa, keď som ho stretla v kine hádzal do mňa jedlo a kopal do mňa, už do mňa aj hádzal veci aj keď som ho stretla a vrieskal ,,posmešky" keď som šla po ulici, nevhodné narážky na moju osobu a výzor, nevhodné prezývky, atď... Zo začiatku som to ignorovala ale potom sa to rozšírilo medzi jeho známymi aj mojimi známymi, a v dobe asi mesiac do zadu sa to rozšírilo aj medzi osoby s ktorými sa nepoznám a tí ľudia začnú ísť za mnou po ulici a začnú na mňa kričať na celú ulicu nevhodné narážky voči mne, už mi to príde ako psychická šikana a poškodenie môjho mena a povesti, zničilo mi to aj vzťahy s niektorými ľuďmi, a už mi to robí aj viacero ľudí, prosím Vás poradte ako to mám riešiť? Ďakujem.
panamaus
10.06.14,16:12
Stručne = ručne.
buchač
10.06.14,16:23
Jedna infoška mi chýba .
Bude a je ale aj neskutočne dôležitá .
Aký je VEK ...Tvoj a aj dotyčného .....???
ALE predpokladám ( ba som si istý ) , že sa jedná o jedincov - študentov .
Takéto situácie sa bežne objavujú vo filmoch americkej produkcie a chlapec si myslí o sebe , že je niečo viac .
Dospelí jedinci sa správajú inak a keď aj ide o nejaký mobbing , tak sa to robí skryte .

Sú viaceré možnosti :

1. Buď budeš totálne ignorovať ... iné sa veľmi nedá
2. Zver sa so svojimi skúsenosťami rodičom , nech riešia situáciu s jeho rodičmi .
3. Určitú možnosť má aj škola .
4. Viď príspevok od panamaus... ale poriadne , festovno , aspoň na tri týždne poslať na chirurgiu .
misoft
10.06.14,21:27
Bude vyskakovať? No tak tebe potom vyskočí toto: http://www.falco.sk/stranka_data/moduly/eshop_1/1334061191.jpg a on sa hneď spamätá, keď jednu cez hubu dostane.
Dav
11.06.14,04:21
Kopanie a fyzické útoky hlásiť na polícii, povedať rodine, ísť na lekárske ošetrenie a brániť sa zákonom. Na ten zbytok buď absolútne nereagovať, alebo si urobiť z dotyčného posmech. Na poznámky nažer sa na niečo na zemi - na obaly - jéj, si pozorný, ale nebudeš hladný ty? Ďakujem, že sa o mňa staráš, alebo ale nie, tieto nejedávam.Na prezývky a urážky - napr. ale ja nie som tvoje zrkadlo. A navyše snažiť sa chodiť na úplne iné miesta ako dotyčný. A vôbec, prečo sa to celé začalo, lebo bezdôvodne asi ťažko. Ak niečím vybočuješ z radu, a pozornosť priťahuješ, tak je to daň za vybočenie. Ak to celé začalo, lebo máš napr. pankáčske číro, tak sa nesťažuj, a trp, alebo číro dole; ak preto, lebo máš prvé ceny v súťažiach, je to závisť, ak pre dôvody, ktoré neovplyvníš - napr. výška, vyhľadaj pomoc psychológa, aby ťa naučil obrane nielen navonok, ale aj v tvojom vnútri.
jslancik
11.06.14,05:18
juuj, hentým doslovne cez hubu, neodporúčam. Striktne iba po končatinách... Neprimeraná obrana je nedobrý paragraf.
kopretinka
11.06.14,05:24
ani po nohách......obuškom proti nádávkám?
jslancik
11.06.14,05:28
zachytil som tam niekde "kopanie". ale nebolo ho moc. Fyzická obrana jedine v prípade fyzického napadnutia. Inak by to bola neprimeraná obrana.
misoft
11.06.14,05:32
Pche! Nech to krikľún dokáže! Ona môže povedať, že ju fyzicky napadol...... a tiež jej to musia dokázať.... budú riešiť, vyšetrovať, ale dotyčný už spozná, že papuľu otvorí, cez ňu dostane ....i nabudúce.....
jslancik
11.06.14,05:35
lenže aby to bolo slovo proti slovu, musel by byť "krikľúň" jeden. A z praxe vieme, že krikľúni bývajú viacerí, napr. z dôvodu, že jeden sa nemá pred kým predvádzať. A možno by druhá strana mala problém klamať pod prísahou.
Braňo
11.06.14,05:38
keď pre Teba hodí niečo a povie nažer sa, tak skús nabudúce povedať, že zrejme Vám to vypadlo z tej Vašej mastnej papule a nebudem vám kaziť obed.
misoft
11.06.14,05:39
No niekedy to aj pomôže. Alebo použiť "priateľskú" výpomoc. Príklad z môjho susedstva: susedov syn pri úraze prišiel o časť nohy (má protézu), raz na prechode ho skoro zrazil jeden "podnikateľ" na "superfáre" a samozrejme mu vynadal, že čo sa ten kripeľ pletie po prechode. No a chlapčisko len zašlo za známymi Romulánmi. No a tí už urobili poriadky..... "podnikateľ" musel zubára navštíviť a auto mohol opravovať a prestriekať.... Páchatelia sa samozrejme nenašli......
kopretinka
11.06.14,05:54
no nie každý má takých "kamarátov"