tms
11.06.14,06:06
RTVS mi oznámila ,že na základe spracovania údajov uvedených v návratke k listu zo dňa 03.04.2014 bude vystavovanie predpisov úhrady na platobnom doklade SIPO ev. č.xxxxxxxxxx najneskôr od júla 2014 ukončené..Dovolili si ma požiadať ,aby som položku RTVS na platobnom doklade SIPO v júni 2014 neuhradil.V prípade viacerých položiek ,mám požiadať o vystavenie náhradného platobného dokladu SIPO. Neporadili mi však ,čo by som mal robiť , keby som už bol zaplatil a kam si mám strčiť nervy ,čas , peniaze a vynaložené úsilie.To akože platobný príkaz ,dokáže predbehnúť rozhodnutie o tom ,či máte platiť?ZAUJÍMAVÉ.Napriek tomu ďakujem pracovníkom RTVS ,pošty atď..........
avalik
11.06.14,05:03
Čítaj zákon 340/2012 Z. z. o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska - žiadne rozhodnutie o tom, či máš platiť alebo nie, RTVS nie je povinná vydať. To čo si zaplatil navyše ti vrátia. To, kto zapríčinil, že sa ti na doklade SIPO objavil aj poplatok za RTVS si musíš zistiť ty sám a prípadnú škodu si ulatňovať u dotyčnej osoby/organizácie, prípadne na súde. Zrušenie platenia cez SIPO trvá nejaký čas - viac info nájdeš na stránke pošty.
tms
11.06.14,05:19
avalik ďakujem za Tvoju odpoveď je užitočná ,ale ja sa potrebujem dozvedieť niečo iné.
kopretinka
11.06.14,05:19
na stránke pošty,po kliknutí na sipo na mňa vyskočilo toto
Toto pripojenie nie je dôveryhodné-tak ako celá pošta aj so sipom
kopretinka
11.06.14,05:22
tebe aspoň odpovedali,ja som sa toho ešte nedožila
avalik
11.06.14,05:28
Za čo penále a upomienka? Ak je pravda, že tvoje odberné miesto el. je na garáž (ako píšeš v inej téme), tak poplatky zo zákona neplatíš - ak to nie je pravda a ty si klamal, tak čakaj, že sa na to príde.
Peggynka
11.06.14,06:09
To je nejaká haluz na dlhé lakte; pokiaľ viem,tak sťahovanie poplatku nemôžeš zrušiť,to musia RTVS (vidíš,že je to komplikované).Ja by som to nechala tak a počkala.Mame to zrušili a vrátili peniaze.
tms
11.06.14,06:48
raz všetko dozrie , povedal niekto ,asi to berú podobne ako najprv zaplať a potom to zrušíme
tms
11.06.14,07:11
kopretinka , ďakujem ,s tou poštou je to asi pravda ale to začneme úplne novú a veľmi dlhú tému.Napríklad:prečo naša poštárka nezazvoní iba Ti nechá oznámenie že na pošte máš doporučenú zásielku.Keď utekáš na poštu tak ju ešte má u seba doručovateľka.Niekedy tam z rôznych dôvodov musíš aj tri krát. Potom čosi vyplácajú a keď nemáš takú hodinku nazvyš , tak máš aspoň smolu.Máš aspoň niečo.Takýchto a podobných veselých príbehov mám kopu ,a to nielen o pošte.Je to úžasné lebo keď Ťa neporazí ,tak sa aspoň nenudíš ako pri niektorých programoch.Nuda je sviňa , ale svine sú užitočné.Mohli by sme si zahrať novú hru ktorá mi práve napadla.Poďme hľadať ,či to náhodou niekde nefunguje bez problémov.
tms
11.06.14,07:20
Pegynka ,ja som poplatok nezrušil.Odbor výberu úhrad v RTVS , ma v nedoporučenom liste okrem iného žiada , aby som položku na platobnom doklade neuhradil.Ja už som za podobné" nášlapné míny" platil.
Peggynka
11.06.14,07:24
Ja som to pochopila...Sú to amatéri,ja by som ten list okopírovala a poslala ako sťažnosť generálnemu riaditeľovi Mikovi.To nemá obdoby,čo tam stvárajú.
tms
11.06.14,07:35
ďakujem ,neviem či sa pán generálny bude zaoberať jedným prešľapom ,keď je ich tam more.Nechám si poradiť a počkáme.
Peggynka
11.06.14,07:37
Pán generálny to posunie,neboj,má na to lidi...
misoft
11.06.14,11:40
A aj keby lidi nemal - ty budeš mať aspoň dobrý pocit, že nie si pako ako tí tam hore (že ešte rozmýšľaš....)
tms
11.06.14,15:10
diky