avalik
11.06.14,10:14
Napriek tomu, že je zriadený register účtovných závierok ostáva dotknutým osobám povinnosť zaslať

530/2003 Z. z. Zákon o obchodnom registri

§ 9
(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.

Volala som na Ministerstvo spravodlivosti a tam mi potvrdili, že v tomto prípade je legislatívna diera a pripravujú novelu zákona, aby sa tieto vyhlásenia nemuseli predkladať. Účinnosť ale bude asi až od budúceho roka.
Carsgirl
11.06.14,08:29
Povinnost je aj pri zaslani schvalenej UZ? A prave som si pozrela register, a nieje tam este zverejnena uctovna zavierka, cim to moze byt sposobene?
Rozalka
11.06.14,08:54
To znamená, že treba dávať aj na DÚ aj na OR?
To čo za znižovanie administratívy?
Centrum
23.06.14,10:21
Kontrolovala som tiež uloženie v OR a jedna PO ešte nie je zapísaná, hoci ostatné sú, myslím, že je to závislé od daného správcu na DÚ, ktorý to spravuje, lebo u všetkých som to riešila rovnako.Treba počkať.
jarkra
29.06.14,18:58
To vyhlásenie o schválení ste teda posielali na súd?
Dáša_
29.06.14,19:09
To vyhlásenie o schválení ste teda posielali na súd?
na du elektronicky ako pdf dokument
Chrusťa
30.06.14,06:34
posiela sa to len na DU elektronicky a DU to potom postupuje do registra účtovných závierok...
martina2006
30.06.14,06:46
Posielala som dotaz na FS - prikladám odpoveď

Otázka znela: Posielala som účtovnú závierku za s.r.o. už schválenú, je potrebné posielať na DU ešte aj oznámenie o schválení UZ a vyhlásenie spoločníka o schválení UZ?

Dobrý deň,

v prípade, ak ste účtovnú závierku poslali elektronicky už schválenú, nie je potrebné posielať oznámenie o schválení účtovnej závierky a rozhodnutie spoločníka o schválení.

---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR
avalik
30.06.14,06:50
Posielala som dotaz na FS - prikladám odpoveď

Otázka znela: Posielala som účtovnú závierku za s.r.o. už schválenú, je potrebné posielať na DU ešte aj oznámenie o schválení UZ a vyhlásenie spoločníka o schválení UZ?

Dobrý deň,

v prípade, ak ste účtovnú závierku poslali elektronicky už schválenú, nie je potrebné posielať oznámenie o schválení účtovnej závierky a rozhodnutie spoločníka o schválení.

---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR


ale nevyjadrili sa k vyhlaseniu - to nespada do ich kompetencie ... rozhodnutie spolocnika a vyhlasenie su dve rozdielne veci
tictac7
30.06.14,06:54
Posielala som dotaz na FS - prikladám odpoveď

Otázka znela: Posielala som účtovnú závierku za s.r.o. už schválenú, je potrebné posielať na DU ešte aj oznámenie o schválení UZ a vyhlásenie spoločníka o schválení UZ?

Dobrý deň,

v prípade, ak ste účtovnú závierku poslali elektronicky už schválenú, nie je potrebné posielať oznámenie o schválení účtovnej závierky a rozhodnutie spoločníka o schválení.

---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR

Tak, ako si sa pýtala, takú odpoveď si dostala. Mala si sa pýtať konkrétne na to, čo tu avalik pricapila. A otázku si mala adresovať Okresnému súdu a nie na DÚ. Písomné vyhlásenie na základ § 9 zákona 530/2003 sa podáva VŽDY (teda, zatiaľ, kým to neráčia zmeniť). Bude to od Teba požadovať OR a nie DÚ. DÚ je len "sprostredkovateľ", ktorý im to tam prepošle.
martina2006
30.06.14,07:01
Ďakujem za vysvetlenie
Carsgirl
30.06.14,08:20
Dobry den, dana povinnost sa vztahuje na vsetky spolocnosti?Ak nie, tak na ktore sa to vztahuje?
A ma to nejaku formu?
avalik
30.06.14,08:26
Dobry den, dana povinnost sa vztahuje na vsetky spolocnosti?Ak nie, tak na ktore sa to vztahuje?

hore je citat zo zakona o obchodnom registri ... a v texte sa uvadza "zapisana fyzicka osoba" a "zapisana pravnicka osoba"
Carsgirl
30.06.14,08:50
Dobry den, dana povinnost sa vztahuje na vsetky spolocnosti?Ak nie, tak na ktore sa to vztahuje?

hore je citat zo zakona o obchodnom registri ... a v texte sa uvadza "zapisana fyzicka osoba" a "zapisana pravnicka osoba"
Uz rozumiem, dakujem :)
Carsgirl
30.06.14,08:56
Uz len taku vec, k vyhlaseniu uz neprikladam kopie listin UZ?
(Kedze som to este v marci popri RUZ neposlala, teda to vyhlasenie)
avalik
30.06.14,08:59
nie neprikladas

Obchodny zakonnik
§ 40
(4) Povinnosť podľa odsekov 1 až 3 sa považuje za splnenú uložením účtovnej závierky v registri účtovných závierok podľa osobitného zákona.
zuzana
30.06.14,09:18
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.
tictac7
30.06.14,09:29
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.
--------
1. Pani má z časti pravdu - im sa to posiela prostredníctvom DÚ - je to tu už niekoľkokrát riešené
2. pani je zákonodarca? Máš to písomne?
3. Rob ako chceš, nik Ťa nenúti....
avalik
30.06.14,12:06
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.

ano zavierku a "oznamenie" ... tu ale ide o "vyhlasenie" - a to v tvojej odpovedi od pani zo zbierky nevidim
zuzana
30.06.14,12:19
Ja som sa konkrétne pýtala na vyhlásenie podľa §9 zákona 530/2003 a ona ma hneď zrušila, že im sa už nič nezasiela a pani nie je zákonodárca to je fakt, ale pani by mala mať základné informácie, aj keď nie vždy je to tak:( Takže vy to zasielate, nevadí, že to už je neskoro, ak závierku sme mali schválenú v apríli?
Relax200
28.07.14,08:55
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.

Ahojte, ja som dnes tiež volala do Zbierky listín, ale v BA. Vyhlásenie je potrebné, ak som ho nepridala k schvalenej UZ na DÚ (malo sa to podavat spolu), mam to teraz odniest osobne na súd, zavierku vraj nemusim uz prikladat. (Nezabudol prizvukovat, ze malo byt podavane spolu :-) ).