simonova815
11.06.14,09:56
v aprily som zauctovala prijatu fakturu od Telekomu o 2,88 € bez DPH menej. Kym nebol KV, tak som v pripade chyby, zrusila DPH priznanie douctovala sumu, DPH dala do nedanovych a bolo. Ako mam postupovat teraz? Urobit toto iste pre potrebu DPH a musim podat KV, kde bude tato FA v spravnej vystavenej vyske? Viete niekto ako je to spodavanim dodatocnych KV, davaju za to pokuty? Dakujem!
Ludmiiilka
11.06.14,08:34
do opravovaného kontrolného výkazu uvedieš iba chybné faktúry s kodom 1 a vytvoríš správne s kodom 2


Sankcie v súvislosti s kontrolnými výkazmi sa nateraz nebudú vyrubovať v nasledovných prípadoch:

- platiteľ podal kontrolný výkaz oneskorene, t.j. podal kontrolný výkaz neskôr ako podal daňové priznanie, avšak kontrolný výkaz podal do 25. dňa resp. v zákonnej lehote po skončení zdaňovacieho obdobia na základe vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

- platiteľ opakovane podal kontrolný výkaz oneskorene, t.j. podal kontrolný výkaz neskôr ako podal daňové priznanie, avšak kontrolný výkaz podal do 25. dňa po skončení zdaňovacieho obdobia na základe vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

- platiteľ podal dodatočný kontrolný výkaz, ktorým opravil neúplné alebo nesprávne údaje v podanom kontrolnom výkaze (odstránil nedostatky) z vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

- platiteľ podal dodatočný kontrolný výkaz, ktorým opravil neúplné alebo nesprávne údaje (odstránil nedostatky) na základe výzvy v lehote určenej vo výzve.
simonova815
11.06.14,10:55
A ako si vysvetluju podal KV oneskorene resp. neskor? Ja ich odosielam v jeden den, ale kedze su dva, vzdy je tam poradie najprv jeden potom druhy.....
Ludmiiilka
11.06.14,10:57
Majú sa odoslať v jeden deň a najskôr odosielaš KV a potom daňové priznanie
simonova815
12.06.14,11:08
Dakujem!