maros4321
11.06.14,11:19
​Ahojte, objednal som si z ciny prvy krat v zivote botasky. Na stranke vyzerali ako Converse, ale nikde tam nieje spomenuta tato znacka ani v popise, ani na obrazku. Ukazalo sa ale, ze maju na sebe znacku. Zadrzali mi ich na colnici a prisiel mi papier ze som porusil prava. Poslal som im dokumenty o zaplateni, o hodnote tovaru a vsetko co potrebovali a neskor mi prisiel email ked sa pise, ze nebudu vydane do volneho obehu.

Volal som tam ale pani si isla len svoje dookola a nic mi nedokazala povedat. Co mam teraz robit? Mam este nejaku sancu ze mi ich daju alebo ako som cital budu pravdepodobne znicene?

btw: kamarat mal presne tie iste objednane ale mesiac skor poslal tam doklady a poslali mu ich. Mal to zdrzane v BB ja to mam v KE. Asi takto funguje uzasny slovensky system.
Dakujem za rady :)
viktorviktor
11.06.14,10:06
možno mali v KE o 3 týždne školenie,
zdôvodnili prečo nebudú vydané do obehu, mali by uviesť na základe akého znaleckého posudku rozhodli, že je to napodobenina, referent nemôže len tak rozhodnúť
tu je originál tovar http://www.converse.com/#ui-tabs-2
maros4321
11.06.14,10:09
Ano spomenula, ze mi pride nejake rozhodnutie do 10 dni. Asi to zhodnoti nejaky ten znalec.

A je asi uz jasne, ze budu znicene co? :/
viktorviktor
11.06.14,10:24
v BB sú možno botasky lacnejšie ako v KE a "znalec" rozhodol že nebudú konkurovať cenou, na vine nebude systém, to ľudia
maros4321
11.06.14,12:17
takze ked znalec v mojom pripade urci ze su to fake botasky budu automaticky znicene?
misoft
11.06.14,14:34
Oni niekedy si ešte vyžiadajú vyjadrenie zástupcu firmy, ktorej ochranná známka, TM patrí - a keď ten jasne dá vyjadrenie, že je to falzifikát - budú automaticky zlikvidované. Ak však naznačí, že súhlasí so známkou/vzorom (čo sa už aj raz stalo!) - budú ti ich musieť vydať, pretože je to tvoj majetok.
maros4321
11.06.14,16:49
Ako suhlasi zo znamkou? Logo sa podoba alebo ten kontrolor suhlasi s prepustenim mne? :)
viktorviktor
11.06.14,17:19
jednoducho tak, sú to firemné rozhodnutia, ako rozhodne tak bude, vedel si do čoho ideš a možno i videl /botasky/