protivka
11.06.14,11:47
Dobry den, vie mi prosim niekto poslat link na aktualny zakon ako ma vyzerat popis tovaru... proste ci tam musi byt napisane napr. "Horalka 60 g" alebo staci "keksik". Colnik na kontrole mi teraz hovoril, ze musi byt presny nazov aj gramaz na blocku, avsak ja som nasla len tento zakon: Predpis č. 289/2008 Z. z. § 8 ods. 1 alebo 2 (príloha) : "Označenie tovaru alebo označenie služby musí byť vyjadrené tak, aby bolo možné predávaný tovar alebo poskytovanú službu jednoznačne určiť alebo pomenovať a odlíšiť od iného tovaru alebo inej služby, pričom sa môže uvádzať aj skrátený názov tovaru alebo služby." Gramaz nie je spominana a drogeria od keksiku sa da rozlisit si subjektivne myslim.

Dakujem za vsetky reakcie.
maped
11.06.14,09:56
...ja bezne dostavam z malych potravin ucet napr.: zelenina-kde je zahnuta mrazena zelenina vratane majonezovych salatov, potom pekarenske vyrobky-kde je zarnuty chlieb, rozne rozky (lupacky, slane) aj kolaciky, cukrovinky-od zakuskov az po cukriky a cokoladove ticinky.
Pises ze dakujes za vsetky reakcie, takze toto je moja reakcia :)
protivka
11.06.14,10:00
tiez viem, ze su taketo blocky, preto som mu povedala, aby sa colnika nabuduce spytal, kt. zakon to tak kaze uvadzat aj s gramazou, kedze v zakone to nie je presne stanovene akym pravom sa vyhrazal pokutou...
Peggynka
11.06.14,10:08
Tak,aby sa dalo jednoznačne identifikovať tovar;špeciálne u horaliek máš 35g a 50g balenie.Pri niektorých výrobkoch zvyknú byť na bločku obch. značky,keď sú gramáže rovnaké.
kopretinka
11.06.14,11:18
maped,tak v hentom obchode,keď dostanú pokutu,tak nech sa nečudujú
maped
11.06.14,11:25
...aj ja sa cudujem, ze ma niekto odvahu takto podnikat.
protivka
12.06.14,05:29
ja viem, co uvadzaju hypermarkety ale ja sa pytam na zakon... vdaka...
@Peggynka, nie kazdy má počiťač aby to tam nahadzoval ako v supermarketoch ... maly zivnostnici su radi, ze ziju pri takom obrovskom množstve povinnosti ako hlasenie stavu alkoholu, pravidelna hygiena, pisanie teplot z chladnicky a plno inych veci... ak je v malej predajni jedna predavacka tak je celkom logicke, ze ak je platena na 8 hodin tak nestiha este nahadzovat presny nazov tovaru aj s gramazami... napr. obuv to ma jednoduche ma letne a zimne topanky a pripadne ponozky ale vies kolko je poloziek v potravinach s drogeriou??
Peggynka
12.06.14,11:42
To,čo si sa tu vysťažovala,povedz majiteľovi... Nemala som počítač,nahadzovala som do ERP...
Nenahadzuješ názvy každý deň,len keď ti príde nový tovar...Zákon hovorí jasne-označenie tak,aby bolo jednoznačné o čo ide (žiadne keksíky,ani drogéria)-názov.
protivka
12.06.14,11:51
@ peggynka - zle si to pochopila, ja nie som predavacka ale majitelova dcera a praveze sa predavacky zastavam
Peggynka
12.06.14,12:08
OK,tak preber tieto veci a odbremeň predavačku,aký problém?Za obchod je zodpovedný majiteľ.
protivka
13.06.14,09:47
ale tu nejde len o to nahodit to, ako nahodit min. 2000 poloziek je tiez na dost dlho.. pridavanie, uz nebude problem... ale neviem si predstavit ako to chuda bude blokovat ked tam bude mat tolko kodov... nie v kazdych potravinach je sken .... ak tam bude mat 2000 kodov tak ludia ani nebudu chodit lebo bude blokovat jeden nakup 10 minut...
Peggynka
13.06.14,09:51
Nuž,asi bude treba investovať do skenu...
kopretinka
13.06.14,10:08
to ešte existuje obchod,kde sa ručne nahadzujú kódy?:eek: