zaja
11.06.14,13:25
Firma, platci dph, JU, máme pohľadávku voči prevádzkovateľovi reštaurácie,ktorý je platca dph. Nemá hotovosť na splatenie svojho záväzku preto nám navrhol záväzok splácať stravnými lístkami. Je možný takýto postup, ako by to bolo s dph? Pri nami vystavených faktúrach sme dph odviedli. Ak nám bude prípadne predávať SL tak to musí byť bez dph, potom sa nám to neoplatí lebo nebudeme mať čo odpočítať. Je vôbec možné takto obchodovať so SL? Zamestnancov nemáme. Ďakujem za každý názor.
JAJA11
11.06.14,12:02
ak by vám dlh splácal stravnými lístkami, ide iba o náhradu jednej ceniny inou a v tom prípade DPH nie je...... nejedná sa o predaj stravných lístkov, ale o platbu stravnými lístkami.....
Neviem o akú sumu sa jedná, ale ja osobne by som zobrala aj stravné lístky, hlavne ak hrozí, že inak úhradu nedostanete..... následne by som lístky použila na vlastnú spotrebu SZČO.......
kn-alka
11.06.14,12:19
úhrada faktúry predsa už s DPH nemá nič spoločné.... aj keby vám uhradili v hotovosti, s DPH už nič nerobíte - ide len o financie.

Takže môžete prijať od nich aj vo forme stravných lístkov - pravdaže oficiálne vystaviť príjmový-bloček normálne v eurách ako za hotovosť
zaja
11.06.14,12:29
ja som myslela spôsob že oni nám budú fakturovať SL (preto som spomínala čo s dph) a následne by sme urobili zápočtovú zmluvu. ale takto ako to navrhujete vyššie je to jednoduchšie, ale neviem si predstaviť ako korektne zaevidovať túto platbu. je to suma cca 4000 € a podľa zákona hotovostná úhrada by musela ísť cez ERP. Asi ste mali na mysli že by majiteľ firmy zaevidoval cez ERP akože je to platba v hotovosti? Ešte raz ďakujem za názor.