edi23
11.06.14,16:15
Dobrý deň!

Poprosím Vás o radu. Ako napísať pracovnú zmluvu, ak chceme tam zahrnúť, že v budúcnosti sa plánuje zmena pracovného času na kratší pracovný čas. Ide o pracovný pomer na dobu neurčitú, keďže sa už nedá jeho zmluva predlžiť viackrát.

Môžeme napísať hneď aj dodatok pri uzatváraní pracovnej zmluvy, že od istého dátumu bude zmena, alebo to dohodneme hneď v pracovnej zmluve, že sa mu od istého dátumu kráti pracovný čas.

Za odpovede Vám vopred ďakujem!
mondes
11.06.14,14:25
Pracovnú zmluvu napíšte normálne a až mu budete krátiť pracovný čas, tak potom napíšete dodatok k zmluve.
kopretinka
11.06.14,14:31
a keď nebude súhlasiť s kratším pracovným časom tak čo?
mondes
11.06.14,14:33
No on nemusí súhlasiť ani teraz.
karol.za
11.06.14,19:09
keď mu potom skrátiš pracovný čas,ale mzdu mu nebudeš krátiť určite bude súhlasiť
edi23
12.06.14,05:02
Ďakujem Vám za odpovede! Áno na to som myslela aj ja, ako to zahrnúť teraz, že ho to čaká. Bolo by dobré, keby už dopredu sme mali súhlas, aby sme nemali problém. Dodatok k zmluve, ktorý by bol vyhotovený, keď už k tej zmene dôjde, už ja si myslím ani nie je najlepšie riešenie, lebo s tým nemusia súhlasiť neskôr obidve strany. Ak by sme do zmluvy napísali, priamo v ďalších dohodnutých podmienkach, že"týždenný čas je pri uzatváraní xx, a k istému dátumu sa mení na yy, na ktorom sa dohodli obidve strany pri uzatváraní tejto zmluvy," bolo by to v poriadku?