Katarina.sloviak
12.06.14,07:22
Prajem krasny den, mam nedisciplinovaného klienta, podla bankoveho vypisu mi chybaju napriklad, podklady k poistkam na auta, evidujem len uhrady, podla cisla uctov mi chybajú faktury, uhradene boli, alebo tie co mam podla variabilnych symbolov uhradene nie su uhradene su uplne ine.... Minuly rok 2012 som sa mu vyhrozila a podala uctovnictvo v stave v akom bolo, ibaže za rok som nic moc nedostala z neho, a rok 2013 je rovnaky bordel ako predchadzajúci. Prosim ako mam vyčistiť učtovnictvo aby to bolo v poriadku?Osobne by som všetky neidentifikovane vydaje dala ako nedanove, vydaje k fakturam priradila ak fakturam aj ked je iny variabilny symbol, to čo nebude uhrade vobec (došle faktury), počkam dodanim a potom odpišem.... uvažujem spravne ? ? ? Dakujem
veronikasad
12.06.14,05:31
S takýmto klientom čím skôr ukonči spoluprácu - ak nie si jeho zamestnancom.
Katarina.sloviak
12.06.14,05:34
rada by som ale hanba by ma fackovala, keby tento bordel dostala ina učtovnička... lebo to bude vyzerat, ze som to sfušovala... rada by som to dala do nejakej formy, ale cas sa mi krati a uz mi to nemysli
veronikasad
12.06.14,05:38
Teraz mu spracovávaš účto za celý rok 2013 ? Lebo mne sa tiež občas stáva, že pri mesačnom alebo štvrťročnom spracovaní účta klientovi chýbajú nejaké doklady, alebo má neidentifikovatelné úhrady, ale keď sa to rieši hneď, nie je problém dať to do poriadku. Nečakám na daňové priznanie.
misoft
12.06.14,09:17
No očuj - Katy - ak chceš mať nervy nadranc - tak pokračuj v "záslužnej" činnosti pre magora... ale radili ti - ukáž mu chrbát.... a nová účtovníčka, ak toto zistí - istotne spiatočku vyhodí.... a magor nech sa hoci aj na hlavu postaví a odráža ušami - kašľať na neho.....
Katarina.sloviak
12.06.14,09:21
Dakujem za Vaše nazory, ale ja hladam odpoved z pohladu uctovnictva, a zbalim tieto dva roky a skoncila som spolupracu, ale co poslem na danovy urad, ked to mam rozhadzane na zaväzkovych a pohladavkovych uctoch. chcem to mat na poriadku....
nika.sum
12.06.14,09:26
Katka, to akoby si jedneho mojho opisovala, ja uz tiez len potrebujem ukoncit a viac ho nevidiet, nakolko uz nic nerobia. Veronka, ja tomu mojmu som nespocetne velakrat pisala maili, co mi chyba a nic a teraz mi je zle ked to znovu musim otvorit a uzavriet. Jedine co ma tesi, ze viac nepodnika, takze .....
JAJA11
12.06.14,11:21
myslím si, že každý má takéhoto klienta.... dúfa, že ho naučí poriadku a bude robiť to o čo ho požiada.... ja som vždy vypýtala doklady a ak mi ich nedoniesol, tak som to dala ako pripočítateľnú položku a neriešila som ďalej...... v tomto prípade tiež bola strata, akurát nižšia.... pri kontrole nebudú môcť nič napadnúť, on prišiel o nákladovú položku.... ale je dosť možné, že tú faktúru ani nemal a platil niečo súkromné.... niektorým ľuďom sa ťažko vysvetľuje, že si nemôžu brať z s.r.o. peniaze tak ako v jednoduchom účtovníctve......
neuhradené faktúry kľudne dodaniť ..... ja by som postupovala rovnako.....
veronikasad
12.06.14,13:27
Skôr ako začneš "priraďovať" úhrady ku (hociktorým) faktúram, vyžiadaj si od týchto firiem saldokonto, príp. aj kopie faktúr. Sú to pre teba náklady navyše, ale keď to chceš dať aspoň trochu naporiadok, aby ťa hanba nefackovala... Myslela som, že sa pýtaš na účtovanie u živnostníka, v PU by som všetky neidentifikovatelné platby z firemného účtu zaúčtovala ako pohladávku voči spoločníkovi.
veronikasad
12.06.14,13:29
Píše, že jej chýbajú faktúry, nie úhrady ...
Katarina.sloviak
12.06.14,13:47
dakujem za nazor, nic rozumnejsie ma nenapadlo:)
JAJA11
12.06.14,17:08
ja som to pochopila tak, že nie sú úhrady niektorých faktúr a naopak, sú tam úhrady, ku ktorým nie je faktúra......