SILVIA NOVOTNA
12.06.14,14:09
DOBRY DEN.Chcela by som poradit ohladom vyzivneho kedze otec dietata mi 9 rokov nic nedal namojho syna.Zdrziava sa v ceskej republike.Podala som neneho trestne oznamenie lenze mam taky pocit ze nikto stym nic nerobi a obcas chodi aj sem na SLOVENSKO.Kedy sa moze naneho vydat zatykac?Po akej dobe?Neviem uz nakoho sa mam obratit?
ivka70
12.06.14,12:11
Mas sudne rozhodnutie o vyske vyzivneho?
Kedy a kde si podala trestne oznamenie? Otec ma trvaly pobyt v CR?
V akom stadiu je vysetrovanie?
misoft
12.06.14,13:32
DOBRY DEN.Chcela by som poradit ohladom vyzivneho kedze otec dietata mi 9 rokov nic nedal namojho syna.Zdrziava sa v ceskej republike.Podala som neneho trestne oznamenie lenze mam taky pocit ze nikto stym nic nerobi a obcas chodi aj sem na SLOVENSKO.Kedy sa moze naneho vydat zatykac?Po akej dobe?Neviem uz nakoho sa mam obratit?

Na úvod:

9 rokov si čakala? :eek:

Až teraz si TO podala? Takže teraz je na ťahu polícia - tá musí zahájiť vyšetrovanie, podať návrh prokurátorovi na väzbu. Ten potom rozhodne o uvalení väzby a vydanie zatykača. Policajti bez tohto lajstra môžu len predbežne zadržať, nie zatknúť. Až so zatykačom v ruke ho zatknú.

Za ďalšie - ak má trvalý pobyt v ČR - musia požiadať o súčinnosť orgány ČR - vydanie medzinárodného zatykača. Ak by ho dostali, český prokurátor by ho dal do vydávacej väzby - a to by o vydanie museli naši požiadať.

Takže - podala si TO a teraz čakaj....
bettylou
12.06.14,13:40
no aj ked ho zatknu, max dostanes 30 perc, zo živ. minima, ak bude v base atd. a ked ti nezaplati tak si mozes vymahat a pri najhosom ti tu sumu zaplati stat, ked vobec
misoft
12.06.14,13:43
Ak ho zatknú - nebude mať lóve na výživné - ona má možnosť požiadať o náhradné výživné .... http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/nahradne-vyzivne.html?page_id=227
bettylou
12.06.14,23:34
jou, len sa doži teho dňa :)
arizona
13.06.14,04:34
Ono, to pohrozenie basou je niekedy ucinne a dlznik radsej zaplati,akoby mal mat v papieroch nejaky takyto zapis, ze bol v base a pod. Len je divne, ze Sivia cakala 9 rokov. Takze Policajti sa mozno neponahlaju, ved ked vydrzala cele roky cakat, tak uz nejaky ten mesiac navyse pocka, nie?