Lindchen
12.06.14,17:28
Dobrý deň. V súčasnosti mám ako súkromná osoba niekoľko exekúcii, prešla som na živnosť a exekúciu si splácam vkladom na účet vedený na moje meno. Chcela by som založiť občianske združenie a moja otázka je, či môže na prostriedky na účte siahnuť exekútor ako na moje súkromné? Ak by aj na účte nebolo nič, môže ho exekútor zablokovať? Na účet budú chodiť peniaze od prispievateľov a rada by som sa vyhla min. trapasu, že peniaze neskončili tam, kde mali.
ivka70
12.06.14,15:58
To predsa nebude tvoj ucet, ale ucet obcianskeho zdruzenia.
Tak ho treba zalozit a spravovat. Vtedy nan tvoja sukromna exekucia nesiaha.
Lindchen
12.06.14,16:28
Ďakujem za odpoveď. Áno, chápem, že bude vedený na OZ, ale jeden právnik povedal kamarátovi, že aj keď umožní vklad mojich peňazí na jeho účet, môžu mu zablokovať vlastný účet, tak preto sa radšej pýtam. Mám pocit, že exekútor môže všetko.
ivka70
12.06.14,16:54
Snad ty nebudes svoje peniaze vkladat na ucet OZ. To by mohlo ist o vedome vyhybanie sa exekucii a exekutor by aj tie peniaze mohol vymahat.

Ak chces ucet OZ kvoli ulievaniu penazi, na to zabudni. Potom je to to iste ak os tym kamaratomvym uctom.
Lindchen
12.06.14,17:24
Dobre, takže vezme tie peniaze či nie? Teraz som zmätená. OZ vzniká za tým účelom, na čo má slúžiť, nie na vyhýbanie exekúcii, tú predsa uhrádzam, píšem to aj v príspevku. Ide mi o to, nech neabsolvujem to všetko na registráciu a potom nebude mocť fungovať.
ivka70
13.06.14,08:23
Budes ty dotovat tebou zalozene OZ zo svojich penazi? Vtedy by to mohlo byt kvalifikovane ako obchadzanie exekucie.
Lindchen
14.06.14,08:14
Budem, ale skôr nepriamo, teda že budem kupovať veci pre OZ zo svojich peňazí. Na účet to posielať nebudem, bolo by to zbytočné, keď to aj tak ja kupujem, musela by som to zas vybrať z účtu, na čo.
martinaj
18.06.14,00:46
Tak za prvé: OZ nemôžeš založiť sama, musíte byť na to aspoň traja. Za druhé: peniaze, ktoré prídu na účet OZ, sú peniazmi OZ, nie Tvojimi vlastnými, takže ich bude používať OZ v zmysle svojich stanov. Exekútor na ne nesiahne.