96jozo96
12.06.14,17:14
Ahojte,prosím potrebujem Vašu pomoc kedže je to fórum tak by ste mi mohli niekto poradiť..Znie to neuveriteľne ale všetko čo píšem myslím vážne a nerobim si srandu...

Už dva tyždne mam pocit že mi narastol( opuchol) nos..

Z jedného dňa na druhý som sa ráno zobudil... a všimol som si v zrkadle ze sa mi niečo na sebe nepozdáva po par dnoch som zistil ze mi ako naozaj narastol nos. je to možne? že mi narastie nos za jeden deň? mam s toho riadne depky...

neviem to ani definovať či narastol alebo opuchol....

ťažkosti nemám, ani bolesť.. ani problemy s dýchanim ani nadcha nič.. absolutne nič.. len sa mi to naozaj nepozdava. lekárke som sa s tym zdôveril povedala že to mozem mat narazene alebo vyrážku na nosovej sliznici alebo ze mam alergiu. ani jedno s toho si myslim ze nesúvisi s mojim problémom ak áno bol by som naozaj rád..:-( lebo už nevládzem..

hornu čast nosa mam v pohode ale ta dolna tam kde su nosné dierky/kridla/ a to miesto mam zväčšena a celkovo to vyzera hrozne:(
maped
12.06.14,15:20
...prečo si myslíš že lekárka čo tvrdí nesúvisí s Tvojim problémom? Môže to byť aj alegria. Skús si vypýtať odporúčanie na alergológiu, daj si spraviť testy - musíš hľadať príčinu a nerobiť si starosti. :)
96jozo96
12.06.14,15:25
hmmm a na alergologiu budem čakať koľko pol roka? veľmi ľahko sa ti to povie ze nerob si starosti,, hambim sa vyjsť von..... s takýmto nosom ja to nechápem.... ze z dna na den sa mi tam zväčšil nos. to je ...NOOOOOOOOOOOONSENS.. do ....
maped
12.06.14,15:27
určite Ti niečo dajú na ukludnenie-odpuchnutie ihneď ale príčina sa musí zistiť, aby sa to neopakovalo každý rok
Peggynka
12.06.14,15:33
A toto si prečo vymazal? Už 29.5. si dostal odpovede:
http://www.porada.sk/t244653-a.html#post2555730
96jozo96
12.06.14,15:35
nedostal som tam žiadnu radu, ani priamu odpoved... čo by mi pomohla..... mohla by si sa prosim ťa vyjadriť, pomôcť mi s týmto problemom ako riešiť takéto hluposti?
erik555
12.06.14,15:40
mozno si vela klamal...
96jozo96
12.06.14,15:44
to ako naozaj myslis vazne? s toho ze by som klmal by mi narastol nos?
neklamem. ako občas zaklamem.. ale určite niesom nejaky klamar... a to čo si tym chcel povedat ze teraz to uz tak ostane nafurt?
erik555
12.06.14,15:49
mam dojem, ako by si si skor robil srandu s touto temou :D Zdoveril si sa s tymto "problemom" aj lekarke, tak by ma zaujimalo, ake odpovede vlastne cakas na fore :) A von s pravdou :D
Peggynka
12.06.14,15:49
Dostal si radu od lekára,že máš navštíviť ORL v mieste bydliska (ušno-nosno- krčného lekára).
96jozo96
12.06.14,15:50
veľmi vtipne naozaj.. mas zly dojem erik
erik555
12.06.14,15:55
fakt neviem, ci si len chces pokecat, alebo o co ti ide. Bol si s tym u lekarky a este raz sa pytam, co cakas tu na fore za odpovede. Nikto ti tu cez obrazovku nevystavi diagnozu! Ja neviem, ale mozno si iba myslis, ze ti zo dna na den narastol nos. Ak mas tych 18. ako si pisal v tej inej teme o tomto istom, tak dospievas, muznies, tak aj nos asi ti muznie :D A dole si ako na tom? :D
96jozo96
12.06.14,16:02
naozaj dakujem....... neprajem je ti to. ale ked budes v takej situácii ako ty. tiez sa najde taky blbec ako ty ;)
a uvidiš ako sa budes citit
buchač
12.06.14,16:17
96jozo96 (Dnes 18:35) nedostal som tam žiadnu radu, ani priamu odpoved... čo by mi pomohla..... mohla by si sa prosim ťa vyjadriť, pomôcť mi s týmto problemom ako riešiť takéto hluposti?

Hm ...

Ty si fakt myslíš , že dostaneš vágnu odpoveď na ten Tvoj problém cez net ?
Niekedy sa neprestávam čudovať , že takéto " žiadosti " vie jeden vyžadovať . Zároveň je to smutné ...
Poradiť sa možno aj dá ... no takýto jedinci poväčšinou na rady nedajú - dôvod ale nie je celkom známy .


96jozo96 (Dnes 18:25) hmmm a na alergologiu budem čakať koľko pol roka? veľmi ľahko sa ti to povie ze nerob si starosti,, hambim sa vyjsť von..... s takýmto nosom ja to nechápem.... ze z dna na den sa mi tam zväčšil nos. to je ...NOOOOOOOOOOOONSENS.. do ....

Nemusíš ... sú možnosti , kde sa dá dostať do ordinácie oveľa skôr ..
Hanbíš ???
Nuž , dalo by sa povedať , že sú oveľa vážnejšie prípady a ľudia aj napriek tomu bežne fungujú .
Normálny človek sa pozrie a ide ďalej ...toho druhého si netreba všímať .
P.S.:
Aj by ma zaujímal vek ...
lujza.j
12.06.14,18:02
Ahojte,prosím potrebujem Vašu pomoc kedže je to fórum tak by ste mi mohli niekto poradiť..Znie to neuveriteľne ale všetko čo píšem myslím vážne a nerobim si srandu...

Už dva tyždne mam pocit že mi narastol( opuchol) nos..

Z jedného dňa na druhý som sa ráno zobudil... a všimol som si v zrkadle ze sa mi niečo na sebe nepozdáva po par dnoch som zistil ze mi ako naozaj narastol nos. je to možne? že mi narastie nos za jeden deň? mam s toho riadne depky...

neviem to ani definovať či narastol alebo opuchol....

ťažkosti nemám, ani bolesť.. ani problemy s dýchanim ani nadcha nič.. absolutne nič.. len sa mi to naozaj nepozdava. lekárke som sa s tym zdôveril povedala že to mozem mat narazene alebo vyrážku na nosovej sliznici alebo ze mam alergiu. ani jedno s toho si myslim ze nesúvisi s mojim problémom ak áno bol by som naozaj rád..:-( lebo už nevládzem..

hornu čast nosa mam v pohode ale ta dolna tam kde su nosné dierky/kridla/ a to miesto mam zväčšena a celkovo to vyzera hrozne


http://www.porada.sk/t244653-a.html
jslancik
12.06.14,19:01
Je lepsi ako santos, pravda? :D
lujza.j
12.06.14,19:06
stále hovorím, že ročníky výroby od cca.1990 sú divné:D
tomas9999
12.06.14,19:38
Asi by to chcelo foto nosa pred a po. Hlavne by nás určite zaujímali fotky po tomto úraze.
korela
12.06.14,22:04
Lekárka sa dobre spýtala, že to môžeš mať narazené.
Keď mal syn 1 a pol roka, večer som ho uložila do postieľky, za pol hod. som sa išla pozrieť, či je všetko v poriadku a skoro som skamenela - tvár opuchnutá od nosa, úplne zdeformovaný, rýchlo som vyhodnotila, čo sa mohlo stať. Ide o to, že predtým nezaplakal. Nemal ani modrinu. Ale mali sme v obývačke nízky drevený konferenčný stolík, ktorý bol dostatočne veľký a radi sa na ňom hrávali. Bol potiahnutý dekou uchytenou odspodu napevno, aby nedošlo k úrazu o hranu. Keďže to bolo posledné miesto odkiaľ som ho brala, tak mi došlo, že sa musel tesne predtým udrieť.
Rýchlo na pohotovosť do detskej nemocnice, nemal to zlomené, ale narazené. Urobili mu rontgen, do pár dní to odpuchlo, ale vyzeralo to desne. Zrejme to nebolelo, pretože celú dobu nezaplakal.
Teraz si spomeň kde si všade bol, či si nebol niekde na večierku a nespadol si, nedostal od niekoho do frňáku a pod., ani si to nemusíš pamätať.
Ak ti to stále neodpúcha, žiadaj sa na odborné vyšetrenie, aby ťa ho prezrel ORL lekár, ak by bol zlomený, nech nemáš možné následky.
avalik
13.06.14,04:45
tu pise "pred dvoma dnami v posilke som ked som dvihal činku nad hlavu tak mi nechtiac trošku spadla na nos ale naozaj iba trošku absolutne som nič necitil" - http://www.porada.sk/t244653-opuchol-mi-nos.html