miro750
12.06.14,18:02
Chcel by som sa opytat niekoho znalého problematiky, postavil som vonkajsie boxy pre dva kone v obci kde kazdy chova nejake hospodárske zvierata, zakladovu dosku tvori 4ks cestné panely 2x3m položene na neupravenu pôdu, a na nich je vybudovaná drevená konštrukcia obložená doskami a strechou z asf.šindlu. Problem mam so susedom ktory tvrdí že je to stavba so základmi(žiadne som nerobil), a ze mam mat stavebné povolenie. Obecny úrad na základe jeho stažnosti prišiel na kontrolu a tak isto vyžaduje kompletný stavebny projekt + odkanalizovanie tekutých exkrementov do žumpy na ktorej vybudovanie potrebujem další projekt + súhlas životného prostredia okresného aj krajského. ako mam preukázat že moje boxy su len drobna stavda, ked ani jednoduchy stavebný projekt od oficialneho architekta a oznmenie o drobnej stavbe mi nechcú uznať a stale si tvrdia svoje. Este doplnim mam pozemok velky cca5600m2 a boxy pre kone som postavil 100m od mojho domu a cca150m od susedovho, koniec obdĺžnikovej zahrady mam do pola odkial nedovidím na dalsie domi kedze su vzdialené niekolko km a niesom ani v strede obce, som 9. dom od kraja obce. za odpovede dakujem.
Miro
arizona
12.06.14,21:49
Docasne? Na mesiac, dva, ci rok?
Ako planujes teda docasne riesit exkrementy? Kde mas tie koniky? V obytnej zone?

Co od teba vlastne ziadaju? Stavebne povolenie? je problem si ho vybavit a zariadit pre zvierata potrebne nalezitosti?
Indeed
13.06.14,06:46
samozrejme,že má problém... BYROKRACIA , poplatky a neskutočne dlhý čas vybavovania, dokiaľ vybaví všetko,čo treba , možno bude musiet aj čističku odpadovej vody postaviť...kone aj zdochnú,alebo ich predá....
Indeed
13.06.14,06:48
POĎAKUJ susedovi ! A revanšuj sa primeraným sposobom !

A prevez kone na iné miesto, alebo sa ich zbav....

A možno si budeš musiet najsť nejaký iný "koníček"...

VIVAT SLOVAKISTAN , bazmekracia
miro750
13.06.14,09:16
Hore som pisal ze ziadaju komplet stavebe povolenie s projektom+vypocet produkcie exkrementov pre kazdeho kona zvlast podla vypoctu produkckie dimenzovat sklon podlahy+odtok a zumpu s dokladovanim o vyvoze zmluvou s nejakou spolocnostou, papierovaciek kopa ako keby som mal mastal pre 30koni. Zivootne prostredie povedalo ze pokial sa kon vyser... na zem tak to neriesia ale ak sa vyser... do stajne tak je to znecistovanie ziv.prostredia.