Tünde Nagyová
12.06.14,22:27
Študujem na STU, a teraz mám absolvovať 2 týždňovú odbornú prax a nájsť podnik v ktorom budem vypracovať bakalársku prácu. Môj odbor je personálna práca v priemyselnom podniku, a moja téma na BP je Zisťovanie spokojnosti zamestnancov. Pretože sú súvisiace s personalistiku, od viacej podniky som dostala odmietnutie, kvôli zákonu o ochrane osobných údajov. Povedali, že pre mňa je nevyhnuteľný spracovať s osobnými údajmi zamestnancov. Teraz vo firme BANCHEM s.r.o. mi povedali, že môžem zrealizovať tam prax a vypracovavať BP, keď budem absolvovať kurz a získať osvedčenie. Mohli by ste mi povedať, že v tomto prípade čo treba robiť?
Ing. Ľubomír Janoška
13.06.14,03:52
Dobrý deň,
pre spracúvanie osobných údajov v pozícii praktikanta formálne stačí, aby Vás prevádzkovateľ preukázateľne poučil podľa § 21 zákona o ochrane osobných údajov.
Vzor záznamu poučenia nájdete na stránke Úradu na ochranu osobných údajov SR:
http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/sites/default/files/poucenie_1_oo_os_zak_0.pdf
Pokyny pre vyplnenie:
* informačný systém: personalistika a mzdy,
* rozsah oprávnení: oprávnená osoba spracúva osobné údaje iba pasívne, pre potreby odbornej praxe a bakalárskej práce,
* rozsah povolených činností: oprávnená osoba sa smie oboznamovať so spracúvanými osobnými údajmi v rozsahu meno, priezvisko, titul a pracovná pozícia,
* ďalšie podmienky spracúvania osobných údajov: doplniť odkaz na Vašu zmluvu o odbornej praxi.