bobaska
13.06.14,06:21
Prosím o radu.
Ešte pred svadbou som si kúpila byt na hypotéku. Neskôr sme sa s priateľom zobrali a mne sa podarilo hypotéku vyplatiť - požičala som si peniaze od otca, ktoré mu každý mesiac splácam.
Byt je stále písaný len na mňa.
Aktuálne sa rozvádzam a zaujíma ma, či má môj manžel po rozvode nárok na niečo z bytu, alebo tým, že bol odjakživa písaný na mňa, nemá.
Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky dobré rady...
arizona
13.06.14,04:30
Nie nema narok na byt, ten je tvoj.
Ale ak ste hypo splacali pocas manzelstva , tak sa moze dozadovat vratenia urcitej sumy, ktoru do bytu a vyplacania hypo investoval.
Pises, ze byt splacas sama,ale ak si vydata, tie tvoje peniaze asi patria do BSM. Takze platis zo spolocnych penazi, nielen zo svojich.
bobaska
13.06.14,04:37
Veľmi pekne ďakujem. Toho som si vedomá, že časť peňazí mu musím dať, aj keď som zarábala hlavne ja a na domácnosť mi neprispieval... ale BSM chápem. Pokúsim sa s ním dohodnúť na vyplatení.
Len išlo hlavne o to, či nemá nárok na byt, ak som ho vyplatila počas manželstva, nie však zo spoločných peňazí.
arizona
13.06.14,04:48
Ak vies dokazat, ze si platila nie so spolocnych penazi, tak si vo vyhode
misoft
13.06.14,05:32
Jedno + pre teba je fakt, že hypo bolo vyplatené z požičaných peňazí - čo sa možno dá dokázať - a teda byt je len tvoj. No splácanie "požičaného" šlo de jure zo spoločných - teda 1/2 bude musieť ex- dať - žiaľ..... Ale stále lepšie ako 1/2 nehnuteľnosti....
Indeed
13.06.14,06:43
Nechcem rýpať ... ALE ....

keď čítam také a podobné témy , tak 90 % ĺudi sa rozvádza kvoli majetku....
alebo kvoli tomu aby ku nejakému majetku,či peniazom prišli..
je to CHORÉ podľa mňa...
taiko
13.06.14,06:50
zadavatelka pisala, ze sa rozvadza kvoli majetku? Ci nebodaj aby prisla k bytu, ktory uz mala pred manzelstvom? Ts Ts Ts :D
Indeed
13.06.14,06:52
Ja píšem SVOJ názor, ktorý možno na prvý pohĺad nesuvisi s touto témou, ale je to fakt,ktorý treba brat do uvahy, že ludia idu do manželstva a nechávaju si zadné vrátka.....
buchač
13.06.14,07:28
Nechcem rýpať ....

ALE

Poniektoré názory sú CHORÉ .
Ale ja tiež píšem svoj názor ...ale ten môj vždy súvisí s tou alebo onou témou ...akurát poniektorí to nechú brať do úvahy , presnejšie povedané - nepochopia ho .
Proste by sa dalo povedať že sú prostejší ...;)
avalik
13.06.14,07:32
Indeed, a co je zle na zadnych vratkach? ... to ma kazdy cakat s kupou bytu az po uzavreti manzelstva? nikdy nevies co sa stane v buducnosti ... ak raz jeden nechce ostat v manzelstve tak ho k tomu ten druhy nedonuti - bez ohladu na to ci nejaky spolocny majetok maju alebo nie
bobaska
13.06.14,07:58
Ja som vďačná za každý názor a hlavne RADU v tomto mojom prípade.
Len pre ujasnenie, ja sa nerozvádzam kvôli majetku. Nemám veľmi k čomu prísť pri rozvode, skôr mám o čo prísť. Celú dobu som ťahala domácnosť sama a môj muž prispel len minimom...
Ak by bolo na mne, žila by som s ním šťastne až do smrti, avšak on si vybral inú cestu, tak nech si ide, nie? :)
Len som chcela poradiť, či náhodou mu potom nebudem musieť dať kus z niečoho, o čo sa on vôbec nepričinil...
Indeed
15.06.14,10:08
ak je to tak ako hovoríš, samozrejme NIE, nedávaj mu kus svojho majetku....
misoft
15.06.14,15:47
@bobaska - malá poznámočka: Ak by rodičia vyhlásili, že peniaze na splatenie hypotéky ti poskytli ako DAR - vtedy aj dar je LEN TVOJ! Lenže to trochu nedomysleli. Takže spočítaj, koľko ste odo dňa sobáša tvojim rodičom "vrátili" - deľ to dvoma a toto on dostane - ani cent viac! Byt je TVOJ! A ak si v takejto situácii a máš chápavých rodičov - istotne nájdu spôsob, ako ho z toho "vyšachovať" - opäť ti môžu požičať (ako dar) - dáš to jemu a punktum. A predchádzajúce peniaze nech rodičia prehlásia ako dar tebe. A ex- môže pískať Pieseň práce odzadu....
nika.sum
15.06.14,16:09
Ja som sa druhykrat tiez vydala az po kupe bytu (vacsi sme kupovali takmer viac ako z 90% z mojich financii. Ano mam zadne vratka, pretoze som sa v prvom vztahu riadne popalila a co je na tom zle? Bohuzial je taka doba, ze tazko verit bratovi (v mojom pripade snad obrazne, lebo s bratom problemy nemame....)